UA
RU

Чому ми постійно мерзнемо: 11 головних причин

Редагувати переклад

Відчуття холоду, руки та ноги як лід, хоча на вулиці плюсова температура. Знайомо? Тоді давайте розбиратися разом, чому це відбувається з нашим тілом.

Існує така теорія, що тих людей, яких кутали в детстві – постійно відчувають холод та дискомфорт від цього. Насправді, медицина дослідила, що це відчуття ніяк не пов'язане з радянською методикою заспокоєння дітей, а говорити про негаразди зі здоров'ям.

Чому ми постійно мерзнемо: 11 головних причин-Фото 1

Завжди було два типи людей: ті, кому спекотно і вони можуть носити шорти зимою і ті, кому завжди холодно. Якщо ви з самого народження постійно мерзнете, то це ок – так працює ваш особистий термообмін, але якщо раніше ви відчували себе комфортно, а тепер постійно мерзнете – це тривожний сигнал від вашого організму. Ось головні причини, чому ви постійно відчуваєте холод.

Причина №1: Поганий теплообмін

Є люди, котрим постійно холодно. Ця якість, яку лікарі часто називають непереносимістю холоду, зазвичай не є ознакою чогось серйозного сама по собі. Якщо є проблема зі здоров'ям, то вона супроводжується ще декількома симптомами, за якими можна діагностувати проблему.

Причина №2: У вас є гіпотиреоз

Гіпотиреоз – це стан, при якому ваша щитовидна залоза не виробляє достатнього рівня гормонів, що регулюють метаболізм, що, у свою чергу, замедлює його. Це може статися з різних причин, найпоширенішою є хвороба Хашимото, аутоімунне захворювання, яке спонукає імунну систему атакувати щитовидну залозу. Оскільки повільна робота щитовидної залози впливає на ряд метаболічних функцій, гіпотиреоз може викликати широкий спектр симптомів, включаючи втому, збільшення ваги, сухість шкіри, випадіння волосся, важкі або нерегулярні менструації та посилення чутливості до холоду. 

Лікування гіпотиреозу передбачає прийом добової дози синтетичного замінника гормону щитовидної залози (тироксину або Т4), який називається левотироксином. Його призначає лікар-ендокринолог згідно з результатами низки аналізів.

Причина №3: ​​Анемія

Анемія — це захворювання крові, яке виникає, коли не вистачає здорових еритроцитів в організмі, щоб переносити кисень по всьому тілу. Коли в крові недостатньо заліза, організм не може виробляти достатнього кількості гемоглобіну, білка, що дозволяє еритроцитам транспортувати кисень і вуглекислий газ. Це призводить до погіршення кровообігу в кінцівках, через що ви відчуваєте холод.

Причина анемії визначає лікування, метою якого є підвищення рівня здорових еритроцитів шляхом усунення основного стану або дефіциту. Воно може включати прийом добавок заліза, зміну дієти, щоб отримати більше фолієвої кислоти або витамина B-12, або більш інтенсивні методи, такі як переливання крові, якщо є хронічні захворювання.

Чому ми постійно мерзнемо: 11 головних причин-Фото 2

Причина №4: Болезнь Рейно

Болезнь Рейно – це стан, при якому кінцівки стають холодними, змінюють колір (червоніють або синіють), німіють або, навіть, хворіють під час низьких температур чи стресу. Це відбувається тому, що кровоносні судини звужуються. Як правило, у людей з хворобою Рейно симптоми виникають лише в тому випадку, якщо вони виходять на вулицю в холод. Це нормальна реакція, коли ваші кров'яні судини звужуються на морозі, але при хворобі Рейно ця реакція перебільшена.

Лікування часто пов'язане зі зміною способу життя, щоб уникнути холоду та залишатися в теплі. Наприклад, почати носити теплоізоляційний одяг та використовувати грілки для рук та ног.

Читайте також: 5 неочевидних способів уникнути зневоднення організму

Причина №5: Напади тривоги чи паніки

Як і у випадку з деякими іншими станами у списку психологічних хвороб, відчуття холоду є лише одним із симптомів, які ви схильні відчувати під час нападів тривоги або паніки. Найчастіше у людей виявляється питливість, але в стані сильної тривоги чи паніки відчуття холоду також може бути.

Причина №6: Ви не висипаєтеся

Сон необхідний для регулювання температури тіла. Якщо ви недосипаєте, це може спричинити відчуття постійного холоду. Відсутність потрібної кількості сну може зіпсувати ваш циркадний ритм, що відповідає за метаболізм, рівень гормонів і температуру тіла. Якщо ваш циркадний ритм дав збій, тоді тіло вважає, що ви повинні спати, коли ви вже прокинулися, і через це можете відчувати холод, адже ваш внутрішній термостат налаштований на неправильний ритм.

Причина №7: Різке схуднення

Наше тіло використовує жир для збереження тепла, тому має сенс, що якщо маса тіла знижується, ви можете відчувати холод. Також не дивно, що після різкого зменшення ваги стаєш більш чутливим до холоду. Крім того, якщо втрата маси тіла пов'язана із споживанням мінімальної кількості калорій, це може призвести до замедлення метаболізму і регулювання температури може бути не таким ефективним, як звичайно. 

Причина №8: Низький артеріальний тиск

Наш кров'яний тиск поділяється на два показники: систолічний – верхній показник, і діастолічний – нижчий показник. Кров містить кисень, тому, коли наші органи або кінцівки не отримують його в достатній кількості, вони починають мерзнути. Щойно ви почули, що руки чи ноги похолоднішали – варто виміряти артеріальний тиск і підняти його у разі низьких показників.

Причина №9: У вас захворювання периферичних артерій

Болезнь периферичних артерій – це проблема з кровообігом, коли артерії звужуються, що зменшує приплив крові до кінцівок. Коли розвивається ця хвороба, зазвичай ноги (руки рідше) не отримують достатнього кровотоку. Це може викликати ряд симптомів, а саме судоми в одній або обох литкових м'язах після ходьби або підйому по сходах, оніміння або слабкість, а також похолодання в гомілках або стопах. 

Чому ми постійно мерзнемо: 11 головних причин-Фото 3

Причина №10: Діабет

Сахарний діабет — це стан, який впливає на те, як ваше тіло перетворює їжу на енергію. Їжа, яку ви їсте, розщеплюється на глюкозу або цукор і виділяється в кров, а підшлункова залоза реагує на це та вивільняє інсулін, який передає цукор крові в клітини для використання в якості енергії. У випадку з цукровим діабетом тіло або не виробляє достатньо інсуліну, або не може використовувати інсулін, який він виробляє і, в результаті – підвищений рівень цукру в крові. Він може спричинити проблеми з кровообігом. В цьому випадку руки і ноги можуть бути холодними, але вони все одно будуть теплими на ощупь.

Причина №11: Дефіцит вітаміну В12

За даними Національного інституту здоров'я (NIH), B12 є водорозчинним витамином, який відіграє важливу роль у багатьох важливих функціях здоров'я, включаючи підтримку центральної нервової системи та формування еритроцитів. Якщо вам не вистачає витамину В12, може розвинутися анемія або навіть пошкодження нервів, що також може викликати відчуття холоду.

Прислухайтеся до себе та будьте здорові!

Фото:unsplash.com

Статті на тему