Осінь – це сезон зниженого імунітету та частих простудних захворювань. Але також цей період – криниця не менш корисних і багатих на макро та мікро нутрієнти плодів. Головними порадами харчування з нами поділилася Катерина Толстікова – доктор-дієтолог, фуд-терапівт і засновникня «Школи здоров’я доктора Толстикової».
У списку сезонної їжі, що сприятливо впливає на здоров’я, красуються гарбуз, батат, топінамбур, різні коренеплоди та інші сезонні овочі. Помаранчеві, такі як гарбуз і морква — багаті на бета-каротин — важливий пігмент, який є рослинною проформою вітаміну А — ретинолу. Саме цей вітамін допомагає контролювати гостроту зору, профілактику розвитку депресії та поганого настрою, впливає позитивно на гормони щитовидної залози, а також репродуктивну систему та стан шкіри. Не слід забувати і про зелень у цей період. Восени ще можна вирощувати такі рослини, як: рукола, щавель, шпинат та капуста. Додавайте в салати або їжте в чистому вигляді – головне, не забувайте про них і регулярно вживайте у щоденному раціоні!
Восени особливо добре налягати на ферментовані продукти: кімчі, бочкові огірки та помідори, квашену капусту. Головне, щоб ці продукти містили як мінімум солі та цукру. Такі продукти благотворно впливають на мікрофлору кишечника та допомагають підтримувати шлунково-кишковий тракт у здоровому стані.
Що стосується горіхів, волоського і лісового – багаті поліненасиченими жирними кислотами, рослинною омега 3, вітамінами групи В і магнієм. Все це дає гормональній системі працювати без збоїв, покращує пам’ять, а також запускає хвилю енергії на рівні клітин. Таким чином, ми можемо бути енергійними день у день і менше відчувати втому.
Крім цього варто звернути увагу на продукти, багаті на вітамін D. Восени не таке активне сонце і отримуємо ми його в рази менше. Він знаходиться в жирній рибі (скумбрія, оселедець, лосось) та жовтках яєць. Це найпотужніший стимулятор гарного настрою, профілактика депресії та захворювань, пов’язаних із опорно-руховим апаратом.
І звичайно ж бобові, такі як сочевиця, нут, квасоля та інші містять у собі достатню кількість фолієвої кислоти, дуже важливої для здоров’я жінки насамперед. Вона також міститься і у зелені. Якщо у вас немає можливості купити свіжий пучок руколи або кропу, його можна легко виростити вдома на вікні, головне – бажання!
Читайте також: МАТЧА — ДИВО-НАПИТОК: ВСЕ ПРО САМОЕ ПОПУЛЯРНЕ ЗЕЛЕНЕ ЧАЙ НА СЬОГОДНІ