UA
RU

Готуємось до перемоги: пантенол для здорового блиску волосся

Редагувати переклад

Рятуємо наше волосся від осінньої недостатності та стресу.

День за днем, крок за кроком ми відновлюємось і наближаємось до перемоги. Пам'ятаємо, що головне це зберегти своє життя та ментальне здоров'я, але й про зовнішній вигляд не варто забувати.

Готуємось до перемоги: пантенол для здорового блиску волосся-Фото 1

В осінній період наше волосся страждає найбільше, адже рівень необхідних нутрієнтів організмі падає і наші локони не насичуються необхідними компонентами. Варто ще враховувати той момент, що ми зараз підлаштовуємося під графік відключення світла, тому фени та випрямлячі стали чи не найкращими друзями. А всі ми пам'ятаємо, що вони впливають на нашу структуру волосся, навіть якщо використовувати ефективний термозахист. Загалом, все проти наших локонів! Але не варто впадати у відчай, адже існують спеціальні компоненти, які здатні відновити навіть найушкодженіше волосся і повернути їм здоровий вигляд. І сьогодні ми познайомимося з пантенолом для локонів.

Короткі відомості про пантенолі

Тип інгредієнта: зволожуючий крем.

Основні переваги: натуральний зволожувач, допомагає збалансувати вміст вологи у волоссі, покращує еластичність, пом'якшує та зміцнює.

Кому слід його використовувати: власницям зневодненого волосся.

Як часто ви можете його використовувати: як правило, щодня. 

Добре працює з: іншими зволожувачами, антиоксидантами та поживними речовинами. 

Не використовуйте з: пантенол можна використовувати з більшістю інгредієнтів.

Користь пантенолу для волосся

Ми звикли, що пантенол – це засіб, який здатний заспокоїти шкіру, прибрати почервоніння та впоратися з опіками. Але чи робить він те саме з нашим волоссям Давайте розбиратися. 

Пантенол є бажаним інгредієнтом для догляду за шкірою та волоссям, тому що він діє як зволожувач, тобто вбирає вологу. Він розподіляє вологу, вбираючи її із засобу та віддаючи тій ділянці тіла, де зволоження необхідне.

Розгладжує пасма: пантенол діє як пом'якшувальний засіб, згладжуючи тріщини на сухій шкірі та волоссі. Він добре працює з жорсткою текстурою, тому що він може згладити недоліки, які є у волосяному стрижні. 

Діє як протизапальний засіб: пантенол в організмі перетворюється на вітамін B5, який має протизапальні властивості та сприяє процесу відновлення пошкодженого волосся. 

Може допомогти тонкому волоссю: у дослідженні, спрямованому на лікування стоншування волосся, пантенол показав себе багатообіцяючим інгредієнтом, що допомагає пом'якшити наслідки стоншення волосся, а D-пантенол продемонстрував підвищення життєздатності клітин, стимулюючи ріст волосся.

Контролює баланс вологи у локоні: пантенол також може допомогти збалансувати вміст вологи у волоссі, щоб покращити їх стан та еластичність, і є чудовим пом'якшуючим засобом, який покращує еластичність волосся.

Читайте також: Чому потрібно полюбити вітамін Е та де його шукати?

Кому підходить пантенол

Як ми вказували вище, цей інгредієнт підходить усім, адже немає клінічно доведених протипоказань. Експерти схиляються до думки, що пантенол можна використовувати щодня та не боятися за наслідки. Але, на жаль, цей продукт не завжди перебуватиме в засобах у потрібній кількості. Для того, щоб розуміти, чи є пантенол у шампуні, наприклад, і чи достатньо його для здоров'я локонів, варто вивчити склад препарату. Щоб дійсно побачити якісь позитивні переваги, шукайте пантенол на вищій позиції у списку INCI. Якщо ви виявите, що такі інгредієнти, як диметикон, циклометикон, коклопентасилоксан, амодиметикон, диметикон ПЕГ_12, розташовані в списку вище пантенолу, тоді відкладіть цей продукт і знайдіть альтернативу.

Готуємось до перемоги: пантенол для здорового блиску волосся-Фото 2

Як використовувати пантенол для волосся

Пантенол міститься у багатьох продуктах, які самі собою можуть мати конкретні рекомендації щодо використання. Важливо знайти засіб для догляду за волоссям, який вам підходить, і балувати себе їм щонайменше раз на місяць. 

Доведено, що пантенол добре працює в масляних та водних емульсіях. Тому радимо міксувати його з іншими вітамінами та пом'якшувальними засобами, що кондиціонують. Також пантенол може бути включений до складу шампуню, що змивається, маски для волосся, яку залишають на тривалий час, щоб максимізувати утримання вологи або незмивного продукту. Загалом універсальний засіб відновлення водного балансу всередині волосини.

Фото:unsplash.com

Статті на тему