UA
RU

Мікробіомна дієта: що це і з чим її їдять

Редагувати переклад
А ви думали про те, що у вашому тілі живуть мільярди бактерій? І їх треба правильно годувати.
Мікробіомна дієта: що це і з чим її їдять.

Автор колажу: Ангеліна Фенченко

Що таке мікробіомна дієта?

Мікробіомна дієта покликана створити в організмі ідеальне середовище для життя та процвітання хороших бактерій. Що нам це дає? Поліпшення травлення, загального стану здоров'я та, звичайно ж, втрату ваги. До речі, варіацій цієї дієти є безліч, але ми розглянемо класичну, яка так і називається дієта мікробіома. Триступенева програма створена спеціалістом з інтегративної медицини та здоров'я кишечника доктором Рафаелем Келлманом. Суть першої фази (яка триває 21 день) зводиться до зменшення кількості поганих бактерій та збільшення кількості добрих, а друга фаза (чотири тижні) присвячена прискоренню метаболізму. Останній крок – закріплення результатів. Під час нього ви вчитеся підтримувати здоров'я кишечника у довгостроковій перспективі. 

Читайте також: ДІЄТОЛОГ ДЖЕННІФЕР ЛОПЕС НАЗВАЛА ЗОЛОТІ ПРАВИЛА ПРИСКОРЕННЯ МЕТАБОЛІЗМУ

Що в меню?

Некрохмалисті фрукти та овочі, білок, корисні жири та ферментовані продукти, такі як солоні огірки та квашена капуста. Головними у вашому раціоні повинні стати пробіотики та клітковина (їжте більше зернових культур, овочів та фруктів). Вони підживлюють ваші хороші бактерії та покращують мікробіом. 

Мікробіом - сукупність різноманітності генів мікробіоти (мікрофлори) різних екологічних ніш. Методами молекулярної біології вивчаються такі об'єкти, як «мікробіом кишечника», «мікробіом ротової порожнини та пародонту», «мікробіом репродуктивної системи», «вагінальний мікробіом» та інші його різновиди. Мікробіота людини включає, мабуть, кілька тисяч видів грибів, еубактерій, архей та вірусів (Вікіпедія). 

Що під забороною?

Отже, які продукти автоматично потрапляють до «чорного списку»? Вам варто відмовитися від оброблених продуктів, цукру, яєць, сої, клейковини, молочних продуктів та дріжджів. На жаль, до списку заборон потрапляють і такі «корисності», як сухофрукти, коричневий рис, картопля та арахіс, у яких міститься велика кількість цукру. Повинні вас заспокоїти: після того, як мікрофлора кишечника буде відновлено, ви зможете повернути у своє меню частину заборонених продуктів. 

Читайте також: ДІЄТА ПЕГАНО: ЩО ЦЕ І З ЩО ЙОГО ЇДЯТЬ

Хто має спробувати?

Доктор Чарльз Петслер, дієтолог та засновник Pure Change, пояснює, кому варто зважитися на мікробіомну дієту:

«Якщо у вас дисбаланс дружніх та недружніх бактерій у кишечнику, тоді зростає ризик розвитку таких проблем, як:

  • здуття живота

  • синдром роздратованого кишечника

  • коліт

  • ревматоїдний артрит

  • стан шкіри

  • придушення імунітету

  • збільшення ваги

  • депресія

Дієта мікробіома може допомогти у вирішенні цих проблем». Лікар зазначає, що ця система харчування має ще дві значні переваги: ​​вам не потрібно рахувати калорії, а ще у вашому раціоні стане більше корисних овочів та фруктів. 

Які мінуси? 

З одного боку вам не можна їсти цукор та оброблені продукти (це добре), а з іншого — у списку заборон знаходяться молочні продукти та глютен (це погано, хіба що у вас алергія на перше чи друге). Наша порада? Якщо ви турбуєтеся про проблеми зі здоров'ям або про свій мікробіом, спочатку порадьтеся з лікарем або дієтологом, перш ніж вносити будь-які зміни до свого раціону.

Статті на тему