UA
RU

Що таке «полуничні» ноги, або чому виникають чорні крапки в цій зоні

Редагувати переклад
Не варто лякатися, "полуничні" ноги - це зовсім не страшно. А назва наштовхує лише на приємні асоціації. Розповідаємо, що це таке і як боротися з проблемою чорних крапок на ногах. 

Що таке «полуничні» ноги, або чому виникають чорні крапки в цій зоні?

Що таке «полуничні» ноги? 

«Полуничні» ноги — мила та апетитна назва для не найприємнішої ситуації. Розширені пори та чорні крапки на ногах названі так через схожість із текстурою однієї з найпопулярніших літніх ягод — полуниць. 

Відкриті комедони являють собою волосяні фолікули або розширені пори з омертвілою шкірою та бактеріями. Впливають на зовнішній вигляд також вросле волосся, яке може посилювати ситуацію.

Читайте також: Вросле волосся: як позбутися і запобігти появі

Що таке «полуничні» ноги, або чому виникають чорні крапки в цій зоні?

Які симптоми?

  • Шкіра перманентна у стані подразнення
  • Пори розширені
  • Вросле волосся провокує запалення
  • Шкіра на ногах нагадує «гусячу»

У більшості випадків «полуничні» ноги не викликають жодних негативних наслідків, не сверблять і не кровоточать, хіба що після механічних пошкоджень. Наприклад, під час гоління. Якщо свербіння все-таки непокоїть, варто звернутися до фахівця, адже проблема може бути ґрунтовнішою і перебувати не лише у зовнішніх нюансах. 

Що таке «полуничні» ноги, або чому виникають чорні крапки в цій зоні?

Що викликає роздратування?

Роздратування, що нагадують полуницю, можуть викликати кілька факторів. Серед них — кератоз, фолікуліт, запалення волосяних фолікулів, волосся, що вросло. 

Виглядають усі симптоми не страшно - у вигляді невеликих горбків на тілі, вони можуть бути як червоними, так і менш яскравими відтінками. 

Читайте також: 7 головних правил вічної краси

Що таке «полуничні» ноги, або чому виникають чорні крапки в цій зоні?

Як позбутися роздратувань?

Найчастіше позбутися роздратувань можна в домашніх умовах або за допомогою нехитрих салонних процедур.

Скрабування шкіри

Догляд за обличчям, на відміну зони ніг, більш звичний. Крім депіляції, варто не забувати про регулярне видалення омертвілих ділянок шкіри, через які і виникають проблеми із запаленнями. Це полегшить зростання нового волосся та допоможе шкірі швидше регенеруватися. 

Що таке «полуничні» ноги, або чому виникають чорні крапки в цій зоні?

зволоження 

Після скрабування варто приділити увагу наступному не менш важливому етапу – зволоженню шкіри. Це допоможе покращити стан шкіри з висипаннями та запобігти появі подразнень у майбутньому. 

Читайте також: 5 лайфхаків для пружності шкіри тіла

Саліцилова або гліколева кислота

Cаліцилова і гліколева кислота містяться в безлічі засобів боротьби з висипаннями на обличчі і тілі, тому цілком можливо, що вони є навіть у вашому гелі для тіла, а ви навіть не читали склад. 

Ці кислоти, крім допомоги у боротьбі з акне, також підійдуть для запобігання небажаним висипанням на ногах. 

Статті на тему