Вивчаємо нюанси та вибираємо кошти.
Шкіра в області навколо очей має безліч відмінностей від цього органу на обличчі чи тілі. Вона більш тонка, тендітна та чутлива через невелику кількість еластинових та колагенових волокон. Це обумовлено будовою нашої особи та функціями очей загалом.
Шкіра в цій зоні рано втрачає красу та юний вигляд. Відбувається це з простих анатомічних причин. Вона дуже тонка, тонша, ніж на інших ділянках обличчя. Також у неї дуже пухка жирова клітковина. А венозні та лімфатичні судини розташовані дуже близько до поверхні,
– пояснює лікар, косметолог, розробник хімічних формул та протоколів Тійна Орасмяе-Медер.
М’язи очей скорочуються частіше за інших: при морганні та при активності міміки протягом дня. А ми, забуваючи про ці особливості, піддаємо її ще більшому навантаженню – постійно жмуримося, дивимося в екрани телефонів і комп’ютерів. У параорбітальній ділянці немає сальних і потових залоз, тому шкіра там сухіша.
Читайте також: СУХА ЧИ ЗНЕЗВОЖЕНА: ЯК ЗРОЗУМІТИ, ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ З ВАШОЮ ШКІРОЮ?
Але сухість може бути спричинена й іншими причинами. Наприклад, недостатньою кількістю ліпідів у захисній мантії. Також це може бути генетичною або віковою особливістю, оскільки з роками уповільнюються обмінні процеси в організмі, знижується активність синтезу колагену та гіалуронової кислоти. Тому шкіра втрачає пружність, зволоженість, до неї надходить менше поживних компонентів і вона стає ще тоншою.
Синьова під очима, яку ми так завзято намагаємося підкоригувати, може виникати внаслідок порушення мікроциркуляції крові. А на це впливає безліч факторів: стрес, куріння, нестача сну. Тому для зменшення чорних кіл спочатку потрібно переглянути свої щоденні звички, а потім – підібрати правильний засіб. Також синці обумовлені індивідуальними особливостями: у власників тонкої та світлої шкіри більш помітні всі вени та судини у цій галузі.
Внутрішній стан організму, як знаємо, відбивається нашій шкірі. І якщо говорити про шкіру навколо очей, то брак заліза провокує окислення крові, і в результаті ми бачимо ті самі синці,
– розповідає дерматокосметолог Юлія Ткач.
Читайте також: 5 СПОСІБ ШВИДКО ПОБУТИСЯ ВІД ТЕМНИХ КОЛОВ ПІД ОЧИМИ
Знання про особливості будови шкіри в зоні навколо очей дозволяють свідоміше підійти до питання підбору правильного засобу. І, звичайно, відмовитися від поганих звичок. Наприклад, наносити звичайний крем для обличчя під око. Текстури та склади таких засобів можуть перевантажувати шкіру навколо очей та викликати небажані наслідки, як мінімум, у вигляді підвищення чутливості цієї зони. Оскільки спеціальні засоби для області навколо очей проходять низку досліджень, у тому числі офтальмологічних, ймовірність негативних реакцій шкіри та очей зведена нулю. За винятком індивідуальних особливостей та непереносимості.
Не всі креми працюють на усунення синяви та набряклості. Швидше лише ті, у складі яких є антиоксиданти та дренуючі компоненти — кофеїн, екстракти зеленого чаю та кінського каштану. Ці компоненти покращують мікроциркуляція крові та відтік лімфи, завдяки чому зменшують та запобігають появі набряків. Від них також допомагають охолодні патчі або компреси.
Однак захоплюватися такими методами не варто: при охолодженні судини звужуються, а потім різко розширюються, а значить, уповільнюється циркуляція крові і рідини, що знову повертає нас до набряків через час. Найкраще і найбезпечніше вибрати крем з металевим або керамічним аплікатором. Шкіру навколо очей теж потрібно правильно очищати. Насамперед відмовтеся від використання демакіянтів, у яких є мило.
[product_gallery id=586735]
«Шкіра в цій галузі сухіша, і вкотре не потрібно її висушувати милом або засобами, які не призначені для цієї зони», – підказує Юлія Ткач.
Терити очі ватними дисками під час видалення декоративної косметики теж не можна, тому що в результаті можете отримати почервоніння та загострення чутливості. Найкраще видаляти макіяж молочком, просто прикладаючи до очей, а потім змивати водою. Якщо ви не носите лінзи, тоді добрим варіантом стануть очищувачі на олійній основі.
Ще один ворог шкіри навколо очей – ультрафіолет. По-перше, від сонця ми ще більше жмуримося. По-друге, ультрафіолетове випромінювання порушує бар’єрні функції шкіри та синтез гіалуронової кислоти, еластину та колагену. Відповідно, шкірі навколо очей потрібен якісний захист. На сьогоднішній день найбільшу гарантію дають кошти з фізичними фільтрами, які можна використовувати у цій галузі, та сонцезахисні окуляри. Додатково посилити самозахист допоможуть продукти з вмістом антиоксидантів і вітаміну С.
Зморшки виникають як наслідок активної міміки, перенапруги м’язів, сухості шкіри та зниження еластичності. Але не варто поспішати з ін’єкційними процедурами.
Для початку буде достатньо зволоження, живлення шкіри та гарного масажу,
– Уточнює Юлія Ткач.
Масаж у домашніх умовах за допомогою спеціальних роликів або інших гаджетів допоможе зняти напругу в області навколо очей, візьміть на замітку вправи для розслаблення очей та частіше відволікайтеся від екранів гаджетів.
[product_gallery id=586705]