UA
  RU

  Дизайн ідеальної посмішки: що вам потрібно знати про вініри

  Чому вініри – це порятунок?

  Кава, сигарети та інші «радості» життя можуть негативно позначатися не лише на здоров'ї, а й на зовнішньому вигляді зубів. Не виключаємо і непроліковані зуби: всі ці фактори змушують замислитися про відновлення ідеальної посмішки. Установка вінірів — один із найпопулярніших методів відновлення форми та кольору зубів. Лікарі зі стоматологічної клініки Porcelain детально розповідають про вініри та тонкощі їх застосування.


  Дизайн ідеальної посмішки: що вам потрібно знати про вініри.

  Що таке вініри та коли їх потрібно ставити

  Вініри - це пластинки товщиною від 0,2 до 0,7 міліметра, які накладаються на передню, або губну поверхню зубів, щоб замаскувати зміни їх форми та кольору.


  Існують різні види вінірів:

  • керамічні
  • композитні
  • цирконієві

  Читайте також: ВІДБІЛЕННЯ ЗУБІВ: РУШУЄМО МІФИ І ЛАМАЄМО СТЕРЕОТИПИ

  Перші створюють з кераміки (порцеляни), другі - з матеріалу для пломбування, а треті - з діоксиду цирконію. Композитні вініри виготовляє лікар відразу на прийомі (у кабінеті): вони служать недовго і не перекривають колір зуба, зате встановлюються швидко за одне відвідування. Керамічні та цирконієві вініри виготовляються техніком у лабораторії, а фіксацію (установку) проводить лікар-ортопед.. Їх колір можна підібрати з ідеальною точністю під відтінок зубів без вінірів, термін служби до 10 років.


  Цирконієвий вінір естетично та візуально програє вініру з кераміки. На виготовлення вініру такого виду потрібно більше лабораторного часу, вінір із цирконію неможливо надійно приклеїти до поверхні зуба, тому цей матеріал майже не використовують.

  Дизайн ідеальної посмішки: що вам потрібно знати про вініри.

  Оперативно поставити вініри не вдасться: спочатку потрібно записатися на консультацію до лікаря-куратора. Перед початком виготовлення вінірів обов'язково потрібно зробити рентген-знімок, оглянути порожнину рота, провести гігієнічну процедуру (професійне чищення) та підготувати поверхню зубів до встановлення вінірів.  Без показань та огляду у лікаря вініри краще не ставити: якщо зробити накладки на і без того гарну усмішку, вийде ефект величезних зубів. Більше того, після зняття вінірів зуби вже не будуть колишньої форми: доведеться ставити нові накладки через те, що раніше їх підпилили. Якщо не влаштовує колір зубів, краще зробити вибілювання.

  Дизайн ідеальної посмішки: що вам потрібно знати про вініри.


  Показання та протипоказання:

  Вініри можна ставити у таких випадках:

  • зуби неправильної форми,
  • емаль змінила колір,
  • старі пломби,
  • щілина між зубами,
  • тріщини на зубах.

  Не можна ставити вініри, якщо у вас такі проблеми:

  • карієс або його ускладнення,
  • бруксизм,
  • неправильний прикус,
  • шкідливі звички (гризти нігті),
  • відсутні жувальні зуби.

  Читайте також: ANTI-AGE СТОМАТОЛОГІЯ: ЩО ЦЕ І ЯК ВОНА ПРАЦЮЄ

  Про шліфування зубів

  Протягом життя зуби можуть рухатися та відхилятися від звичайного становища, тому для потрібних пропорцій слід провести препарування. У деяких випадках можна обійтись без неї. В інших – препарувати та знімати найтонший шар емалі вашого зуба необхідно. Це пов'язано з тим, що навіть товщина матеріалу 0,2-0,7 мм, яку мають вініри, буде спотворювати та «потовщати« зуби, якщо їх просто наклеїти зверху. Створюється так званий ефект «подушечок «Орбіт», або «бананове гроно«.

  Для того щоб зрозуміти, як вініри будуть виглядати у вашій порожнині рота, існує така послуга як «Цифровий дизайн посмішки«. Вона дозволяє візуалізувати все до найдрібніших деталей: довжину, ширину та форму зубів за бажанням пацієнта. Створюється макет (репродукція майбутніх зубів), на основі якого лікар може «приміряти« нову форму зубів та перевірити всі відчуття від глобальних змін ще до того, як вони відбулися. Це робить всі послуги максимально прозорими та дає пацієнту можливість прийняти більш усвідомлене рішення.


  Дизайн ідеальної посмішки: що вам потрібно знати про вініри.

  Які зуби можна ставити вініри?

  Класичні вініри – це завжди зона усмішки. Їхня естетична зона пролягає від п'ятого до п'ятого зуба на передній поверхні. Чи робити вініри далі залежить лише від ширини посмішки.

  Будьте обережні, плануючи і встановлення вінірів, і відбілювання зубів. Спочатку потрібно зуби відбілити, щоб пізніше не втратити ефект від вінірів, які не співпадуть із кольором інших зубів без накладок. Також слід пам'ятати, що ефект відбілювання тимчасовий і процедуру доведеться повторювати раз на 6-8 місяців. Зуби мають властивість повертати свій натуральний відтінок.

  Читайте також: СТОП-ЛИСТ: ЩО НЕ ВАРТО РОБИТИ ЗІ СВОЇМИ ЗУБАМИ

  Про люмініри

  Люмініри - це ті ж самі вініри, технологія виготовлення яких запатентована американською компанією. Це не більше ніж брендова назва. Але їх установка відрізняється від установки стандартних вінірів – при люмінірах зуб не препарується. Якщо можна поставити вініри без зміни (шліфування) зубів, ми ставимо. І тоді, в принципі, нічим вініри та люмініри не відрізняються лише назвою. Виготовляти люмініри може лише сертифікована лабораторія, до якої лікар відправляє скан чи відбиток зубів.

  Установка вінірів - це процедура, яка допоможе позбавитися неправильної форми зубів і надовго придбати бажану білизну. Вініри можуть прослужити до 10 років, щодня радуючи їхнього володаря ідеальною усмішкою.

  Статті на тему