UA
RU

Як зробити зимовий біг комфортнішим: 3 ефективні поради

Редагувати переклад
Мінусова температура на вулиці - не привід відкладати спортивну форму в шафу і забувати про біг до самої весни. 

Як зробити зимовий біг комфортнішим: 3 ефективні поради-Фото 1

Якщо ваш спосіб життя включає регулярні фізичні навантаження, то біг для вас - не обтяження, а лише одна з складових розпорядку дня. Але що робити у зимовий період, коли дні короткі та холодні? Насправді, біг у цей час року зовсім не страшний, навіть навпаки. Розповідаємо про його переваги і ділимося порадами фахівців, як зробити зимовий біг комфортнішим.

Читайте також: 10 порад, як почати займатися спортом вдома

 

Як зробити зимовий біг комфортнішим: 3 ефективні поради-Фото 2

"Біг по холоду набагато легше переноситься організмом", - говорить Дуг Каса, доктор філософії, професор кінезіології в Університеті Коннектикуту. Він пояснює, що у теплу погоду нашому організму потрібно прикладати більше зусиль для кровообігу та уникнення перегріву. Взимку, до речі, набагато легше бігати швидко з тією ж кількістю зусиль, що навесні чи влітку. 

Але справа не тільки в погоді, ще важливо те, як ви почуваєтеся під час бігу і в якому середовищі живете. «Якщо ви живете в жаркому та вологому кліматі, вашому організму комфортно перебувати в цьому середовищі, на відміну від людини, яка приїде з країни з холодним кліматом», — пояснює Келлі Прітчетт, доктор медичних наук. Тому, якщо ви живете в теплій країні цілий рік, біг на холоді буде для вас складнішим завданням, ніж для того, хто адаптований до низьких температур. 

Тепер ви переконані, що біг взимку — цілком можливе завдання, тому час дати поради тим, хто зважився взяти кросівки, форму і піти на вулицю навіть у — 10 °C. 

Читайте також: Instagram-акаунти, які надихнуть вас на заняття спортом

Як зробити зимовий біг комфортнішим: 3 ефективні поради-Фото 3

1. Насамперед розминка

У холодну пору року організму потрібно більше часу для того, щоб розігрітися, тому не варто виходити надвір непідготовленим. Крім того, є великий ризик травм, якщо не розігріти м'язи і не зробити розминку. Тому, перш ніж на ваших щоках з'явиться рум'янець від морозу, кілька хвилин проведіть на велотренажері, а якщо вдома його немає, то розтягніться, зробіть базові вправи для розминки або пострибайте на скакалці. 

Ще один плюс розігріву організму перед основним тренуванням на вулиці в тому, що не доведеться одягатися в десять шарів одягу. Бувало ж таке, що після десяти хвилин бігу вам ставало жарко у верхньому одязі? 

Читайте також: 10 порад, як почати займатися спортом вдома

2. Не зациклюйтесь на цифрах та відстані

Бігати в прохолодну пору року і справді легше, але поява непередбачених погодних умов, таких як сніг або лід, може знизити вашу швидкість і результати трохи відрізнятимуться від тих, до яких ви звикли. Якщо ви не готуєтеся до марафонського забігу, а займаєтеся спортом для себе та власного здоров'я, то не зациклюйтесь на цифрах та дистанціях. 

Як зробити зимовий біг комфортнішим: 3 ефективні поради-Фото 4

3. Правильне екіпірування

Один із ключових моментів під час зимових пробіжок — правильне екіпірування. Одягатися потрібно досить тепло, але й не переборщувати. Невеликий посібник з утеплення для зимового бігу:

  • Почніть із головного. Якщо ви вирішили почати бігати взимку, то насамперед купіть термобілизну. Воно буде зігрівати, вбирати вологу і вам не доведеться носити п'ять светрів, щоб не замерзнути. Інвестуйте в якісну та комфортну термобілизну, щоб почуватися комфортно.
  • Тримайте вуха у теплі. А також руки, щиколотки та шию. Спробуйте одягнутися так, щоб залишилася мінімальна кількість відкритого тіла. Візьміть рукавички, зручний шарф, шапку чи пов'язку на вуха. 
  • Використовуйте світловідбивачі. Взимку темніє рано, а світанок досить пізній, тому якщо вам доводиться бігати у відносній темряві, то використовуйте світловідбивачі для одягу. Можна навіть знайти спортивну форму з вбудованими світловідбивачами, багато брендів одягу випускають подібні моделі. 
  • Комфортне взуття. Буде ідеально, якщо ви купите собі не просто зручні кросівки, а непромокаючі та з утепленням. У холодну пору року буде не зовсім комфортно займатися у взутті, яке призначене для інших погодних умов. 

Як бачите, навіть взимку біг може приносити задоволення! Головне - правильно одягатися та дотримуватися нескладних правил.  

Фото: gettyimages.com

Статті на тему