UA
  RU

  Чому важко підтримувати форму після дієти

  Стало відомо, чому причина наших безрезультатних старань.

  Чому важко підтримувати форму після дієти?


  Ми всі знаємо, як важко підтримувати рівень ваги у довгостроковій перспективі після виснажливої ​​дієти. Як тільки ви щосили привчили свій організм харчуватися тільки здоровою їжею і виключили зі свого раціону всі смакоти, як зайві кілограми знову підкрадаються непомітно. Але нове дослідження, можливо, проллє світло на те, чому деяким людям так важко утримати вагу після дієти.

  Читайте також: ВАЖЛИВО ЗНАТИ: ЯК ГОРМОНИ ВПЛИВАЮТЬ НА НАШУ ШКІРУ


  Схоже, що втрата ваги може призвести до підвищення апетиту. Тридцять чотири пацієнти, які схильні до ожиріння, спостерігалися вченими протягом двох років. Вони брали участь у програмі зниження ваги, результати якої були опубліковані в журналі American Journal of Physiology Endrocrinology and Metabolism. І хоча кожна людина втратила вагу до кінця дослідження, лише 20% з них зуміли утримати її після цієї програми. У чому ж причина? 

  Чому важко підтримувати форму після дієти?

  Виявилося, що в учасників під час позбавлення від зайвої ваги підвищився рівень гормону голоду, греліну, порівняно з тими показниками, які були на початкових стадіях дослідження. Вчені припускають, що коли ми втрачаємо вагу, наше тіло виробляє більше греліну і, на жаль, схоже, що його рівень не коригуються з часом, оскільки показники греліну в учасників дослідження зростали протягом двох років після закінчення програми.


  У кожного є цей гормон в організмі, але якщо у вас є надмірна вага, а потім ви швидко його втрачаєте, рівень гормонів збільшується,

  - сказала дослідник Катя Мартінс.

  Крім зміни рівня гормонів, команда визначила ще один фактор, який змушує учасників почуватися постійно голодними: біологічна здатність організму зберігати енергію. Вчені вважають, що раніше люди, які страждають на ожиріння, також відчували себе голодними, тому що організм намагався відновити втрачену вагу, тому що він звик витрачати більше енергії.  Читайте також: СПИСОК ДІЄТОЛОГА: ГОЛОВНІ ЖИРОСПАЛЬНІ ПРОДУКТИ

  В даний час команда вважає, що підвищену вагу слід вважати хронічним захворюванням та відповідним чином позбавлятися від нього.


  Зайва вага – це щоденна боротьба. Ми повинні перестати розглядати його як короткострокову хворобу, а боротися з нею весь час, підтримуючи свою бажану вагу,

  -Упевнена Катя Мартінс.

  Однак перш ніж ви почнете надто турбуватися про те, що схуднути неможливо медичний експерт доктор Сара Брюєр розповіла, чому не варто приймати це дослідження близько до серця.


  Дослідження може здатися пригнічуючим, але важливо усвідомити, що в ньому брало участь всього 34 чоловік, всі з яких були класифіковані, як страждають ожирінням і вагою не менше 125 кг на початку дослідження. Це говорить про те, що у них спостерігалися аномальні емоційні, гормональні або харчові реакції на продукти харчування, які призводили до їхнього первинного переїдання. Вони втратили 5 кг протягом перших трьох тижнів, але протягом усіх двох років змогли позбутися в середньому 11 кг.

  Виходячи з таких висновків, потрібно розуміти, що не у всіх може бути аномальне підвищення гормону голоду, тому якщо у вас є надмірна вага, краще грамотно і безпечно його позбуватися, а не вдаватися до екстремальних дієт і виснажливих тренувань.

  Статті на тему