UA
RU

Що таке чутлива шкіра і як правильно її доглядати

Редагувати переклад
Як багато ви знаєте про свою шкіру?
Що таке чутлива шкіра і як правильно її доглядати-Фото 1

@kate.lavie

Наша шкіра є найбільшим і найскладнішим органом, який відіграє важливу роль у підтримці здоров'я та життєвої сили нашого тіла. Суха чи жирна, молода чи зріла, чоловіча чи жіноча… будь-яка шкіра може бути чутливою незалежно від будь-яких характеристик.

Неприємні відчуття стягнутості, поколювання, сверблячки або печіння є реальністю для більш ніж 50% жінок та 38% чоловіків у розвинених країнах.

Що таке чутлива шкіра і як правильно її доглядати-Фото 2

Що таке чутлива шкіра і як правильно її доглядати-Фото 3

@natalieoffduty

Що таке чутлива шкіра?

Чутлива шкіра є наслідком порушення бар'єрної функції шкіри і характеризується підвищеною неврологічною чутливістю, кажучи простими словами, вона реагує на ті ж подразники в тих самих умовах швидше та інтенсивніше, ніж нормальна та здорова. Чутливість шкіри складно визначити за видимими клінічними ознаками, лише за суб'єктивними відчуттями, тому лише 12% пацієнтів одержують діагноз «чутлива шкіра» на підставі ретельного медичного обстеження.

Читайте також: СУХА ЧИ ЗНЕЗВОЖЕНА: ЯК ЗРОЗУМІТИ, ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ З ВАШОЮ ШКІРОЮ?

Порушення бар'єрної функції відбувається у структурі рогового шару епідермісу, що складається з клітин та ліпідів. Ліпіди діють як цемент і заповнюють простір між клітинами (цеглини). Така структура впливає на проникність шкіри і в той же час зберігає її еластичність і пружність — коли виникають проблеми, шкіра стає більш проникною, що призводить до надмірної втрати вологи та посиленого проникнення дратівливих речовин, які викликають стягнутість, поколювання та свербіння, печіння або навіть болючі. відчуття.

Часто люди з чутливою шкірою борються з такими проблемами, як дерматит (контактний, атопічний, себорейний), розацеа, кропив'янка тощо. 

Що таке чутлива шкіра і як правильно її доглядати-Фото 4

@valerialipovetsky

Догляд за чутливою шкірою

Коли справа доходить до догляду за чутливою шкірою, менше означає більше. Слідкуйте за тим, щоб засіб мав простий і чистий склад, а також намагайтеся використовувати мінімум продуктів - це допоможе підтримати здоров'я шкіри. Чим менше речовина вступає в контакт зі шкірою, тим менша ймовірність того, що шкіра буде гіперчутливою до неї.

Шкіра бурхливо реагує на косметику через пошкоджений гідроліпідний шар, який відіграє ключову роль: захищає від інфекцій та відповідає за хімічну стійкість шкіри. Він має слабокислий рН і пригнічує розмноження багатьох бактерій та грибків, нейтралізує луги, виявлені на шкірі, та впливає на активацію ферментів. Чутлива шкіра з ослабленим захисним бар'єром часто має порушений природний баланс pH (це може бути пов'язане з частим очищенням та використанням невідповідних косметичних засобів). 

Читайте також: ПРЕБІОТИКИ І ШКІРА: ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ?

Є кілька речей, про які слід пам'ятати, коли ви доглядатимете чутливу шкіру будинку. Догляд та очищення чутливої ​​шкіри повинні проводитися тільки з використанням гіпоалергенних, не мають запаху, кольору, що не містять силікону та спирту продуктів, а також продуктів, що пройшли дерматологічні випробування.

Що таке чутлива шкіра і як правильно її доглядати-Фото 5

@brittanyxavier

1. Очищення

Ми починаємо з очищення - на долоні набираємо трохи молочка і наносимо на шкіру обличчя, шиї та декольте масажними рухами. Змиваємо теплою водою. Потім слід знежирити шкіру піною, що очищає (але тільки у випадку, якщо ви володарка нормальної або жирної шкіри). У разі сухої чутливої ​​шкіри знежирення не рекомендується, оскільки це може ще більше послабити її захисний гідроліпідний шар.

2. Пілінг

Коли шкіра очищена, настає час пілінгу. Якщо чутлива, роздратована шкіра – це даність, механічне відлущування не рекомендується, оскільки це може ще більше підвищити її чутливість. Ідеальна альтернатива: ферментативне відлущування.

Читайте також: Як доглядати за чутливою шкірою зимою?

3. Тонізування

Останній крок перед харчуванням шкіри це тонік. Його потрібно наносити на обличчя, шию та декольте, і почекати, доки він остаточно не вбереться.

4. живлення

Продовжуємо догляд за шкірою. Наступний крок – масаж. Важливо підібрати правильний засіб, який відповідатиме вашому типу чутливості, наприклад, для сухої, нормальної та комбінованої шкіри варто додати в крем пару крапель ефірної олії. Головне, щоб вона підходила для чутливої ​​шкіри! Після масажу ми заспокоюємо шкіру маскою, а завершуємо процедуру під ваш тип шкіри. 

ТОП-3 продукти для чутливої ​​шкіри:

[product_gallery id=517014]

Коментар експерта:

Що таке чутлива шкіра і як правильно її доглядати-Фото 6

Євгенія Кузьменко
Лікар-косметолог з авторською методикою лікування та догляду за проблемною шкірою.
Фахівець з ін'єкційних методик та широкого спектру косметологічних послуг.

Цікаво, наскільки часто люди помічають, коли при сильному вітрі чи морозі щоки та ніс стають яскраво-червоними? І навіть якщо врахувати, що на свіжому повітрі ви були лише кілька хвилин! Так і проявляється чутлива шкіра. 

Насправді, «чутливою» шкіра може стати у кожного, тому я не відносила б її до окремого типу. Чутливою може бути нормальна, і жирна, і суха, і комбінована шкіра. 

Чутлива шкіра — це скоріше стан, а стан — тимчасове явище. Так що всі ваші проблеми пов'язані не зі схильністю, а з вашими діями зі шкірою або способом життя. 

Справді, часто люди з чутливою шкірою борються з такими проблемами, як дерматит (контактний, атопічний, себорейний), кропив'янка тощо. Але слід пам'ятати, що цьому передувало порушення цілісності шкіри і погіршення шкірного мікробіома. Тому результат, як-то кажуть, в наявності. (Не виключатимемо генетику і спадкові алергічні реакції, за якими слідує картина чутливої ​​шкіри. Але це тема іншої розмови).

Якщо так вийшло, що шкіра стала чутливою, насамперед варто проаналізувати ваш домашній догляд. Ховаємо далі засоби, що містять кислоти, йдемо до косметолога, який допоможе вам підібрати правильні продукти. 

Статті на тему