UA
RU

Як позбутися зимової нудьги

Редагувати переклад
Взимку та восени ми особливо страждаємо від негативних емоцій. 

Ми вже писали про сезонний афективний розлад (САР) і раніше, а зараз хочемо поділитися ефективними порадами, які дають фахівці. Що робити, якщо на вулиці мінусова температура, сипе сніг і страшно зайвий раз ступити, адже земля скута льодом? Точно не впадати у депресію! 

Своїми секретами порятунку від зимової нудьги поділилася психолог і професор Академії Ньюпорта Барбара Носал. 

зимова депресія

1. Займіться спортом

Хто ще не знає про користь спорту? Крім того, що активний спосіб життя допомагає підтримувати м'язи в тонусі та зміцнює здоров'я, так він ще й чудово справляється з поганим настроєм, який супроводжує нас у зимовий час. Носал запевняє, що лише 30 хвилин вправ «збільшують виробництво серотоніну — нейротрансмітера, пов'язаного з регуляцією настрою та соціальної поведінки, а також сну, апетиту та пам'яті, які сприяють збалансованості розуму та тіла». Чим не привід прямо зараз піти та купити абонемент у тренажерний зал?

сезонна депресія

2. Подбайте про аромат

Ефірні олії – це дієва зброя проти таких проблем, як головний біль, безсоння та поганий настрій, тому радимо мати їх під рукою у зимовий час. Для початку радимо обзавестися аромадіфузором. Якщо ви не знаєте, як використовувати цей інструмент правильно, Барбара радить насамперед вивчити властивості різних масел, наприклад, цитрусові дають заряд енергії, а лаванда, навпаки, заспокоює та полегшує засипання. 

Читайте також: ЕФІРНІ МАСЛА, ЯКІ ДОПОМОЖУТЬ ПОБОРОТИ ПОЧУТТЯ ТРИВОЖНОСТІ

зимова апатія

3. Розсуньте штори

Чим більше часу ви проводитимете на свіжому повітрі, тим краще для вас. Носал запевняє, що це допомагає врегулювати рівень гормонів та нейротрансмітерів, які безпосередньо впливають на настрій, поведінку та природні ритми тіла. Але що робити, якщо за вікном снігова хуртовина? Не варто ризикувати своїм здоров'ям і висовувати носа на вулицю. На щастя, ситуацію можна врятувати: просто розсуньте штори та пустіть крапельку сонця у вашу квартиру. Природне освітлення дозволить вам швидше позбутися сонливого стану та повернути собі колишню бадьорість. 

як позбутися зимової нудьги

4. Налаштуйте освітлення

Ну, а якщо день видався похмурим? Тоді зробіть ставку на штучне висвітлення. Цікаво, що існують лампи світлової терапії, які створюють ефект справжнього сонячного проміння, але ви можете обійтися звичайними світильниками. Психолог запевняє, що «світло підтримує циркадні ритми тіла та бере участь у виробленні мелатоніну». Всього 30 хвилин "світла" на день достатньо, щоб полегшити симптоми (САР). 

Читайте також: ПРОДУКТИ, ЯКИХ ВАРТО УНИКАТИ ПРИ БОРОТЬБІ З ДЕПРЕСІЄЮ

депресія зимова

5. Сходіть до терапевта

Іноді з проблемою може впоратися лише фахівець. Якщо ви постійно пригнічені, страждаєте від почуття тривожності і насилу встаєте з ліжка щодня, тоді відповідь очевидна: настав час здатися лікареві. Терапевт вчить людину ідентифікувати та змінювати негативні думки та поведінку, що сприяють розвитку депресії. Якщо ви навчитеся справлятися зі щоденним стресом та поганими думками, то сезонний афективний розлад скоро відступить. 

депресія взимку лікування

6. Зробіть щось собі

Взимку ваша активність знижується, що, звичайно ж, позначається на вашому самопочутті. Коли на вулиці холодно, все складніше витягти друзів у кафе або організувати побачення зі своїм чоловіком. Однак час, проведений із близькими людьми або за хобі, заповнює «інтелектуальні, креативні та соціальні потреби, а також допомагає підвищувати самооцінку та впевненість у собі, що полегшує перебіг САР». 

Дотримуйтесь цих порад і боріться із зимовою нудьгою. 

Джерело фото: unsplash.com

Статті на тему