UA
  RU

  Готуємось до перемоги: фіторетинолі для омолодження шкіри

  Редагувати переклад

  Готуємось до победи не тільки морально, але й наводимо до ладу нашу шкіру.


  Поступово ми повертаємося до життя, не такого як раніше, але все ж таки життя. За ці три місяці ми всі акцентували своє увагу на утримані в нормі свого ментального здоров'я, а зараз час згадати і про шкіру.

  Готуємось до перемоги: фіторетинолі для омолодження шкіри-Фото 1


  Всі три весняні місяці пролетіли мимо нас і за цю годину стресу, відсутність компетентного догляду за обличчям (не всім вдалося зібрати свої улюблені пляшечки у тривожний чемодан) та нормального способу життя відображаються на нашому обличчі. Тому сьогодні ми поговоримо про фіторетинолі. Що таке і як їх правильно використовувати, читайте нижче.

  Ми можемо сказати зі стовідсотковою впевненістю, що ви чули про ретинол, навіть якщо ваша б'юті-рутина складається з умивалки та увлажняльного крему. Похідне витамину А, ретинол хвалять за безліч переваг, починаючи від збільшення обороту клітин і поліпшення текстури та тонусу до стимуляції колагену та розгладжування морщин. Але також у нього є зворотний бік медалі: ретинол відомий тим, що має деякі неприємні побічні ефекти, включаючи почервоніння, подразнення та лущення. А що таке фіторетинол?

  Короткі відомості про фіторетинол

  Тип інгредієнта: різноманітні молекули рослинного походження.


  Основні переваги: подібні до ретинолу, включаючи збільшення вироблення колагену, зменшують кількість зморшок, гіперпігментації і навіть прищів. 

  Кому слід використовувати: тим, у кого чутлива шкіра та/або хто не переносить ретинол; вагітні та годуючі жінки також можуть використовувати фіторетинол.

  Як часто його можна використовувати: щоденно.   Добре працює з: зволожуючими інгредієнтами, такими як гіалуронова кислота та сквалан, а також ніацинамідом та пептидами. 

  Не використовувати з: альфа-гідроксикислотами, такими як гліколева кислота та бензоїл пероксид.


  Фіторетинол – не є єдиним специфічним інгредієнтом, це загальний термін для рослинних інгредієнтів, які мають ретинолоподібну дію. Вони дуже схожі на звичний ретинол. 

  Читайте також: Готуємось до победи: лавандова олія для відновлення волосся

  Види фіторетинолу

  Існує кілька видів фіторетіолу, про які варто вести.


  Бакучіол: мабуть, останнім часом, найвідоміший фіторетинол, бакучіол, взятий з рослини Psoralea corlifolia. Він має властивості, подібні до ретинолу, також зміцнює влажний бар'єр шкіри, запобігаючи надмірній втраті води. Крім того, науково доведено, що бакучіол має аналогічний ефект, що й ретинол, коли праворуч доходити до покращення фотостаріння, але без будь-яких побічних ефектів.

  Екстракт пікао прето: отриманий з рослини, що зазвичай зустрічається в Південній Америці, екстракт пікао прету також має ретинолоподібну дію. Було досліджено, що у фібробластах людини він зв'язується з рецепторами ретинолу навіть краще, ніж сам ретинол, і зменшує експресію білка MMP-1, відповідального за деградацію колагену.

  Олія насіння шиповника: Деякі дослідження показують, що олія шиповника має подібну дію до ретинолу для покращення гіперпігментації та зменшення акне. І як додаткове перевага, він від природи багатий на витамин С, також добре відомий своєю властивістю освітлювати шкіру, а також гарно боротися зі зморшками.

  Екстракт морського фенхелю: хоча немає прямих досліджень, які б говорили про те, що екстракт морського фенхелю може бути замінником ретинолу, цей інгредієнт допомагає відлущувати шкіру, покращувати її стан, зменшувати зморшки та регулювати вироблення колагену та шкірного сала.

  Готуємось до перемоги: фіторетинолі для омолодження шкіри-Фото 2

   

  Переваги фіторетинолів для шкіри

  Як згадувалося вище, ви отримуєте ті ж переваги, що й дає ретинол, а це означає, що фіторетинолі можуть покращити обмін клітин і націлитись на боротьбу зі зморшками, тьмяністю, акне та нерівною текстурою. Крім того, вони на рослинній основі, тому містять додаткові поживні речовини та антиоксидантні властивості. 

  Побічні ефекти фіторетинолів

  У цьому полягає краса фіторетинолів: у них немає побічних ефектів, тому він ідеальний варіант для всіх типів шкіри, особливо для чутливої. А це означає, що можна забути про подразнення, почервоніння та неприємне лущення, як це буває з ретинолом.

  Крім того, на відміну від ретинолу, фіторетинолі безпечні для використання вагітними та годуючими жінками. Хоча перед використанням будь-якого препарату, краще заздалегідь проконсультуватися з лікарем. Не забувайте, що будь-який інгредієнт, натуральний чи ні, завжди може спричинити алергічну реакцію.

  Готуємось до перемоги: фіторетинолі для омолодження шкіри-Фото 3

  Як використовувати фіторетінолі 

  Хоча фіторетінолі чудово поєднуються з багатьма іншими інгредієнтами для догляду за шкірою, є деякі, з якими вони погано міксуються. Краще не поєднувати їх із перекисом бензоїлу, оскільки вони можуть нейтралізувати один одного. Гліколева кислота також може знизити якість фіторетинолів.

   

  Статті на тему