UA
RU

Які процедури не можна робити під час вагітності

Редагувати переклад
Татуювання, фарбування волосся, сауна та уколи ботокса - лише невелика частина процедур, від яких варто відмовитися під час вагітності. 

які процедури можна робити вагітним

Що не можна робити під час бременення:

Вагітність хоч і називають чудовою часом, ризиків вона несе не менше ніж радості. З того моменту, коли жінка дізнається про свій новий статус, хочеться убезпечитися від усіх можливих ризиків. Кожен продукт, кожна процедура і цілком звичайний похід за кавою будуть скидатися на спецоперацію, де вагітній варто побоюватися всього і всіх.

Звичайно, не варто впадати в крайнощі і боятися зробити крок вліво та вправо. Головне — бути обізнаною з усіма ризиками і вчасно консультуватися з фахівцями. Розповідаємо, які процедури варто уникати, якщо незабаром ви плануєте стати мамою. 

Читайте також: Як доглядати за тонким волоссям: стрижки, укладання та процедури

Нанесення штучної засмаги

Активним інгредієнтом штучної засмаги є дигідроксиацетон (DHA). Нетоксична речовина взаємодіє з верхніми шарами шкіри та забезпечує ефект засмаги. Особливих ризиків від використання засобів для автозагара немає, але вони можуть викликати алергію та підвищувати чутливість шкіри. Якщо обійтися без засобу неможливо, протестуйте його на невеликій ділянці шкіри, перш ніж наносити на все тіло. 

які процедури можна робити вагітним у косметолога

Процедури для волосся

Під час будь-яких процедур, пов'язаних з волоссям, чи це фарбування або кератинове випрямлення, задіяні різні хімічні речовини. Про їхню безпеку відомо мало, а ризиковані процедури під час вагітності краще не робити. Один із найпоширеніших інгредієнтів у засобах для процедур із волоссям — формальдегід. При низькій концентрації він не становить небезпеки, але перевищення дози може бути чревате роздратуванням шкіри, алергією та розвитком астми. 

Ще один інгредієнт із стоп-листа – ліндан. Цей пестицид використовують для знищення комах, а також додають у засоби для лікування педикульозу та корости. Було доведено, що він токсичний для людини, може викликати рак і негативно впливати на нервову та репродуктивну систему. 

Незважаючи на всі ризики, не варто панічно боятися походу в салон і до кінця вагітності обходити його десятою дорогою. Попередьте перукаря про своє становище та попросіть підібрати нетоксичні засоби. Щоб мінімізувати можливі ризики, тримайте фарбу на волоссі недовго та провітрюйте приміщення. Якщо не впевнені в тій чи іншій процедурі, зверніться до лікаря. 

Читайте також: Продукти з антиоксидантами для красивої шкіри, волосся та нігтів

Сауна чи джакузі

Немає досліджень, які доводять шкоду саун та джакузі для вагітних, але ризик перегріву, зневоднення або непритомності краще мінімізувати. Якщо раніше, ще до вагітності, ви з легкістю могли перенести кілька годин у сауні, то ніхто не гарантує, що це вдасться легко повторити з дитиною під серцем. Оскільки організм у цей період не може ефективно справлятися з високими температурами, варто бути обережним, вставати без різких рухів і при можливості не залишатися однією, щоб уникнути нещасних випадків. 

масаж при вагітності можна робити

Голковколювання та масаж

Відмовтеся від масажу як мінімум на період перших трьох місяців вагітності. Надалі керуйтеся самопочуттям та рекомендаціями лікаря. Якщо турбувати набряклість, допоможе прийде лімфодренажний масаж тіла. Єдине, суворо уникайте масування зони попереку, хоч вона в період вагітності і турбує найчастіше, це може нашкодити. 

Акупунктура, як будь-який інший вид нетрадиційної медицини, варто обговорювати з кваліфікованим фахівцем, який спостерігає вас під час вагітності. Як правило, воно не несе жодної небезпеки, але до дилетантів краще не звертатися. 

Читайте також: 10 шкідливих факторів, що провокують старіння шкіри

Татуювання

Самі собою татуювання не завдають шкоди ні для дитини, ні для матері, але є ризик підхопити під час процедури інфекційні захворювання: гепатит В, С або ВІЛ.

За даними Американської асоціації вагітності, хімічні речовини у фарбі можуть впливати на розвиток дитини протягом перших 12 тижнів вагітності. Досліджень на цю тему проведено мало, тому вчені не можуть говорити про можливий ризик у період різних триместрів. Під час грудного вигодовування варто відкласти процедуру татуювання тіла, щоб мінімізувати ризик зараження інфекцією. 

чи можна робити епіляцію на ранніх термінах вагітності

Лазерна епіляція 

Лазерна епіляція – ще одна процедура, від якої варто відмовитись на час вагітності. Якого б дискомфорту це не доставляло з практичної точки зору, здоров'я дорожче, тим більше, точних даних про безпеку процедури немає. Проблеми можуть виникнути через взаємодію амніотичної рідини навколо плода та електрики, а також через можливу шкоду мазей, які використовують для запобігання болю під час процедури. Воскові смужки, бритва чи депіляційний крем – ваші вірні супутники на період вагітності. 

Читайте також: Зірки, які є прихильниками нетрадиційної медицини та дивних процедур

пілінги

Через гормональні зміни під час вагітності шкіра може непередбачено реагувати навіть на звичні процедури. Легкі поверхневі пілінги з молочною та гліколевою кислотою не завдадуть шкоди, але ефект може звестися на «ні» через вагітність. Єдині процедури, яких варто уникати – пілінги саліцилової кислоти та з розчином Джесснера. 

ботокс для особи при вагітності протипоказання

Ботокс

Будь-яке втручання у діяльність організму під час вагітності може бути ризиковим кроком. То навіщо наражати себе на можливу безпеку? Під час виношування дитини шкірні наповнювачі можуть деформуватися та змінювати пропорції, що безпосередньо впливає на зовнішній вигляд ділянок шкіри, куди було вколото речовину. Фахівці радять не вводити ін'єкційні препарати без потреби. Якщо втручання може зачекати, перенесіть процедуру на той період, коли перестанете годувати грудьми і гормони прийдуть у норму. 

Читайте також: Поради від зірок старше 40 по догляду за шкірою

солярій

Незважаючи на поширену помилку, солярій анітрохи не корисніше, ніж засмага під прямим сонячним промінням, оскільки вони випромінюють той же тип ультрафіолетових (УФ) променів. Більш того, у багатьох соляріях доза ультрафіолету навіть більша. 

Тривалий вплив променів збільшує ризик розвитку раку шкіри, включаючи злоякісну меланому, найсерйознішу форму раку. Досліджень, що підтверджують або спростовують шкоду ультрафіолету на плід, є версія, що промені можуть провокувати дефіцит фолієвої кислоти. 

Джерело фото: unsplash.com

Статті на тему