UA
RU

Що відбувається з вашою шкірою, коли ви не змивати макіяж на ніч

Редагувати переклад
Таке трапляється у кожної з нас. І особливо актуальною тема стає у п'ятницю ввечері. Після важкого робочого тижня або посиденьок з друзями так складно змусити себе змити макіяж та завдати догляду! Але до чого наводить така поведінка?

Що відбувається з вашою шкірою, коли ви не змивали макіяж на ніч-Фото 1

Ви ушкоджуєте клітини шкіри

Ніч – час, коли ваша шкіра відновлюється, а клітини регенерують. Декоративна косметика перешкоджає цьому процесу, тому що в буквальному значенні закупорюють у шкірі вільні радикали та шкідливі речовини, які потрапили на неї протягом дня. А вони, своєю чергою, руйнують колаген.

Ви можете заробити акне

Наша шкіра працює 24 години на добу. Через пори на її поверхню потрапляє шкірне сало та піт, які підтримують її зволоженою та допомагають видалити мертві клітини та забруднення. Коли наносите макіяж, пори блокуються, а шкірне сало перестає вироблятися. Це призводить до розширення та запалення пір. Також при терті про подушку косметика може потрапити у волосяні фолікули, що є однією з головних причин висипу вугрів.

Читайте також: 4 МІФА ПРО ЦЕЛЮЛІТ, В ЯКІ ПОРА ПЕРЕСТАТИ ВЕРИТИ

Ви прискорюєте процес старіння

Протягом дня на обличчі накопичуються забруднення, які заважають клітинами шкіри виробляти колаген – основний матеріал, що забезпечує еластичність шкіри. Без колагену ваша шкіра висихає, втрачає еластичність і на ній з'являються нові та поглиблюються існуючі зморшки.

Ваша шкіра стає тьмяною, а колір обличчя – нерівним.

Ви використовуєте хайлайтер, щоб ваша шкіра сяяла, але якщо ви не змивали його перед сном, він дасть зворотний ефект. Шкіра – найбільший орган нашого організму, який виконує безліч життєво важливих функцій – наприклад, загоює рани, виділяє піт та регулює теплообмін. Коли пори забиваються, шкіра не дихає і стає тьмяною та запаленою.

Що відбувається з вашою шкірою, коли ви не змивали макіяж на ніч-Фото 2

Ви заважаєте шкірі дихати

Коли тіло перебуває у стані спокою, органи відновлюються. Те саме відбувається і зі шкірою: якщо ви блокуєте пори косметикою, вона перестане регенерувати. Вночі виділяють шкірне сало, що захищає вашу шкіру від впливу навколишнього середовища. Якщо ви не змиєте макіяж, уповільніть цей процес і залишите на шкірі бактерії.

Читайте також: 5 ЗВИЧАК ДІВЧИН З ІДЕАЛЬНОЮ ФІГУРОЮ

Ваша шкіра стане сухою

Навіть якщо вранці ви змиєте макіяж, шкіра все одно лущитиметься. Якщо ви правильно очищаєте обличчя та використовуєте зволожуючі засоби із натуральними інгредієнтами, то ваша шкіра відновлюється за ніч. Але якщо ви доглядаєте неправильно, всі ці процеси зупиняться, і ваша шкіра почне висихати. Вона стане менш еластичною, а зморшки на ній будуть помітнішими.

Макіяж дратує слизову оболонку очі

Заснувши з косметикою, ви ризикуєте вранці отримати почервонілі очі з набряків навколо них. Тіні, підводку та туш необхідно обов'язково змивати перед сном, тому що на них осідає пил та інші забруднення. Часто опухлі та червоні очі – це ознака інфекції, що потрапила туди разом із косметикою.

Що відбувається з вашою шкірою, коли ви не змивали макіяж на ніч-Фото 3

Ваші вії можуть зламатися

Якщо ви спите з нафарбованими очима, підводка та туш можуть в'їстись у вії та спровокувати їхню ламкість. Використання агресивних засобів для зняття макіяжу теж не найкращий вихід. Вибирайте м'які продукти, які дбайливо очищають очі від косметики.

Бактерії на вашій подушці посилюють негативний ефект

На подушці накопичується дуже багато бактерій, саме тому наволочку рекомендують міняти раз на кілька днів. Несвіжа постільна білизна може спровокувати роздратування, навіть якщо ви старанно вмилися, а що вже казати про сон з макіяжем на обличчі. Це рівносильно тому, що ви пройдете містом босоніж і ляжете спати з брудними ногами.

На ваших губах з'являться тріщини

Сон із губною помадою може призвести до сухості. Потріскані губи, що лущиться, викликають хворобливі відчуття. Крім того, наступного дня нанести помаду буде проблематично, оскільки вона погано виглядатиме на сухих губах.

Статті на тему