UA
RU

Як вибрати тренажерний зал, якщо ви новачок

Редагувати переклад
Бодіпозитив продовжує підкорювати світ. На цій хвилі бажання купити річний абонемент у спортклуб зростає та міцніє. Як знайти відповідний заклад новачкові у фітнесі знає Ольга Кіктенко.  

Як вибрати тренажерний зал, якщо ви новачок-фото 1

По кишені

Отже, ви твердо вирішили змінити невиразну зарядку вранці та піші прогулянки у вихідні на регулярні тренування. Перший крок зроблено. Другий – вибір спортклубу. Більшість досвідчених спортсменів радять новачкам шукати заклад за 15-20 хвилин ходьби від будинку. Довга дорога втомлює і підсвідомо хочеться прогуляти тренування. Для цього достатньо зайти до Інтернету, переглянути які клуби розташовані у вашому районі та зв'язатися з ними по телефону. Насамперед, потрібно дізнатися вартість абонементу. Це може бути економ-варіант, бізнес-або преміум-. Не поспішайте та чесно оцініть свій рівень доходів. Безумовно, можна розщедритися на платинову карту наймоднішого закладу, але навіщо стрибати вище за свою голову і потім весь час відчувати дискомфорт? По телефону уточніть, чи входять у прайс групові класи (раптом душа захоче степ-аеробіки, танців чи йоги), чи є басейн, сауна, безкоштовні рушники та парковка, наскільки завантажений клуб у піковий годинник? 

З інспекцією 

Проаналізувавши зібрану інформацію та, обравши два-три клуби, вирушайте туди на розвідку. Бажано в той час, коли плануєте ходити постійно. Розслабтеся. Цей візит ні до чого вас не зобов'язує. У гідних клубах презентацію роблять із задоволенням. Не соромтеся розпитувати менеджера про будь-які дрібниці. Якщо все сподобається, можна взяти пробне заняття і потім підписати контракт. На що звертати особливу увагу?

атмосфера. Адже тут ви проводитимете півтори-три години три-шість разів на тиждень. На рік близько 200-800 годин. Подивіться на співробітників. Чи привітні вони? Чи комфортно ви почуваєтеся серед відвідувачів?

Приміщення. Чисте, світле, добре провітрюється. Чим просторіший – тим нижчий ризик тілесного контакту з незнайомими людьми. Перевірте, чи є у вільному доступі кулери з водою? Загляньте в роздягальні та душові. Все має бути справним і охайним. 

Тренажери. Поки ви особливо не знаєтеся на машинах і вони все вам «на одну особу», досить подивитися в якому стані оббивка і металеві частини. Загляньте у кардіозону. Якщо клуб великий, то вона має бути відповідною, а не два велосипеди та півтори бігові доріжки. 

Читайте також: У ЗАЛ: НАЙКРАЩІ СПОРТИВНІ ОБРАЗИ ДЛЯ ТРЕНУВАНЬ

О, сен-сей! 

Починати роботу над тілом потрібно під керівництвом тренера, який навчить биомеханически правильно виконувати базові вправи. І не має значення, який вид спорту вас приваблює. Це фундамент, і він має закладатися професіоналом. Цінник подібної послуги високий, але й користь очевидна. Як знайти грамотного спеціаліста, розповідає професійний тренер та ведуча телепроекту «Зважені та щасливі» Аніта Луценко:

1. Тіло та тренування безпосередньо пов'язані зі здоров'ям, тому я не рекомендую навіть заходити до тренажерної зали без тренера. Дуже легко травмуватись, і на цьому бажання займатися спортом відпаде. З інструктором у вас завжди буде правильна техніка вправ, і ефективність кожного з них помножиться в сто разів. Тому наберіться сміливості та терпіння у пошуках справжнього фахівця.

2. Хороший спортсмен – не означає добрий тренер. Дізнайтеся, хто з тренерського складу має вищу спортивну освіту. Курси дають відмінні знання, але чотири роки вивчення анатомії, фізіології, педагогіки, масажу, біомеханіки та інших важливих дисциплін в університеті – все ж таки краще! 

3. Поцікавтеся, хто регулярно підвищує свою кваліфікацію новими знаннями, чи ходить на курси? Тренер тренажерного залу, який пройшов курс пілатесу, TRX, реабілітації та ін. – це знахідка!

4. Отже, коло кандидатів у наставники звужується. Дізнайтеся, у кого з варіантів, що залишилися, клієнти мають реальні результати. Ви ж не хочете ходити рік на індивідуальні тренування, платити гроші і особливо не змінюватися? 

5. Якщо тренер робить акцент тільки на вправи, а про харчування говорить побіжно - сміливо змінюйте його! 

До снаряду!

Сходила на силове тренування та вижила – не варіант. Заняття має бути захоплюючим та різноплановим. Це залежить не тільки від харизми та живої уяви тренера, а й різноманітності тренажерів. Щоб під час аеробної частини програми не просто бігти доріжкою, а, скажімо, штовхати сани або кидати у стіну фітбол. Грифи, гирі, гантелі, м'ячі, диски, рукоходи, гімнастичні кільця, канати, петлі TRX, скакалки, кардіотренажери нового покоління (гребний, еліптичний, лижний…) Чим більше у залі сучасного робочого інвентарю – тим краще. 

швидкі мікропозики на карту онлайн

Статті на тему