Закрити
UA
Краса

Не ставимо життя на паузу: Головні факти про менопаузу та як вона впливає на життя жінки

Поділись:

Розповідаємо, як зрозуміти, що час звернутись на експертів.

Чомусь так склалось історично, що про жіноче здоров’я та процеси, котрі відбуваються в нашому організмі не прийнято говорити вголос. Тема менструації, годування груддю та менопаузи завжди залишалася поза уваги суспільства, або ж навпаки, викликання обурення, якщо хтось почне вести дискусію на цю тему.

Добре, що з плином часу вектор трохи змістився на користь жінок і тепер можна не соромитись свого менструального циклу, вільно говорити про способи контрацепції та засоби гігієни (мова про вагінальні чаші), а також без проблем годувати дитину груддю у будь-якому публічному місці. Єдина тема, яка ще залишається “болючою” для українських жінок – це менопауза. Як виявилось, більшість жінок у віці від 45 до 65 років практично нічого не знають про цей природній фізичний процес і ніяк не допомагають собі побороти неприємні симптоми та покращити своє життя. Редакція Marie Claire разом з брендом дерматокосметики Vichy – експертом в антивіковому догляді – вирішили вголос заговорити на тему менопаузи і зробити її не такою “страшною” та таємничою.

Що таке менопауза?

Менопауза – це процес припинення менструального циклу через скорочення фолікулярної активності та закінчення оваріального резерву. Простіше кажучи, циклу вже не було 12 місяців і статеві органи перестають виробляти естрогени. Частіше за все, час менопаузи настає у жінок у віці 52 років.

Симптоматика менопаузи

Природа потурбувалась про жіночій організм, тому процес зниження репродуктивної активності відбувається поступово. Спочатку настає період пері-менопаузи, внаслідок якої можна спрогнозувати настання менопаузи. Цей процес починається з 45 років і триває приблизно 2-6 років. За цей час жінка може відчувати поступові зміни у своєму організмі: нерегулярність циклу, припливи та перепади настрою, швидка втомлюваність.

Якщо ці симптоми пройшли у вас непомітно, тоді варто прислухатися до себе і звернути увагу на наступне:

  • зменшення еластичності шкіри;
  • поява глибоких зморшок;
  • збільшення кількості небажаного волосся на обличчі;
  • гіперпігментація;
  • поява темних кіл під очима;
  • нічна пітливість;
  • вазомоторні припливи;
  • урогенітальні симптоми;
  • перепади настрою та порушення сну;
  • депресія;
  • біль у суглобах та кістках;
  • астенія.

Всі ці симптоми можуть вказувати на те, що у вас почався період менопаузи. Але, будь ласка, не ставте собі діагноз самостійно – зверніться до свого гінеколога і він точно дасть відповідь на питання “Що відбувається у вашому організмі?”

 

Що робити і до кого звертатись?

Якщо у вас таки почалась менопауза, перше, що потрібно зробити – це продумати стратегію покращення власного самопочуття. Ми разом із брендом Vichy пропонуємо вам не ставити своє здоров’я на паузу, а відразу пройти медичний огляд.

Варто почати з гінеколога, адже саме він зможе поставити вам правильний діагноз. У випадку, якщо почався біль у суглобах і кістках – зверніться до ревматолога. З віком все частіше потрібно перевіряти своє серце, тому запишіться на прийом до кардіолога.

Часто менопауза несе за собою проблеми із самооцінкою, прояви депресії і перепади настрою, тому не нехтуйте візитом до психолога. А дерматолог може дати порадити, що зробити з патологіями шкіри. Це, що стосується лікарів.

Та почати покращувати своє життя можна вже зараз, не чекаючи запису на прийом. Перше, що необхідно, це передивитись свій раціон харчування та мінімізувати шкідливу їжу, наприклад, фаст-фуд та продукти з високим вмістом вуглеводів. Також більше приділяйте уваги спорту та прогулянкам на свіжому повітрі. А щоб не впасти в депресію – розробіть чіткий план боротьби з нею: знайдіть нове хобі, більше подорожуйте, зустріньтесь із подругою, яку не бачились років сто.

Ще один важливий пункт: не забувайте про догляд за шкірою, саме він допоможе довше залишатися молодою та квітучою.

 

Як допомогти шкірі під час менопаузи?

Як ми вже писали вище, менопауза впливає на шкіру, особливо на обличчі. Зменшення кількості жіночого гормону естрогену провокує сухість, провисання та появу зморшок. Окрім збалансованого харчування та прийому вітамінів, варто пам’ятати про зовнішній догляд. Найкращою комбінацією активних компонентів для шкіри є поєднання проксилану, екстракту касії, вітаміни В3-СG-E, Омеги 3-6-9 та вулканічної води.

Бренд Vichy турбується про жінку на кожному етапі її життя, тому експерти компанії багато уваги приділяють шкірі обличчя та шиї в період менопаузи. Вони знайшли найкращі рішення для жінок в оновленій лінійці догляду за обличчям Neovadiol.

Лабораторії Vichy створили засоби, які допомагають компенсувати вплив менопаузи на шкіру.

Як ви бачите, в менопаузі немає нічого страшного: її можна швидко діагностувати та легко позбутися неприємних симптомів. Пам’ятайте, що кожна жінка прекрасна в будь-якому віці, просто необхідно вчасно реагувати на сигнали свого тіла. Щойно ви відчули нетипові для вас зміни – зверніться до лікаря і він допоможе зрозуміти вашу природу та жити з нею в гармонії.