Мода на “оземпіковий шик”: як популярний препарат впливає на зовнішність, здоров’я та процеси старіння

Редагувати переклад
Здається, що за останній рік слово «Оземпік» чула ледве не кожна людина, навіть, якщо вона не страждає на діабет чи не цікавиться питаннями схуднення. Адже цей препарат став віральним в соціальних мережах та ЗМІ, а причиною тому стали голлівудські зірки, які на диво швидко почали втрачати вагу. Більшість з них стикнулися зі шквалом критики як через використання препарату в неналежних цілях, так і через надмірну худобу і так зване «оземпікове обличчя», що спричинило використання препарату та його аналогів. Сьогодні ми вирішили поспілкуватися з anti-aging експерткою й президенткою Міжнародної anti-aging асоціації Сільвою Даян, яка розкаже про причини популярності препарату, його можливі наслідки та пояснить, як він впливає на зовнішній вигляд і процеси старіння.
Мода на “оземпіковий шик”: як популярний препарат впливає на зовнішність, здоров’я та процеси старіння-Фото 1

Сільва Даян, beauty експерт, президентка World Anti Aging Association (WAAA)

Після того як одна з найпопулярніших жінок планети Опра Вінфрі виступила у прайм-тайм на каналі ABC з «Спеціальним випуском Опри: сором, провина і революція в схудненні». Вона зібрала в студії експертів і медичних працівників, які обговорювали дуже популярні останнім часом препарати для схуднення Ozempic, Mounjaro і Wegovy. Це ще один раз доводить, що тема не просто популярна, а ще й дуже важлива.

Оземпік – це ін’єкційний препарат від компанії Novo Nordisk для лікування діабету другого типу і ожиріння. Цей препарат знижує рівень цукру й гемоглобіну в крові, а його активний компонент семаглутід посилює ефект гормону GLP-1, що природно виробляється після їжі. Через це в людини зменшується відчуття голоду. Можна сказати, що соцмережі та інфлюенсери зробили свою справу у популяризації цього препарату: минулого року у TikTok з’явилась шалена кількість відео від блогерів про їх досвід такого схуднення. Про це заговорили ньюзмейкери та трендсетери, навіть Ілон Маск. Пліткували про те, що саме так схудли сестри Кардаш’ян, Джиммі Кіммел, Лана Дель Рей, Крістіна Агілера та багато інших.

Мода на “оземпіковий шик”: як популярний препарат впливає на зовнішність, здоров’я та процеси старіння-Фото 2

Кім Кардашьян / instagram.com/kimkardashian

Мене часто питають за я чи проти Оземпіку. І, насправді, як експерт я не можу обрати лише одну сторону, адже у медалі завжди їх дві. Та з впевненістю можу сказати, що я за здоров’я, а надлишкова маса тіла ніколи не може свідчити про повний порядок в цій сфері. У цьому випадку –  це задача лікарів, зокрема ендокринологів, які за показаннями й аналізами допомагають людині, назначають Оземпік, коли без нього не обійтись, а вона в свою чергу худне, приводить до ладу в першу чергу своє здоров’я і радіє життю. Звісно, що за такий варіант застосування я обома руками «за»!

Але в сучасному світі люди дуже люблять самостійно бавитися й ризикувати своїм життям. Замість призначення лікаря чи поради від експерта у своїй сфері – дослухаються до блогерів або знаменитостей. Часто заради втрати 2-3 кілограм шукають легкі способи і чарівну пігулку, якою і став Оземпік. Але цей препарат зовсім не іграшка й не магічне розв’язання проблем, які вирішуються іншими методами. Навіть якщо ви бачите неймовірний результат зірок, то не варто спокушатися на це, адже ми звикли бачити гарну обгортку, всередині якої можуть ховатися проблеми більш серйозного характеру – і це саме той випадок.

Усі хочуть струнке тіло, але мало, хто хоче отримати рак щитовидної залози чи кишківника. Тому, думаю варто наголосити на тому, що цей препарат має вирішувати проблеми за призначенням – боротися з діабетом, а не з декількома зайвими кілограмами. І призначати його має лікар, а не подружка чи зірка Інстаграму.

Мода на “оземпіковий шик”: як популярний препарат впливає на зовнішність, здоров’я та процеси старіння-Фото 3

Обличчя Роббі Вільямса — яскравий приклад  Ozempic-face

До того ж, як anti-aging експерт, можу точно сказати, що така втрата кілограмів вам буде не до лиця. Разом з популярністю препарата, з’явився термін Ozempic-face, який застосовується у випадках одночасного схуднення й старіння обличчя. Справа в тому, що не весь жир в нашому організмі поганий чи зайвий, адже необхідна жировий прошарок впливає на гормональний стан та багато інших процесів в організмі. І обличчя зовсім не виключення, в ньому так само знаходиться цінний жир, втрачаючи який, з’являються скулові кістки, що негарно стирчать, і мішки під очима, адже жирові пакети під очима майже не піддаються процесу схуднення. Звісно, що такого ефекту можна уникнути, але лише вчасно зупинившись. А як ми усі знаємо, схуднення – це немов наркотик, якого завжди мало.

Тому, на завершення, хочеться сказати, що у всього має бути призначення, все має відігравати свою роль. Ми живемо у час, коли технології та науковий прорив допомагають полегшити життя, але в неправильних руках деякі речі можуть стати бомбою уповільненої дії. Сьогодні люди, які хворіють на тяжку хворобу діабету не можуть дістати Оземпік — ліки, які здатні змінити їх життя на краще. І, в той самий час, тисячі дівчат, яких хвилює зайва складочка на животті, самі того не розуміючи, наражають себе на небезпеку, вживаючи той самий Оземпік.

Фото аватарки: UNSPLASH

Читайте також: ПАМЕЛА АНДЕРСОН ЗНОВУ НОСИТЬ МАКІЯЖ 

Статті на тему