Нанесення маски можна порівняти із медитацією. Цей процес утихомирює і дарує шкірі кілька хвилин спокою, а як результат — ми отримуємо видимі покращення.
Листові, альгінатні, з глини або у вигляді піни – маски бувають різних типів і форм. Але значення має те, як ми їх застосовуємо і для яких цілей. Особливо важко серед усієї різноманітності, яку нам пропонують сучасні виробники, вибрати дійсно потрібні засоби та зрозуміти, як часто можна їх використати. Раз на тиждень, двічі на місяць або щодня залежить від типу маски.
Читайте також: 5 незвичайних форматів масок, які варто спробувати
Листові маски дуже зручні у використанні. Їх без проблем можна брати з собою в подорож, оскільки вони компактні, а якщо ефект вам не сподобається, це несуттєво відобразиться на гаманці. Такі маски можна назвати “швидкою допомогою” для обличчя. Залежно від завдання вони швидко зволожують шкіру або надають їй здорового блиску.
Використовувати листову маску можна настільки часто, наскільки це потрібно. Під час польоту, перед макіяжем, важливою зустріччю чи побаченням, після сну, душа та у будь-який час доби. Але є одне “але”: варто ретельно подивитися на склад маски. Перші інгредієнти містяться в ній у великій кількості і, відповідно, саме вони найбільше впливають на шкіру. Виходячи зі складу, ви можете зрозуміти, як маска діятиме і який ефект ви отримаєте в результаті. Якщо використовувати маску для набряклого обличчя, покладіть її попередньо в холодильник для охолоджуючого ефекту.
Читайте також: Кажуть експерти: 5 вітамінів для ідеальної шкіри та молодості
Глиняні маски недарма користуються великою популярністю. Вони заспокоюють запалення, допомагають позбутися чорних крапок, звужують пори та підходять власникам жирної та комбінованої шкіри, схильної до висипань. Найпоширеніші типи таких масок виготовлені із зеленої, блакитної, білої та бентонітової глини.
Біла глина є м’яким ексфоліантом та дбайливо очищає шкіру. Вона підходить для комбінованої шкіри, зелена для чутливої, а бентонітову глину, яка також є відмінним антибактеріальним препаратом, варто використовувати тим, у кого жирна або схильна до акне шкіра.
Власникам нормальної та комбінованої шкіри можна робити маски з глини двічі на тиждень, а тим, у кого шкіра чутлива, але схильна до висипань, варто обмежитись одним застосуванням на тиждень. Маску не варто залишати на обличчі довше за час, який вказано на упаковці, а наносити її потрібно тонким шаром. Перед використанням рекомендується розпарити шкіру, щоб розкрити пори.
Наступний тип масок, для використання яких варто знати більше – так звані маски-плівки. Їхня головна особливість у тому, що вони спочатку мають кремову або гелеву текстуру, а видаляються з обличчя у вигляді цільної плівки. Такі маски відмінно зволожують шкіру, звужують пори, позбавляють жирного блиску і помітно впливають на кількість вугрів. Включати такі маски у свою б’юті-рутину можна раз на тиждень.
Читайте також: Неправдиві факти: 10 міфів про декоративну косметику
Поки що не найпопулярніші, але через це не менш цікаві маски — колагенові, які використовуються для чутливих зон біля губ та очей. Вони допомагають позбутися набряків, що для багатьох є ключовою причиною придбати маску, а також зволожують шкіру. Залежно від виробника до складу такої маски може входити колаген, ретинол або будь-який гель, що охолоджує. Максі для губ також помітно відлущують ороговілі частини шкіри і легко замінять пілінг.
Використовувати колагенові маски для губ і очей можна, але краще робити це безпосередньо перед виходом кудись.
AHA (альфа-гідроксикислоти) і BHA (бета-гідроксикислоти) кислоти, які відлущують шкіру, що омертвіла. Перевага цих масок полягає в тому, що шкіра відразу після нанесення стає гладкою. AHA-кислоти розчиняються у воді. Вони здатні зменшувати пігментні плями та інші ознаки пошкодження від сонця. BHA-кислоти – маслорозчинні і переважні у використанні тими, хто має жирну або комбіновану шкіру з висипаннями.
Перш ніж використовувати кислоти, що відлущують і активно застосовувати, наприклад, саліцилову кислоту, варто проконсультуватися з дерматологом і переконатися, що обраний засіб підходить вам. Надмірне відлущування може призвести до пошкодження гідроліпідної плівки, яка захищає епідерміс. Це може викликати виділення шкірного сала та поява нових висипань. Використовувати такі маски варто не частіше ніж один раз на тиждень.
Джерело фото: unsplash.com, flickr.com