UA
RU

Що потрібно знати перед процедурою відбілювання зубів

Редагувати переклад
Наскільки ефективні смужки, що відбілюють, як працює механізм відбілювання зубів і який вид процедури в результаті вибрати?

Що потрібно знати перед процедурою відбілювання зубів.

Догляд за зубами та регулярні походи до стоматолога анітрохи не менші за важливістю, ніж відвідування манікюрного салону, косметолога або комплексне обстеження у лікарів. Опікуватися здоров'ям ротової порожнини краще починати не в той момент, коли турбує біль, а з метою профілактики. Відбілювання зубів - саме та процедура, яку варто робити регулярно і про яку потрібно знати більше. 

Читайте також: Все, що ви хотіли знати про чищення зубів, але боялися спитати

 

факт №1 

Всі способи відбілювання зубів відрізняються один від одного, чи це смужки з аптеки, гель для відбілювання або процедура в стоматологічному кабінеті зі спеціальними професійними засобами. Кожен спосіб має свої плюси і мінуси. 

Продукти для відбілювання зубів містять у складі перекис водню або з'єднання, яке в процесі розкладається на перекис водню, наприклад, карбаміду. Функція цього інгредієнта – видаляти з поверхні зубів плями та наліт. Принцип дії у всіх засобів однаковий, вони відрізняються тільки ефективністю. 

У відбілюючих смужках наявність перекису водню від 1% до 5%, що робить їх не найефективнішими у боротьбі за сліпучу усмішку, у гелі – близько 14%, а у професійних засобах, які використовують стоматологи – 25%. 

Що потрібно знати перед процедурою відбілювання зубів.

Факт №2

Відбілювання зубів може здаватися агресивною процедурою, яка шкодить емалі та може викликати чутливість зубів. Але це думка помилкова. Якщо продукти відбілювання використовуються правильно, негативні наслідки вам не загрожують. Активні інгредієнти тимчасово відкривають пори у зубах і видаляють плями. Після кожного сеансу відбілювання зуби природно зволожуються і пори закриваються.

Але є одне «але»: щоб пори закрилися, потрібно близько 48 годин. У цей час варто уникати фарбуючих продуктів та напоїв. Наприклад, кава, чаю та червоного вина. А якщо хочете зберегти білизну зубів якомога довше, краще зовсім уникати цих продуктів. 

Читайте також: Правила здоров'я: 10 помилок догляду за зубами

Факт №3

Відчувати чутливість після процедури відбілювання зубів – це нормально. В усіх вона буде різна: в одних підвищена, а в інших не викличе жодної краплі дискомфорту. Якщо ви знаєте, що належите до першого типу, подбайте про себе заздалегідь. Попросіть стоматолога нанести гель, що десенсибілізує, який можна використовувати до і після процедури відбілювання.

Під час домашнього виконання процедури прополощіть ротову порожнину фторвмісним засобом до та після лікування. Майже в будь-якій аптеці ви зможете придбати АФК – аморфний фосфат кальцію. Використовувати зубну пасту із фтором варто протягом 1-2 тижнів до першої процедури, це допоможе знизити чутливість. 

Що потрібно знати перед процедурою відбілювання зубів.

Факт №4

Скільки б не коштувала процедура відбілювання зубів, раз і назавжди вона не допоможе, це лише питання часу. Якщо у вашому раціоні є продукти, що викликають фарбування зубів, то наслідки процедури зникнуть набагато швидше.

Коли п'єте каву та чай, використовуйте трубочку, що якнайменше фарбуючих молекул вступали в контакт із зубами. Ще один варіант - пити каву та чай з льодом. Холодні напої більш розбавлені, що означає меншу концентрацію фарбуючих молекул. 

Читайте також: Стоп-лист: що не варто робити зі своїми зубами

Факт №5

Коронки, пломби та вініри не можна відбілювати. Якщо у вас їх багато, варто двічі подумати, перш ніж записуватися на процедуру. Справа в тому, що вони не змінюють колір при носінні, тому не доцільно і не дуже вигідно відбілювати зуби, якщо у вас багато пломб та вінірів. Якщо ви помітите, що реставровані зуби потемнілі або пофарбовані, попросіть лікаря відшліфувати їх, але відбілювання в такому випадку не допоможе. 

Що потрібно знати перед процедурою відбілювання зубів.

Факт №6

Продовжити ефект від процедури відбілювання можна кількома способами. Переконайтеся, що після кожного їди ви обполіскує ротову порожнину, регулярно чистите зуби — мінімум два рази на день, а якщо носите брекети, то робіть це після кожного їди, ходите на чистку один раз на 3-6 місяців, не вживаєте у великих кількості фарбуючі продукти, а також не куріть. Плями, спричинені сигаретами, видалити дуже складно. 

Ще один спосіб якомога довше тішити себе і оточуючих білою усмішкою - електрична зубна щітка. Звичайна щітка при неправильному використанні та сильному тиску на ясна та зуби може завдати невеликої шкоди, а ось з електричної цього боятися не варто. Але пам'ятайте: час чищення має бути однаковим незалежно від того, яку щітку використовуєте. 

Читайте також: Жовтизна зубів: Головні помилки, яких ви припускаєте

Факт №7

Якщо вибір стоїть між професійним відбілюванням зубів та домашніми процедурами, варто віддати перевагу першому варіанту. Справа не лише в економії свого часу, а й у відсутності ризику. Під час самостійного виконання процедури, якщо використовувати реактивні засоби, можна нашкодити тканинам та обпектися. Коли ви довіряєтеся стоматологу, не варто боятися негативних наслідків. Крім того, застосовуваний відбілювач, на відміну від домашньої процедури, не буде розведений слиною і ефект порадує набагато довше.

Джерело фото: unsplash.com

Статті на тему