UA
RU

Як економити гроші на продуктах та харчуватися повноцінно

Редагувати переклад
Це складно, але можливо. 

Як заощаджувати гроші на продуктах та харчуватися повноцінно-Фото 1

Величезна частина бюджету йде не на розваги, як можна було б подумати, транспорт і навіть не на щоденну каву. Саме харчування сильно впливає зменшення місячного бюджету. Звичайно, повністю відмовитися від їжі не вдасться, економити на всьому — теж не варіант, залишається лише підходити до питання розумно та прислухатися до наших порад. 

Читайте також: 7 продуктів для підвищення гідратації організму

 

Купуйте не більше, ніж зможете з'їсти 

Майже третина всіх відходів у світі становлять продукти харчування. Це не дивно, адже часто ми неправильно розраховуємо свій раціон, купуємо спонтанно, а потім взагалі забуваємо, що знаходиться в нашому холодильнику. Щоб уникнути такого, купуйте не більше, ніж можете з'їсти. 

Як заощаджувати гроші на продуктах та харчуватися повноцінно-Фото 2

Плануйте раціон

Чітке планування підходить не всім, але це один із головних способів заощадити та утриматися від бездумних витрат. Перед закупівлею продуктів обміркуйте раціон на тиждень і випишіть кілька інгредієнтів, з яких можна приготувати багато страв. При такому підході є ризик обмежувати себе у всьому і відмовитися від спонтанних покупок, але якщо вони приносять вам радість, дозвольте час від часу відходити від своїх правил. 

Читайте також: Інтуїтивне харчування: так чи ні? Відповідає дипломований нутріціолог

Один продукт – кілька страв

З одного продукту можна приготувати кілька страв і таким чином урізноманітнити своє меню та непогано заощадити. З брокколі можна зробити запіканку та суп, з курки – салат чи гарнір. Виявіть фантазію і ви здивуєтеся, скільки страв можна приготувати з одного продукту. 

Як заощаджувати гроші на продуктах та харчуватися повноцінно-Фото 3

Купуйте фільтр для води

По-перше, з фільтром ви значно заощадите на щоденному придбанні життєво необхідної води. По-друге, зменшіть кількість пластику. Докладніше про те, як це зробити, ми писали в окремому матеріалі

Читайте також: Продукти з антиоксидантами для красивої шкіри, волосся та нігтів

Купуйте сезонні продукти

Іноді хочеться побалувати себе дивовижним фруктом, але перш ніж це зробити, подивіться на ціну і подумайте двічі. Логічно, що несезонні продукти коштують набагато дорожче, іноді у два, три чи чотири рази. Якщо ви готові переплатити і натомість отримати задоволення від їжі та дірку в бюджеті, то, звичайно, купуйте, але якщо є варіант купити інший продукт, то не відкидайте його. 

Як заощаджувати гроші на продуктах та харчуватися повноцінно-Фото 4

Робіть заготовки

Влітку ми радіємо достатку фруктів, ягід, овочів, зелені, а холодної пори року відчуваємо дефіцит вітамінів. Щоб такого не відбувалося, робіть заготівлі наперед. Взимку, коли різко захочеться кукурудзи або черешні, досить підійти до морозилки, а не купувати втридорога несезонний продукт. 

Читайте також: 10 продуктів, які мають бути в раціоні кожної жінки

Не ходіть у магазин голодним

Якби маркетологи пішли на всі тяжкі, то не пускали б покупців у магазин ситими. Загальновідомий факт, що покупки, здійснені на голодний шлунок, будуть спонтанними і, швидше за все, марними. Звичайно, не завжди є можливість йти в магазин ситим, але в такому випадку краще скласти список покупок і не піддаватися поклику голодного шлунка. 

Джерело фото: unsplash.com

Статті на тему