UA
  RU

  Худнемо із задоволенням: дієта 5:2

  Редагувати переклад
  На щастя, з моди вийшли суворі дієти, які виснажують організм. На зміну їм прийшли безпечні та щадні способи схуднення. Наприклад, методика 5:2.

  GettyImages-155735460

  Все почалося з оприлюднення результатів дослідження Балтіморського інституту проблем старіння, на основі яких вчені довели, що, суворо обмежуючи свій раціон харчування двічі на тиждень, людина не має проблем із надмірною вагою, а також знижує ризик розвитку діабету та серцево-судинних захворювань.

  Популяризував цю ідею британський тележурналіст Майкл Мозлі, який провів експеримент на собі: за 6 тижнів харчування у стилі «5 днів їм, 2 дні худну» він скинув 6 кг.

  Читайте також: FODMAP-ДІЄТА: ЩО ЦЕ І З ЩО ЙОГО ЇДЯТЬ

  Мало хто знає, що наш організм задіює ресурси на відновлення м'язів лише через 48 годин після активних навантажень. Якщо «третій день» знову зайнятися спортом і скоротити споживання калорій, організм почне швидше спалювати жир. Виходячи з цього, дієтологи рекомендують вважати не денну калорійність, а "середньотижневу" - тільки вона правдиво покаже, наскільки ефективно ви харчуєтеся.

  основи дієти

  З назви дієти стає зрозуміло, що тиждень ділиться на 5 та 2 дні. Протягом п'яти днів ви можете харчуватися як завжди, а два дні робити розвантажувальними, причому ці дні не повинні бути суміжними.

  При цьому ні про яке голодування не йдеться. Зважаючи на те, що жінці на добу потрібно споживати близько 2000 калорій, для швидкого схуднення два дні на тиждень їй необхідно знижувати це число вчетверо. Тобто, з'їдати не більше 500 калорій на день. Якщо ж ви відчуваєте, що почали погано почуватися, додайте собі ще 200 калорій.

  Читайте також: ЕЛІМІНАЦІЙНА ДІЄТА: ЩО ЦЕ І З ЩО ЙОГО ЇДЯТЬ

  Під час розвантажувальних днів вам потрібно їсти продукти, багаті на білок і повільні вуглеводи. Уникайте газованих напоїв, кофеїну, солодкого та борошняного. В інші дні можете не обмежувати себе в їжі, але пам'ятайте про принципи здорового харчування.

  Якщо ви зацікавилися дієтою 5:2, визначтеся з днями для схуднення. Врахуйте, що понеділок та четвер вважаються найскладнішими для дотримання дієти. Але тут все індивідуальне. Спробуйте влаштувати розвантажувальний день і проаналізувати, чи вдається обмежити себе в харчуванні. Якщо не зовсім, перенесіть розвантаження на інший день.

  Статті на тему