UA
RU

Що потрібно знати перед тим, як розпочати займатися спортом

Редагувати переклад

Є золоте правило – у кожній справі питайте пораду лише у тих, хто в ньому вже досяг успіху!

І сьогодні лайфхаками, як почати займатися спортом та не покинути після першого тренування, ділиться спортсменка року, співзасновниця та головний тренер спортахабу ЄБШ Юлія Шум. 

Як почати займатися спортом

Легко не буде

Перше, що слід запам'ятати – абсолютно легко не буде ніколи. Дівчатка, які тільки думають займатися спортом, дивляться на тих, хто вже давно у цій сфері і думають, що нам все легко дається. Згодом ви і справді зможете більше, ваше тіло і характер стануть більш адаптовані до тренувань, проте кількість і якість навантажень буде збільшуватися постійно. Отже, викликів собі не уникнути на жодному з етапів.

Знімайте рожеві окуляри ті, хто вважає, що складно буде тільки спочатку. Але, з іншого боку, це окремий вид насолоди, доступний тільки любителям спорту. 

Читайте також: 3 ПРИЧИНИ ЗАУВАЖЕННЯ МЕТАБОЛІЗМУ

Рухайтеся поступово

Якщо ставити перед собою нереальні завдання та дедлайни, то все закінчиться тим, що після першого тижня ударних занять ви дуже втомитеся і повернетесь до звичайного режиму. І спогади про спорт будуть далеко не приємні.

Апетит приходить під час їжі: спочатку одне тренування Basic, потім кілька. А потім ноги самі понесуть на Hardcore чи PRO. І тільки така поступовість дасть результат і убезпечить вас від травм та розчарувань.

Улюблене запитання дівчат «Скільки часу потрібно, щоб увійти до форми?». Відповідаю – приблизно у півтора рази більше від того, скільки ви витратили, щоб із форми вийти. 

Як почати займатися спортом

Шукайте того, хто вас мотивує

Тренер – завжди найкращий приклад. Коли люди приходять до ЄБШ, вони передусім приходять до тренера. Комусь хочеться точно такі ж кубики преса, підтягнуті руки, вміти стільки ж віджиматися від підлоги і стояти в планці.

Завжди шукайте людину, яка може пояснити, надихнути особистим прикладом, підтримати у складні моменти.

Важлива також компанія – люди, які разом з вами не шкодують себе та сантиметр за сантиметром вибудовують своє тіло, часто стають тією самою причиною, через яку не захочеться пропускати похід у спортклуб. А для когось прикладом наслідування є саме ви. Це надихає! 

Читайте також: Обличчям до сонця: фотостаріння та як з ним боротися?

Як почати займатися спортом

Кожному своє

Завжди пам'ятайте, що у кожного свої можливості, фізіологія та спортивний досвід. Від них залежить результат тренувань. Тому слідкуйте за своїм особистим прогресом, і якнайменше порівнюйте свої досягнення з успіхами інших.

Знаходьте, за що похвалити себе і підтримати своє прагнення займатися спортом. Чи не пропустили жодного тренування на тиждень? Побалуйте себе додатковим смузі. Бачите у дзеркалі суттєві покращення? Купуйте собі щось із спортивної форми: нові гарні лосини стимулюватимуть не зупинятися на досягнутому. 

Читайте також: Передозування сонцем: до чого призводить зловживання засмагою?

Не бійтеся!

І насамкінець – не бійтеся починати. Не буває «надто зайнятих», «надто неспортивних» та «безнадійних». Бувають лише ті, хто ще не знайшов свого тренера та/або дієтолога. Або ті, хто має негативний досвід походу в зал, де безглузде перетягування заліза не дало нічого крім крепатури. Але ж це не вирок! Це лише привід спробувати у потрібному місці та з потрібними людьми. 

Реалізовуйте свої бажання, ставайте найкращою версією себе! 

Статті по темі:

НІЯКИХ ВІДМОВИХ: ЯК ЗАНИМАТИСЯ СПОРТОМ, КОЛИ «НЕМАЄ ЧАСУ»

А ЩО В ТАРІЛЦІ: ЯК ПРАВИЛЬНО КОМПОНУВАТИ ОСНОВНІ ЕЛЕМЕНТИ ЖИВЛЕННЯ

КОРИСНИЙ СНІДАНОК: 6 ПРОСТИХ РЕЦЕПТІВ СМУЗІ БОУЛ, ЯКИХ ЗАХОЧЕТЬСЯ Є ЩО РАНКУ

Статті на тему