UA
RU

Косметологи відповідають на сезонні питання щодо догляду за шкірою

Редагувати переклад

На найважливіші питання про догляд за шкірою в холод нам відповіли провідні фахівці в галузі косметології та дерматології.

Косметологи відповідають на сезонні питання про догляд за шкірою.

1. На вулиці похолоднішало, і в мене на щоках і носі почали проступати червоні плями. Що із цим робити?

Ольга Ольшанська, лікар дерматовенеролог, косметолог, науковий керівник компанії Innovaesthetic:

«Поява почервоніння на обличчі, пов'язана з перепадом температур – ознака підвищеної чутливості шкіри. Ця проблема може бути генетично обумовленою особливістю судин, а може бути ознакою захворювань шлунково-кишкового тракту або гормональних змін в організмі. Тому, якщо ви помітили почервоніння вперше, – варто сходити на огляд до гастроентеролога, гінеколога та ендокринолога.

Говорячи про косметологічну корекцію, перше з чого потрібно почати, - це підбір крему із захисними властивостями. Як правило, це продукти з ліпідами, що захищають шкіру від втрати вологи, що відновлюють цілісну будову ліпідної мантії та екранують вплив факторів навколишнього середовища.

Другий момент: необхідно подбати про стан судинної стінки. Для цього доповніть ваш домашній догляд засобом із судинозміцнюючими та протизапальними інгредієнтами. Це можуть бути екстракти кінського каштана, голки шипуватої, центели азіатської, пептиди, вітаміни. І третє (насправді дуже важливий пункт!): виключіть теплові процедури (відвідування лазні, сауни, розпарювання шкіри обличчя), зведіть до мінімуму споживання гарячої їжі та напоїв, прянощів, солоних та кислих продуктів, алкоголю».

2. Я наношу крем і якийсь час відчуваю поколювання, пощипування? Це нормально?

Ольга Антонюк, лікар-дерматолог, косметолог, тренер «Академії Наукової Краси»:

«Якщо до складу крему входять активні компоненти чи кислоти (гліколева, азелаїнова, саліцилова), це абсолютно нормально. Якщо крем гіпоалергенний, у формулі якого вказані ромашка, алантоїн, масло ши, і після нанесення ви відчуваєте свербіж, пощипування та поколювання, то потрібно змити його з обличчя та просушити шкіру сухою серветкою. Така реакція може бути спровокована не лише інгредієнтами засобу, а й його стабілізаторами».

Косметологи відповідають на сезонні питання про догляд за шкірою.

 

3. Влітку спина була чиста, а зараз почали з'являтися висипи на кшталт акне. Як їх позбутися?

Валерія Дріянська, лікар-дерматовенеролог, алерголог, директор клініки «Делекос»:

«Якщо пацієнт страждає на акне, то дуже часто восени настає загострення захворювання. Влітку під впливом інсоляції шкіра покривається засмагою, створюється оманливе враження покращення її стану. Однак у той же час через ультрафіолет потовщується роговий шар епідермісу, що ще більше сприяє закупорці сальних залоз. Крім того, шкіра зневоднюється, і починається компенсаторна гіперсеборея (надлишкове виробництво шкірного сала). Усі ці фактори провокують сплеск захворювання. У цьому випадку самолікуванням краще не займатися, а звернутися за консультацією до кваліфікованого дерматолога».

4. Як вирішити проблему періодичних висипань на обличчі? Я давно не підліток, але вони продовжують турбувати мене, особливо напередодні «критичних» днів. І чому самій не можна вичавлювати прищики?

Юрченко Тетяна, лікар-дерматолог, косметолог навчально-дистриб'юторського центру Beauty Shine Club:

«У період менструації в організмі жінки відбуваються зміни у гормональній системі, саме вони впливають на появу висипів. Зменшується активність гормону естрогену та підвищується активність прогестерону. Останній посилює вироблення шкірного сала. Це є причиною появи прищів. Але є й інші сприятливі фактори: захворювання шлунково-кишкового тракту, стреси (особливо в підлітковому віці), зловживання солодощами, використання низькоякісної косметики з комедогенними інгредієнтами, зниження імунітету, приєднання пропіонових бактерій (шкірне сало для них поживне середовище препаратів та, нарешті, самостійне видавлювання прищів.

Чому не можна давити? Це додаткове пошкодження шкіри. Якщо не вміти це правильно робити, то на місці висипання можна отримати синець, подряпину, ще більш помітну, ніж сам прищик.

До того ж таке пошкодження гоїться довше, і після нього може залишитися пігментна пляма або шрам. При самостійних процесах є великий ризик інфікування запального елемента (був один, стало п'ять). Дуже часто при цьому вдається видалити тільки верхівку прищів, а корінь «утопити» глибше. У такому разі слід чекати посиленого запалення. Будь-яке видалення потребує підготовки та заключних процедур, які допоможуть швидко зажити пошкодженої ділянки шкіри».

5. Влітку я один раз сильно обгоріла, і на лобі з'явився острівець пігментних плям. Як їх прибрати?

Дарина Рибальченко, лікар-дерматолог, тренер iS Clinical:

Така реакція означає, що шкіра схильна до появи гіперпігментації. Це може бути обумовлено її фототипом, генетично або гормональними змінами в організмі. Зараз косметологи мають величезний арсенал засобів і методів для боротьби з небажаною пігментацією. Це можуть бути апаратні та ін'єкційні методики, хімічні пілінги, що освітлюють процедури у кабінеті косметолога. А краще – їхнє грамотне поєднання.

Але, що б ви не робили, перший крок до успіху, це 100% професійний захист шкіри від сонячної інсоляції та засоби для домашнього догляду (чотири етапи: очищення, сироватка, нічний догляд та легкий фліюд-захист від сонця).

Вони допоможуть підготувати шкіру до салонної терапії або закріпити та пролонгувати результат». 

Косметологи відповідають на сезонні питання про догляд за шкірою.

6. Як пережити зиму комбінованій шкірі, яка стає ще й сухою в цей час?

Анна Сталена, лікар-косметолог, національний тренер Medik8 в Україні:

«Щоб уникнути сухості, типової для міжсезоння, необхідно інтенсивно живити та зволожувати шкіру. Використовуйте засоби з ліпідною, маслянистою основою: їх активні інгредієнти зможуть проникнути у шкіру швидше та глибше. Для кращого результату застосовуйте сироватки з Омега-3, Омега-6 поліненасиченими кислотами, що містять арганова та конопляна олії. Добре в цей період працюють сироватки з вітаміном C (масляниста його форма у вигляді тетрагексанаскорбату). Застосовуйте сироватки та креми, які швидко відновлюють захисну функцію епідермісу, сприяють загоєнню та підвищують місцевий імунітет шкіри».

7. Чи можна умиватись водою з-під крана?

Тійна Орасм'я-Медер, дерматокосметолог, експерт з косметичної безпеки Євросоюзу, автор косметики Meder Beauty Science:

«Водою користуватись, звичайно ж, можна і потрібно. Ми ж не нащадки інопланетян із алергією на оксид водню! Саме по собі вмивання водою, навіть без засобів, що очищають, допомагає змити до 30-35% забруднень з поверхні шкіри, при цьому вода дружня до мікробіому шкіри. У поєднанні з засобами, що очищають, вода допомагає позбутися від забруднень, у тому числі небезпечних мікрочастинок, що потрапляють на шкіру жителів екологічно несприятливих місць проживання. Звичайно, засіб, що очищає, повинен бути якісним і м'яким, не дратівливим і не знежирюючим шкіру.

Бажано вмиватися водою, в якій немає хлору або його вміст низький. Якщо у вашому районі вона жорстка, то має сенс встановити пом'якшувач та фільтри.

Має значення і температура води: шкіра обличчя не любить контрастів, оптимально вмиватися водою кімнатної температури та використовувати її щедро, не розмазуючи несміливо по обличчю залишки засобів, що очищають».

8. Для яких косметологічних процедур зараз саме час?

Данило Кашик, лікар-косметолог, керівник навчального центру Institut Esthederm Ukraine:

«По-перше, зараз традиційно розпочався сезон пілінгів. Багато жінок активно освітлюють обличчя, у якому після літа, зазвичай, з'явилися ознаки пігментації. Хоча у цих процедур є і "темна" сторона - вони можуть погіршити стан шкіри, що ще не цілком оправилася після дії сонця. І ультрафіолет, і пілінги руйнують гідроліпідну мантію шкіри. По-друге, грудень – час похолодання, що для шкіри стрес.

Тому рекомендую приділити особливу увагу домашньому та професійному догляду, спрямованому на відновлення гідроліпідної мантії: необхідно використовувати косметику зі стабілізованими молекулами вітаміну С, поліненасиченими жирними кислотами Омега-3, 6 і 9, вітамінами А (ретинол) та Е. 

Ще момент, на який важливо звернути увагу, це відновлення колагенових волокон, які нещодавно також постраждали від ультрафіолету. Для вирішення цієї проблеми косметологія пропонує ефективні засоби, у тому числі рослинного походження. Наприклад, екстракт центелли азіатської, до складу якого входить тетрапетид високого дозволу, що ефективно відновлює колагенові волокна».

швидкі мікропозики онлайн без відмови

Статті на тему