UA
RU

Як постава впливає на фізичне та психологічне здоров'я

Редагувати переклад

Як постава впливає на фізичне та психологічне здоров'я.

Турбота про своє здоров'я не повинна обмежуватися правильним харчуванням, заняттями спортом, прийомом вітамінів та відвідуванням лікарів. Всі ці звички вимагають великих зусиль та регулярності, але є ті речі, які виконувати набагато простіше, а ефект вони приносять непорівнянний. Наприклад, стежити за своєю поставою, яка впливає не лише на здоров'я спини, а й на фізичне та психологічне здоров'я. 

Читайте також: Що варто пам'ятати при сидячій роботі: 5 важливих речей

 

Депресія

Дослідження, проведене в Університеті Сан-Франциско, присвячене тому, як погана постава може призвести до депресії та відсутності енергії. Професор Ерік Пепер виявив, що зміна пози тіла більш вертикальне положення покращує настрій і підвищує енергію.

Пепер опитав 110 студентів, які ходили спочатку згорблені, а потім у звичайній позі. За кілька хвилин студентів попросили оцінити їхній рівень енергії. Всі відповіли, що в першому випадку ходьба зменшувала їхню енергійність, а в другому вони відчували себе набагато комфортніше. Професор Пепер визнає, що існують інші фактори, які впливають на депресію та рівень енергії, але вважає, що покращення постави може допомогти у боротьбі з психологічними проблемами та депресією.

Як постава впливає на фізичне та психологічне здоров'я.

М'язовий біль та втома

Якщо ви часто відчуваєте біль у тілі, втому або напругу, то серйозно турбуйтеся про здоров'я своєї постави. Якщо з нею є проблеми, то м'язам доводиться працювати більш старанно, а під час руху енергії витрачається більше. Біль у ділянці шиї, спини, рук і ніг теж може бути викликаний поганою поставою. Понад 80% проблем із шиєю та спиною – результат напруги м'язів протягом багатьох років, коли розвивалися проблеми зі спиною. Виправлення постави може зменшити ймовірність того, що в майбутньому ви зіткнетеся з дегенеративним остеоартритом. 

Читайте також: Як покращити поставу: 6 простих методик

Стрес

Дослідження Колумбійського та Гарвардського університету стверджує, що стрес посилюється через погану поставу. Воно показало, що у людей, які сидять рівно, рівень тестостерону збільшився на 20%, а рівень кортизолу – на 25%. У тих, хто сутулився, ситуація зворотна: кількість тестостерону знизилася на 10%, а кортизол збільшився лише на 15%. Усі ці зміни означають високий рівень стресу в організмі. 

Сутулість прямо впливає на дихання. Неглибоке дихання грудною клітиною напружує легені, що змушує їх рухатися швидше, щоб забезпечити потрібну кількість кисню. Це погано впливає на серце – воно змушене більше працювати. В результаті виходить замкнене коло: проблеми з поставою викликають погіршення дихання, а це, своєю чергою, викликає стрес для інших органів. 

Читайте також: 6 вправ з йоги, які потрібно виконувати при сидячому способі життя

 

Як постава впливає на фізичне та психологічне здоров'я.

Як покращити поставу?

Коли ви більше дізналися про проблеми, які можуть виникати через погану поставу, настав час їх виправити. 

  1. Тренування. У спортзалі або під час домашніх занять варто робити вправи не тільки для пресу, сідниць або рук, але і для спини. Це допоможе зміцнити м'язи та уникнути багатьох проблем. 
  2. Правильна поза. Те, як ви сидите, безпосередньо впливає на поставу. Притисніть спиною до крісла і намагайтеся під час роботи не нахилятися вперед і не сутулитися. Руки мають бути зігнуті у ліктях від 75° до 90°. Переконайтеся, що ноги притиснуті до підлоги. Але найголовніше — не забувайте робити перерви, розминатися чи гуляти під час обідньої перерви. 
  3. Слідкуйте за тим, як ви стоїте. Так, варто контролювати себе не лише під час роботи та сидіння за столом. Коли стоїте, розподіляйте вагу тіла рівномірно на стопу, а чи не на п'яти. Якщо стояти доводиться довго, то переносіть вагу з однієї ноги на іншу або похитуйте з п'яти на носок. 
  4. Слідкуйте за тим, як ви ходите. При ходьбі тримайте піднятою голову і дивіться прямо перед собою. Намагайтеся не нахиляти голову вперед і тримайте розправленими плечі. 

Джерело фото: unsplash.com

Статті на тему