UA
RU

Досліджуємо разом: що таке стійкість аромату і чи така вона важлива?

Редагувати переклад
При виборі парфуму багато хто орієнтується не так на сам аромат, як на його стійкість. Чи варто жертвувати улюбленими духами заради стійкості? Ми допоможемо в цьому дати раду.

Часто видання пишуть, як можна продовжити стійкість наших улюблених духів, але чи варто витрачати на цей час? Всі звикли вважати, що чим довше аромат живе на нашій шкірі, тим краще, але це зовсім не так. У парфумерних експертів щодо цього немає єдиної думки. У модних будинках вважають, що низька стійкість зовсім не означає, що парфум поганої якості, а цінне в ньому інше.

Читайте також: 5 ПАРФЮМОВАНИХ КРЕМІВ ДЛЯ РУК, ЯКІ ЗАХИСТЬ шкіру влітку (І НЕ ТІЛЬКИ)

стійкість парфумів

Що таке стійкість аромату?

Насамперед, це здатність запаху залишатися на тілі чи будь-якій іншій поверхні якомога довше. Її можна вважати такою ж фундаментальною характеристикою парфумерного продукту як якість композиції. Але якщо останнє точно не можна оцінити об'єктивно, то стійкість, як вважають деякі експерти, можна виміряти. Принаймні вони чесно намагаються це робити.

Як виміряти стійкість аромату?

При виробництві парфумерії аромати тестують на бавовняній тканині (найчастіше марлі, яка не змінює запахи і не дає віддушки). Її занурюють у певний обсяг парфумерної рідини, виймають пінцетом, а потім експерт оцінює наскільки запах зберігає свої властивості.

"Принюхуватися" до нього належить кілька разів - через кожні десять годин.

Хіміки і парфумерні експерти пояснюють, що й після закінчення певного терміну якості залишаються постійними, вони роблять відповідну позначку. Жодної спеціальної одиниці стійкості немає, вимірюється все просто - в годиннику.

У Європі та США, де виробляють переважну більшість парфумерних продуктів, офіційних стандартів стійкості немає. І це не дивно: тести все одно не можуть врахувати більшість надзвичайно важливих факторів.

Читайте такожПАРФЮМЕРНИЙ ГАРДЕРОБ У СТИЛІ ФРАНЦУЖЕНОК: ВИБИРАЄМО СВІЙ Аромат

Склад композиції парфуму: чи він відіграє роль?

Досить велику. Варто зауважити, що кожна запашна речовина має той чи інший ступінь летючості, це одна з його базових характеристик. Вона залежить від ваги молекул у його складі. Одні з найбільш летких речовин - ефірні олії цитрусових. Саме тому цитрусові ноти з парфумерних композицій випаровуються найшвидше, і якщо аромат на них побудований, він буде нестійким і протримається на шкірі 2-3 години.

Тобто ступінь стійкості парфумерного продукту повною мірою залежить насамперед від леткості компонентів у його складі. Так само, на стійкість впливають інші фактори, такі як: температура повітря або властивості шкіри.

Досліджуємо разом: що таке стійкість аромату і чи така вона важлива?-Фото 2

Стійкість та шлейф від аромату: чи є зв'язок?

Зв'язку між стійкістю парфуму та тим, який шлейф за собою він залишає, немає жодного. Це один із найпоширеніших міфів. Відстань, на якій аромат можна відчути, інакше званий дифузністю або «шлейфовістю», не має жодного стосунку до стійкості.

Ті ж аромати цитрусових, мають довгий шлейф, при цьому, як згадано вище, досить нестійкі. Буває і навпаки: аромати, які практично не залишають за собою шлейфу - досить довговічні на шкірі та одязі.

Читайте також: ЯК БУДЕ ВИГЛЯДЕТИ ПЕРШИЙ ПАРФЮМ КІМ КАРДАШ'ЯН І КАЙЛІ ДЖЕННЕР

Зрештою: чи важлива стійкість чи ні?

Варто пам'ятати, що все залежить від ваших вимог. Шукати стійкий аромат зовсім не соромно - так як на парфум доводиться витрачати велику суму. І тим більше, якщо для вас аромат служить важливою частиною образу, як одяг або аксесуари.

Якщо все ж таки стійкість у вас у пріоритеті, вибирайте аромати, що складаються з нот, які звучать довше. Зверніть увагу на аромати, пов'язані з деревними групами та композиціях, побудованих на концентрованих квіткових нотах.

Якщо ж у вашу перевагу потрапляють легкі цитрусові одеколони, але вас лякає їхня леткість, спробуйте наносити аромат на попередньо зволожені за допомогою крему або олії, ділянки шкіри. Також багато експертів радять розпорошувати парфум на одяг — особливо добре утримують запахи щільної тканини.

Варто згадати, що істотну роль відіграє кількість аромату, який ви розпорошуєте на себе. Вважається, що чим менше ви на себе нанесете, тим довше відчуватимете цей запах на собі. Оскільки наші рецептори дуже чутливі – їх не варто перевантажувати та забивати різким ароматом та його великою кількістю.

Статті на тему