UA
RU

Інновація у світі сну: як шовкова білизна допомагає волоссю та шкірі?

Редагувати переклад
Недавній тренд, який виявився головним секретом блискучого волосся та гладкої шкіри – сон на шовковій білизні. Як виявилося, зовсім не збалансоване харчування, стабільний режим дня, достатньо води або банальна спадковість не мають значення. Розбираємось, чи можуть шовкові наволочки хоч якось вплинути на стан шкіри та волосся.

Чому саме шовк?

Шовк - це тканина, яку виробляють з використанням гусениць шовкопрядів. Коли приходить час перетворюватися на метелика, гусениця починає вити навколо себе кокон із міцної шовкової нитки. Через три дні, коли кокон готовий, його обробляють парою і розмотують нитки, з яких потім тчуть полотно. Сам процес виготовлення тканини викликає у веганів велике обурення. Незважаючи на це, зараз є штучні аналоги, які роблять із натуральної целюлози (наприклад, віскоза), проте така тканина за своїми властивостями більше схожа на бавовну. Інший різновид шовку - дикий шовк, виробляється з коконів, які метелик вже покинув. Тканина з такої сировини виходить нерівномірною та шорсткою, саме тому дикий шовк вироблятиметься рідко і не користується особливою популярністю.

Читайте також: Прості ритуали, які покращать здоров'я і сон

Інновація у світі сну: як шовкова білизна допомагає волоссю та шкірі?-Фото 1

Головний секрет впливу шовку на шкіру в тому, що вони схожі. І шовк, і шкіра складаються з вісімнадцяти амінокислот, а за своєю структурою шовкова нитка схожа на людське волосся. Поки що наукових досліджень про безпосередній вплив такої тканини на шкіру та волосся немає. І також вся інформація про корисні властивості шовкових наволочок — результат колективного досвіду, що ґрунтується на підтверджених наукою фактах. Незважаючи на відсутність досліджень, світова наука зовсім не ігнорує шовк та текстильне виробництво. Вона вивчає властивості окремих білків, зокрема фіброїну. Саме його використовують для створення штучної шкіри та регенерації клітин шкіри, у тому числі і у складі косметичних засобів.

Шовк хороший при наявності проблем зі сном, коли ви можете відпочивати лише на певному боці ліжка, ретельно вибраній подушці, а ще бажано в берушах та масці для сну. Крім того, що шовкова тканина тактильно приємна, вона залишається прохолодною протягом усієї ночі, що особливо актуально влітку. І нарешті, шовк вбирає вологу обсягом до тридцяти відсотків від власної ваги, тому сон буде комфортнішим. Якщо вас приваблюють лише розслаблюючі властивості цієї тканини, то можна взяти наволочки не зі стовідсоткового шовку, а з невеликою домішкою бавовни великої різниці не помітите.

Інновація у світі сну: як шовкова білизна допомагає волоссю та шкірі?-Фото 2

Сила тертя

Головним аргументом для сну на шовкових наволочках є гладкість тканини, з якою не зрівняються показники льону та бавовни. Шовкова нитка складається з довгих, міцних та гладких волокон, які щільно прилягають одна до одної.

Вважається, що гладка структура шовку полірує шкіру та волосся під час сну. Це можна пояснити тим, що тканина не дряпає волосся і дає особі ковзати по поверхні подушки, у той час як на бавовні та льону легше виходять заломи. Проте якщо ранкові заломи на щоках — один із головних розладів у вашому житті, то шовкова наволочка справді здатна вирішити цю проблему. За допомогою льону укладання краще переживає ніч і з ранку волосся блищить і менше пушать. Саме за це шовк люблять усі стилісти та перукарі. Так радить робити, наприклад, Джен Аткін, стиліст сестер Кардаш'ян, Дженнер та Хадід. Крім наволочки для такого ефекту можна використовувати шовкові гумки і заплітати довге волосся в коси з шовковими стрічками, які також помітно згладять пасма. Але все ж таки варто помітити, що шовк працює тільки на збереження та підтримання вже існуючого здоров'я вашої шкіри та волосся.

Читайте також: ЩО ТАКЕ СИНЕ СВІТЛО І ЯК ВІН ВЛИЯЄ НА НАШУ ШКІРУ?

Як шовк допомагає волоссю та шкірі?

Шовк при шкірних захворюваннях

Мабуть, значно серйозніша тема, коли мова заходить про шовк, це акне. Його дійсно використовують у медичних цілях: він може допомогти не тільки із запаленнями, але й при екземі, псоріазі та атопічному дерматиті (дані, щоправда, суперечливі); їм навіть зшивають тканини. Справа знову в щільній будові та плетінні волокон, завдяки чому шовк не збирає бактерії, не затримує пил і не пропускає кліщів. Сон на шовковій білизні можна вважати гігієнічнішим за умови, що ви лягаєте спати з очищеною шкірою. Не встоїть зважати на той факт, що за допомогою шовку неможливо нейтралізувати бактерії, які вже є на шкірі. Але така тканина — добрий превентивний вибір для людей, які мають шкірні захворювання.

Навіть незважаючи на гігієнічність шовку, потрібно міняти наволочку регулярно. Людям зі шкірою, яка не схильна до запалень, рекомендують робити це мінімум раз на тиждень, а прати саму подушку — мінімум раз на три місяці. При акне краще міняти постільну білизну в цілому і наволочку зокрема якнайчастіше - наприклад, раз на два дні, перевертаючи подушку кожну другу ніч. У деяких країнах із шовку роблять спеціальну антибактеріальну білизну для тіла, яку необхідно, наприклад, при екземі. При виробництві такої білизни на тканину наносять антибактеріальну водонепроникну речовину, яка знижує виживання бактерій на шкірі.

Статті на тему