UA
RU

Як змінюються звички мешканця мегаполісу

Редагувати переклад

Життя у великому місті – блакитна мрія багатьох. Але тут є не лише перспективи кар'єрного зростання та цікаві розваги, а й проблеми зі здоров'ям та постійні стреси. Ми впевнені, що так не може продовжуватись вічно, тому вирішили вивчити, як сьогодні змінюються звички жителя мегаполісу.

ПОШУК АЛЬТЕРНАТИВ КУРІННЯ

Якщо жителю великого міста складно уникнути впливу багатьох негативних факторів (хіба що переїхати на Гоа), то варто визнати, що зі звичками цілком можна працювати. Наприклад, зі звичкою куріння. Одним із дієвих способів сьогодні стає пошук менш шкідливих альтернатив.

Тютюновий дим містить 7-8 тисяч шкідливих хімічних речовин, тому вже сьогодні тютюнові компанії активно трансформують цю звичку. Так, за духом часу, компанія Philip Morris International представила гаджет для електронного нагрівання тютюну. Нам він більш відомий за назвою IQOS.

За принципом роботи IQOS відрізняється як від звичайної, так і від електронної сигарети. Замість спалювання тютюну система нагріває його до 240-270 градусів, завдяки чому утворюється аерозоль, з яким і виділяється нікотин. Іншими словами, система дозволяє уникнути утворення продуктів розпаду, що виділяються при горінні.

І, схоже, інновації справді на нашому боці, адже як повідомляється у прес-релізі компанії, аерозоль містить на 90-95% менше шкідливих та потенційно шкідливих речовин у порівнянні з еталонною сигаретою з досліджень.

У Києві активно розвивається мережа IQOS-friendly ресторанів та барів, в яких можна використовувати девайс. У бренду є свій фірмовий бутік IQOS Space – магазин та lifestyle-place, виконаний у біонічному стилі, де технології мирно уживаються з природою.

Придбати гаджет можна на сайті https://www.iqos.com.ua/.

iqos

ЇЗДА НА ВЕЛОСИПЕДІ

За даними іспанських учених, 225 тисяч людей у ​​Європі щороку помирають від захворювань, спричинених вихлопними газами. Більш того, третина всіх поїздок на машині та наземному громадському транспорті здійснюються на відстань менше ніж 5 кілометрів. Погодьтеся, людина у добрій фізичній формі може подолати цей шлях пішки або на велосипеді. Тим більше, що двоколісний транспорт допоможе спалити від 200 ккал за одну таку поїздку. Саме тому зараз все більше людей відмовляються від автомобіля на користь велосипеда, залишаючи собі задоволення їздити за кермом лише до супермаркету для щотижневих сімейних покупок або вилазок за місто уїк-ендами.

vlo vintage dcoratif

МОДА НА ПЕРЕРОБАНИЙ ОДЯГ

Дослідження Данського інституту моди показало, що фешн-індустрія виробляє 85% всього текстилю, який зрештою опиняється на звалищах (близько 21 мільярда тонн на рік), а також відповідає за 10 % загальносвітових викидів діоксиду вуглецю. Це насамперед позначається на здоров'ї мешканців великого міста, адже тут у повітрі накопичується більше газів, а рослин для його очищення не вистачає.

У зв'язку з цим у великих містах з'являється все більше адептів sustainable fashion, які воліють носити одяг виключно з натуральних або перероблених матеріалів. А таких брендів нашого часу з'являється чимало. За випуск одягу, який швидко розкладається, взялися H&M, Topshop, Gap, а вбрання з вторинної сировини пропонують Nike, Vetements та Levi's, Adidas. Останній зовсім днями запропонував концепт кросівок, виготовлений з океанічного сміття і пластику (на створення однієї пари знадобиться 11 пластикових пляшок!).

Women clothes and accessories

ВЖИВАННЯ В ЇЖУ СЕЗОННИХ ОВОЧІВ І ФРУКТІВ

Якось канадські журналісти Аліса Сміт та Джей-Бі МакКіннон вирішили все літо харчуватися лише «підніжним кормом»: збирали гриби, робили вино з шипшини, ловили форель. Повернувшись у Ванкувер, пара вирішила продовжувати в тому ж дусі, але там їх спіткало розчарування. Цілком звичні для північної Канади продукти на кшталт яблук чи риби виявилися привізними, і їх доставку було витрачено сотні літрів бензину. Дуже неприємне відкриття для тих, хто намагається менше шкодити планеті та екології. Тоді й народилася теорія locavore: споживати в їжу тільки те, що виробляється в радіусі 100 миль від будинку.

Популярність locavore зростає, як на дріжджах, і це зрозуміло, адже рух сприяє відродженню дрібних господарств та відновленню традиційних економічних ланцюжків, відмови від гонитви за надурожаєм. Як наслідок стійкість дрібних екосистем, що в цілому може врятувати Землю для майбутніх поколінь.

Vegetables and spices in basket at wooden

НОВІ ВИДИ СПОРТУ

Світ фітнесу зменшує оберти: він відмовляється від жахливих тренажерів і створює нові рухи у спорті. І це не дивно, адже світ став мобільнішим, люди перебираються ближче до центру міста, часто подорожують. Саме тому найпросунутіші мешканці мегаполісу вже обзавелися петлями TRX. Вони практично не займають місця і можуть бути підвішені до гілки дерева в найближчому парку або в стельовій балці прямо в квартирі. Цей, з дозволу сказати, тренажер простий у використанні та дозволяє пропрацювати м'язи всього тіла.

"Вправи з TRX активують м'язи всього тіла - від пальців ніг до кінчика носа", − розповідає винахідник петель Ренді Хетрік. Гнучка конструкція TRX перетворює найпростіші віджимання на складну вправу. А найприємніше полягає в тому, що не потрібно мати спеціальний диплом, щоб повторити матеріал відеоуроку на YouTube.

Young female at the gym working on her abs on trx

Статті на тему