UA
RU

Найкращі олії для підтримання здоров'я волосся: косметолог

Редагувати переклад

олія для волосся

Завдяки насиченому вмісту корисних речовин олії славляться високою ефективністю у догляді за волоссям. Водночас ціни не «кусаються», а в інтернет-магазинах можна легко знайти будь-який варіант — як у чистому вигляді, так і у складі доглядальних засобів із допоміжними екстрактами та витаминами.

Олії дійсно впливають на здоров'я волосся: роблять його міцними і шовковистими, увлажнюють, живлять і відновлюють, надають розкішного сяяння, захищають від впливу ультрафіолету та запобігають розшаруванню кінчиків.

Види олій та критерії вибору

Олії можуть бути базовими та ефірними. Останні — надто концентровані для самостійного використання, тому їх можна застосовувати лише у комбінації з базовими або іншими продуктами догляду. Базові олії діляться на рідкі, густі та тверді (батері). Вони здатні проникати в структуру та відновлювати волосся зсередини. У статті буде йти саме про них.

Під час вибору слід орієнтуватися на тип волосся та проблему, яку потрібно вирішити. Справедливості ради варто сказати, що більшість олій універсальні та якісно доглядають за всіма типами, але якщо вибір все-таки є, чому б цим не скористатися. Головне – якість продукту. Віддавайте перевагу нерафінованим оліям холодного віджиму, які зберігають максимум корисних властивостей.

zXjS3AyGrUBo_7GJMs4Zh6FVVdQOHY7_iTb4KzuN5_DTtEBMKdlcr2na8P8nS4DdSH7SD6aNo78rGB196vJqNoHFMHGqhDCGZi6SypNhxOSZeK2TP5829Bndveim0A

Олії для сухого та фарбованого волосся

Кокосова. Завдяки багатому складу ефективно увлажнює, живить і пом'якшує волосся, захищає від ультрафіолету, пошкоджень та випадіння, заспокоює шкіру голови. Нерафіновану олію не можна надовго залишати на шкірі (волосся це не стосується).

Жожоба. Має легку консистенцію, а в холодильнику застигає у вигляді воску — простий спосіб перевірити продукт на натуральність. Глибоко відновлює волосся та відстрочує появу сивини, дарує гладкість, м'якість і блиск, нейтралізує вплив УФ-лучів.

Лян. Містити вітаміни, ненасичені кислоти омега, мінерали та ферменти, які ідеально підходять для освітленого, витонченого, сухого та посіченого волосся. Живити і увлажнює від коренів до кінчиків, підвищує пружність і реанімує кортекс.

Олії для відновлення волосся

Оливкова. Антиоксиданти, ненасичені жирні кислоти, поліфенолі та витамини (A, D, E) регенерують, пом'якшують і забезпечують термозахист. Крім оздоровлення волосся олія зволожує та заспокоює шкіру голови, зміцнює фолікулі.

Ірпінь. Це одна з найдорогоцінніших олій. Приблизно на 80 % складається з жирних кислот, а також містить витамини та антиоксиданти. Підходити як для натурального, так і фарбованого пошкодженого волосся: повертає еластичність і силу, живить і увлажнює, стимулює ріст і захищає колір. Арганова олія в EVA має формат флаконів, спреїв і сироваток: зручно як наносити самостійно, так і додавати в шампуні маски.

Ши. Вона ж каріте. Це тверда олія (батер), багата жирними кислотами, фітостеролами та витаминами (A, D, E, F). Прекрасно живить, пом'якшує та відновлює волосся, відіграє роль природного SPF. Перед використанням потрібно підтопити на водяній бані або пом'яти в руці для комфортного та рівномірного розподілу.

yoJPFtSSuSRmGY7N3NGCAoIUlVHiAKJ28WMur5dOLbk6C1G-GD67R--ghWAiNXK6FdpryvKX4y3GL6URNKWmm2jBanz6tdU_sCZD79_k9wavQa_q37I-_c5EuD9e9g

Олії для жирного волосся

Виноградне. Регулює вироблення себуму та тонізує шкіру голови, допомагає волоссю відновитись після фарбування та сонячних ванн, зміцнює корені. У складі олії виноградних кісточок — потужні антиоксиданти, корисні кислоти та мінерали.

Мигдальна. Багата тригліцеридами кислот омега, фітостеролами, мінеральними солями та витаминами (A, B, E). Нормалізує роботу сальних залоз, регенерує волосся та надає здорового блиску. Масаж голови з маслом миндалю прискорює кровообіг, активізує ріст і запобігає появі лупи.

Олія макадамії. Містить жирні кислоти, витамини PP і групи B. Регулює водно-жировий баланс, зволожує і живить, придає волоссю еластичності, підсилює природну захист і покращує стан кінчиків.

Олії для росту волосся

Ріцінова. В основному складається з тригліцеридів кислот омега та вважається найкращим активатором зростання. Паралельно захищає від зневоднення, ущільнює луски та бореться з розшаровуванням кінчиків. Через густоту та насиченість її краще змішувати з більш легкими продуктами, щоб уникнути обтяжування волосся.

Гірчична. Оздоровлює шкіру голови завдяки бактерицидним та ранозагоювальним властивостям, стимулює кровообіг і прискорює ріст, нейтралізує статику, живить, пом'якшує та ущільнює волосся.

Найкраща універсальна олія, яка не увійшла в жодну категорію, — реп'яхова. Вона чудово підходить як для сухого та нормального, так і схильного до жирності волосся: реконструює та зміцнює, збільшує густоту, прискорює ріст, допомагає прибрати лупу та свербіж, посилює кровообіг.

l-Aqr1MAh75kyOFw5_qSoKUgvsL8oQBecOhYHyTtEi0R0JVgtrmUVt7rfGyxTSBT3_iXApYnvvZtxsEIgud9b43Pdmw6SoPtrK0V6-8fwAfzNtZbnXPFGF6PTYLTAA

Нюанси використання олій для волосся

Для підвищення ефективності масло можна злегка підігріти на паровій бані, але тільки якщо в бленді немає ефірного масла. Після обробки волосся слід обернути голову целофановим пакетом або чимось подібним, а поверх - махровим рушником. Під час нанесення потрібно робити легкий масаж, якщо масло передбачає контакт зі шкірою.

На відміну від ефірних, базові олії не мають відчутного аромату. Інтенсивний і гіркий запах – ознака прогірклості. Деякі види олій не можна використовувати під час вагітності, тому обов'язково читайте протипоказання перед застосуванням. Якщо це перша спроба олійного огляду, спочатку зробіть тест на алергію.

Не використовуйте базові олії в перші дні після фарбування: вони можуть виминути колір і змінити відтінок. І останнє — робіть перерви. Постійна обробка оліями призводить до перенасичення та звикання волосся до такого догляду.

Статті на тему