UA
RU

Пару слів про те, як стати більш енергійною

Редагувати переклад
Якщо ви постійно боретеся з почуттям втоми, настав час підвищити рівень енергії та активності!

Як стати енергійним та бадьорим

Ми живемо в такому темпі, що фрази на кшталт «Я так втомилася», «Згоріла на роботі», «Немає сил прибрати» стали повноцінними компонентами наших буднів. Можливо, настав час зупинитися та подивитися на своє життя. Щось явно пішло не так. 

Якщо ми відчуваємо себе пригніченими (коли у нас більше справ, ніж часу на добу) — це позначається на нашій енергії. Ми повідомляємо тілу про біду, що насувається, і воно реагує на це по-своєму — виробляє гормони стресу, на кшталт адреналіну і кортизолу»,

- Каже доктор філософії Ліббі Уівер.

Ми з більшою ймовірністю турбуватимемося тому, що не відчуваємо контролю над своїм життям. Через це організм виявляється у «червоній зоні», коли активується симпатична нервова система. Якщо ми проведемо надто багато часу в цій зоні - це позначиться на нашій здатності повноцінно відпочивати та заповнювати запаси енергії. Як відомо, тіло пов'язує стрес із виживанням, тому намагайтеся не вводити його в цей стан. 

Як стати енергійнішою

Хороше травлення - запорука енергії

Кожному знайоме неприємне почуття, коли з'їли щось не те, і шлунок дуже незадоволений. Чи знали ви, що погане травлення впливає на рівень енергії? За словами експертів, якщо шлунково-кишковий тракт працює з перебоями, це впливає на кількість енергії, яку організм отримує через їжу. 

Травлення - це дуже складний процес, який тісно пов'язаний з тим, як ви почуваєтеся і функціонуєте щодня. Він впливає на рівень енергії та жир, який ви спалюєте; текстуру та вид шкіри; здуття живота та настрій. Травлення надає нам серйозну підтримку - саме від процесу руйнування компонентів їжі залежить те, скільки ми поглинемо енергії та як її використовуємо. Тому, якщо ШКТ не функціонує оптимально, ми це точно відчуємо, в тому числі завдяки зниженню активності,

- Запевняє Уівер. 

Читайте також: ШВИДШЕ, ВИЩЕ, СИЛЬНІШЕ: ПРОДУКТИ, ЯКІ ПОДАРУЮТЬ ЗАРЯД ЕНЕРГІЇ

Як підвищити рівень енергії

Кава ще більше знесилює

Вижити без кави – це справжнє випробування. Ми не любимо повідомляти погані новини, але факт залишається фактом: кофеїн ще сильніше знижує рівень енергії та вводить у стресовий стан. І ось чому:

Кофеїн є стимулятором, тому коли він потрапляє в наш організм, він зв'язується з частиною аденозинових рецепторів, блокуючи їх, — пояснює Ліббі Уівер. — Це посилає сигнал надниркових залоз, які викидають у кров адреналін. Адреналін, що є одним із гормонів стресу, не може вироблятися в режимі 24/7. Тому, якщо ми відчуваємо стрес, тривогу або тиск, надниркові залози продукують порцію адреналіну, а тим, що ми випиваємо в цей момент чашку кави, ми ще більше збільшуємо її порцію.

Адреналін сповіщає про небезпеку, тому тіло включає ще один захисний організм — мобілізує глюкозу. Потім він займається тим, що спалює глюкозу (або повертає її в сховище) з наступними стрибками та падіннями рівнів енергії. У ці моменти вам захочеться ще більше кави, але ухваліть вольове рішення зупинитися. 

Читайте також: БАДРІСТЬ НА СНІДАНОК: 7 НАУКОВИХ СПОСОБІВ ПРОКНУТИСЯ БЕЗ КАВИ

Як підвищити енергію людини

Список шкідливих продуктів 

Якщо ви зараз перебуваєте в стресі, то перший крок до лікування — це мінімізувати різні дратівливі фактори. У тому числі й зменшити кількість їжі, що знижує енергію та збільшує виробництво кортизолу. До «чорного списку» входять: рафінований цукор, кофеїн, алкоголь, трансжири та оброблені продукти. 

Багато людей безвідповідально ставляться до того, що вони їдять та п'ють. Дуже складно зрозуміти, що саме відбувається не так, тому перше завдання - споживайте цілі та натуральні продукти. Додайте в раціон по одному здоровому блюду, напою або перекушування. Ви не відчуєте великої різниці, але через два місяці такого харчування вам вдасться подвоїти кількість поживних речовин, а це допоможе покращити здоров'я і подарувати заряд енергії. 

- Розповідає доктор Уівер. 

Способи підвищити життєву енергію

Зупиніться та видихніть

Вилікуватися від стресу та постійної втоми простіше, ніж здається на перший погляд. Просто зупиніться і дайте собі перепочити. Повноцінний відпочинок дуже важливий, і ми маємо на увазі не лише сон. Нехай нам здається, що часу на тайм-аут немає і не може бути, що ми втрачаємо темп і випадаємо з життя, але це не так. Насправді вам потрібно робити перерви в роботі кожні 25-30 хвилин. 

Є кілька заспокійливих і заспокійливих практик, які допоможуть вам зняти напругу, - це йога, тайчі, цігун, медитація або просте діафрагмальне дихальне вправу.

Джерело фото: brooketestoni.com, unsplash.com

Статті на тему