UA
  RU

  Відносини з їжею, або чому ми то худнемо, то одужуємо

  Редагувати переклад
  Тема відносин "людина - їжа" - одна з найважливіших. Часто люди ніби катаються на гойдалці: погладшав, схуд, знову погладшав і знову схуд.

  Відносини з їжею, або чому ми то худнемо, то одужуємо-Фото 1

  Чому так походить і звідки «ноги ростуть» у своїй колонці розповідає дипломований нутріціолог ірландського Institute of Health Sciences та засновниця школи правильного та усвідомленого харчування theBODY school Софія Рожко.

  Відсутність культури харчування

  У суспільстві культура харчування до кінця сформована. Ті, хто народився у 90-ті, частково ще застав той час, коли люди їли мало, а багато рухалися. Загострював цю ситуацію ще й тотальний дефіцит: коли було складно дістати різні продукти, наприклад, фрукти, солодощі, печиво. Доступ до них був обмежений, і не всі могли їх собі дозволити.

  Зараз і діти, і дорослі живуть, вперше за всю історію людства, у суспільстві та ситуації, коли їжа не просто загальнодоступна, а доступна у будь-якій кількості та у будь-якому вигляді. Її не треба десь розшукувати та видобувати: достатньо натиснути кнопку у Glovo, сидячи на дивані, і тобі привезуть їжу. Більше того, ти за це навіть не переплатиш. 

  Читайте також: ЧОМУ МИ ДУМАЄМО, ЩО ХАРКУВАТИСЯ ПРАВИЛЬНО – ДОРОГО?

  Відносини з їжею, або чому ми то худнемо, то одужуємо-Фото 2

  Тому зараз багато хто стикається з тим, що доводиться формувати культуру харчової поведінки: вміти робити вибір у ситуації великого достатку.

  Звичайно ж, наш мозок, як ідеальний partner in crime, дуже любить концентровану їжу в якій багато солі, цукру і жиру. Але ми чітко розуміємо, що якщо багато таких продуктів – це призведе до негативних наслідків для організму.

  Я вважаю, що людина не повинна відмовлятися від «шкідливих» продуктів. Потрібно лише розуміти, що в тому числі й достатку, в якому вони зараз представлені в магазинах, їх не можна споживати — наш організм їх просто не засвоїть. Тому не потрібно одразу давати обітницю «без солодкого»: такі продукти потрібно мінімізувати у своєму раціоні, або більше рухатися. 

  Читайте також: ЯК ХАРКУВАТИСЯ ПІД ЧАС ПМС: ПОРАДИ НУТРИЦІОЛОГУ

  Відносини з їжею, або чому ми то худнемо, то одужуємо-Фото 3

  На обід як на свято

  Другим важливим моментом у нашій культурі є те, що їжа сприймається як момент свята.

  Практично завжди, коли ми приходимо до когось у гості – ми їмо дуже багато: столи ломляться від їжі, а ми їмо навіть тоді, коли не хочемо. У нас немає культури приготувати основну страву та салат, поїсти, а потім усім разом піти грати в ігри. Якщо ми їмо, то вже до переможного.

  І якщо ми не формуємо нову культуру харчування під час застіль і не міняємо свої традиції – у нас з'являється велика спокуса переїсти.

  Читайте також: ЯК ВИБРАТИ БЛЮДО У ЗАКЛАДІ, ЯКЩО ВИ НА ПРАВИЛЬНОМУ ЖИВЛЕННІ

  Відносини з їжею, або чому ми то худнемо, то одужуємо-Фото 4

  Бонус за складний день

  Третій момент, який є дуже важливим – для нас їжа є способом реалізації стресу. Це – найпростіший спосіб отримати насолоду. Абсолютно нормально, якщо під час стресу вас фізіологічно тягне на щось солодке чи концентроване (наприклад, хтось любить не печиво та шоколад, а чіпси). Фізіологічно, це – нормально, але коли у житті надто багато стресу, не епізодичного, а хронічного – треба шукати інші шляхи виходу із цієї ситуації. Інакше це призведе до того, що ми втрачатимемо своє здоров'я та свої форми.

  Статті на тему