UA
  RU

  Гістамінова дієта: що це і з чим його їдять

  Редагувати переклад
  Якщо ви ще не чули про дієту гістаміну, то ми йдемо до вас!
  Гістамінова дієта: що це і з чим його їдять.

  blogto.com

  Чесно кажучи, якби не визнання Б'янкі Чіа — спортсменки, йогіні і просто красуні — ми й самі не враховували б цей незвичайний вид дієти. Повинні попередити одразу, на відміну від середземноморський и Пегано, вона підходить не всім, а лише тим, хто має непереносимість гістаміну. 


  Що таке гістамін?

  Гарне питання! Гістамін – це харчовий хімікат, який у великих кількостях міститься у продуктах, які мають великий термін зберігання або ферментовані. До них відносяться деякі види сирів (наприклад, чеддер та гауда), рибні та м'ясні консерви, квашена капуста та вина. 

  Що таке непереносимість гістаміну?

  Непереносимість гістаміну обумовлена ​​накопиченням гістаміну та неможливістю організму повністю зруйнувати його. Організм здорових людей може швидко детоксифікувати гістамін ферментами, які називаються аміноксидазами, зокрема ферментом діаміноксидазом. В інших (а їх лише 1% від усіх жителів планети) дуже низький рівень цих ферментів і, отже, вони наражаються на більший ризик, адже гістамін токсичний.  


  Читайте також: FODMAP-ДІЄТА: ЩО ЦЕ І З ЩО ЙОГО ЇДЯТЬ

  Які продукти мають низький рівень гістаміну? 

  Заради справедливості скажемо, що таких продуктів не так вже й багато. Саме тому ця дієта зазвичай використовується як тимчасовий діагностичний інструмент. Крім згаданих вище продуктів, багато овочів, таких як авокадо, баклажани, шпинат і помідори, повинні входити до вашого чорного списку. Що ж можна їсти?

  • свіжоприготовлені м'ясо, птицю та рибу


  • зернові без глютену (рис та лобода)

  • яйця

  • аналоги молочних продуктів, такі як мигдальне та кокосове молоко.  Гістамінова дієта ефективна?

  Важко сказати однозначно - нині немає достовірних наукових даних про ефективність гістамінної дієти. Дієтолог Кейт Скарлата запевняє, що в її практиці були випадки, коли пацієнти з синдромом активації огрядності клітин (стан, що призводить до вивільнення надлишку гістаміну в організм через огрядні клітини) відчували зменшення неприємних симптомів після того, як їх раціон видаляли продукти з чорного списку . Але ви повинні пам'ятати, що непереносимість гістаміну виникає через ряд різних факторів, і тому лікування має бути індивідуалізоване.

  Висновок:

  Ви можете випробувати цю дієту на собі, але не чекайте на грандіозний результат. Його вам може гарантувати лише лікар.


  Статті на тему