Які продукти покращують роботу мозку, допомагають зберегти працездатність та підвищити стресостійкість? Перед вами – п’ятірка лідерів.
Цей продукт потрібно включати до раціону двічі на тиждень, щоб організм у достатній кількості отримував поліненасичені жирні кислоти Омега-3, вітаміни А, Е, D, залізо, цинк, магній, кальцій та інші мінеральні речовини. Завдяки Омега-3 жирним кислотам мозкові клітини краще працюють та насичуються поживними речовинами. Найбільша кількість поліненасичених жирних кислот – у форелі, лососі, сардині.
Вітамін Е, який міститься у горіхах, забезпечує клітини мозку необхідною енергією, захищає клітинні мембрани від пошкоджень та активізує розумові процеси У цих плодах також містяться дубильні речовини, каротин, залізо та цинк, які не менш сприятливо впливають на роботу центральної нервової системи.
Це один із найкорисніших видів капусти, особливо для покращення роботи мозку. У броколі міститься багато вітаміну С, фолієвої кислоти, калію, клітковини, бета-каротину та антиоксидантів. Саме завдяки цим речовин підвищується мозкова активність.
Велика кількість кальцію та вітамінів групи В покращують здатність запам’ятовувати, знижують мозок від перевантажень та заспокоюють нервову систему. Не дарма кажуть, що склянка теплого молока з чайною ложкою меду допомагає заснути без снодійних.
Вони містяться рослинні антиоксиданти (поліфеноли) та низку інших мінералів, поліпшують пам’ять і швидкість реакцій. Одна чашка какао на день – це найкраща профілактика хвороби Альцгеймера. Тому рекомендуємо включати у щоденне меню цей смачний зігріваючий напій, особливо у зимові дні.