UA
RU

Як вибрати персонального тренера та не пошкодувати

Редагувати переклад

як вибрати тренера

Рішення піти в спортзал прийнято, а значить, перший крок на шляху до здорового способу життя зроблено. Але що робити далі: займатися самостійно або віддати перевагу заняттям з тренером? Другий варіант більш оптимальний для новачків, але при пошуку фахівця можна зіткнутися з багатьма нюансами. Розповідаємо, як знайти відповідного персонального тренера та не пошкодувати про вибір. 

Читайте також: 10 порад, як почати займатися спортом вдома

 

Візьміть пробне тренування

Перш ніж знайти того самого тренера, з яким відбудеться коннект, візьміть пробне тренування. Скажіть відразу, що ви хотіли б взяти тільки одне заняття і не давайте хибних надій, щоб людина не записувала вас у постійні клієнти. Не станеться нічого страшного, якщо ви не підійде один одному або вам не сподобається підхід тренера.

Не бійтеся говорити «ні»

Перше тренування позаду, ви подивилися на тренера в роботі, поспостерігали за його методикою та підходом. Який висновок? Вам подобається результат та процес? Якщо не впевнені, що в майбутньому зможете ефективно працювати з цим тренером, він не сподобався вам як людина або був надто наполегливим, то не бійтеся сказати йому «ні». Візьміть контакти іншого спеціаліста, можете запитувати рекомендацій (на ресепшні або в роздягальні) і не бійтеся, що в майбутньому стикатиметеся з тренером, заняття з яким припинили. 

Читайте також: Instagram-акаунти, які надихнуть вас на заняття спортом

як вибрати тренера у тренажерному залі

Запитайте про досвід

Перше, про що варто запитати свого тренера та наставника – його досвід. Не бійтеся ставити запитання та цікавитися, у цьому немає нічого кримінального. Ще краще дізнатися про це ще перед вибором фахівця. Чим більший досвід, тим вища ціна за послуги персонального тренера, але не варто економити на своєму здоров'ї та кінцевому результаті. 

Досліджуйте соцмережі

У наш час дізнатися практично будь-яку інформацію про людину можна з її соціальних мереж. Досвід роботи, кількість клієнтів, відгуки від тих, хто з ним займався, — це пункти, на які варто звернути увагу під час дослідження соціальних мереж. 

Читайте також: Дженніфер Лоуренс розповіла про дієту та спорт

Переконайтеся, що слухають вас

Одна з причин, чому люди обирають заняття з тренером, — можливість контролю з боку за технікою виконання та бажання працювати на максимум, а не філонити. Підбадьорливі вигуки «ще тричі» можуть допомогти, але якщо ви дійсно погано почуваєтеся і не можете більше займатися, а тренер списує все на лінощі, то треба попрощатися з ним. Такі випадки — виняток із правил, ніхто не ризикуватиме вашим здоров'ям, але якщо таке станеться, то краще завершіть заняття. 

інструктор тренажерної зали

Дайте другий шанс

Якщо ви відвідуєте групові заняття з фітнесу або кросфіту і вам подобається такий вид навантажень, але тренер симпатії чомусь не викликав, дайте йому шанс. У всіх бувають невдалі дні, особисті проблеми, тому прийдіть на тренування ще раз. Цілком можливо, що на ваше сприйняття вплинули інші фактори, на кшталт поганої погоди чи пригніченого настрою. 

Джерело фото: unsplash.com

Статті на тему