UA
RU

Чому не потрібно позбавлятися розтяжок?

Редагувати переклад
Чому не варто соромитись особливостей свого тіла?

Перед початком пляжного сезону ми хочемо виглядати бездоганно, тому починаємо оцінювати своє тіло з голови до ніг. Нашого погляду не можуть уникнути розтяжки, які також називають стрії. Після виявлення такого «дефекту», дівчата зазвичай кидаються на пошуки способів позбутися його. Ми допоможемо розібратися в тому, що являють собою розтяжки і чи потрібно їх позбуватися.

Почнемо з того, що розтяжки не зазнають жодної шкоди для організму. До того ж вони є у багатьох людей обох статей. Поспішаємо вас заспокоїти: це досить часто явище, якого не варто соромитися і тим більше боятися. Зараз на полицях магазинів можна побачити різноманітні засоби від розтяжок, які створюють навколо них негативний образ. Ми закликаємо не вестися на поводі у маркетологів і пам'ятати, що стрії - це лише прояв еластичності нашої шкіри, і нічого поганого вони в собі не несуть.

розтяжки на тілі

Що таке розтяжки?

Розтяжки – це лінійні рубці, що виникають при надто довгому розтягуванні шкіри. Найчастіше вони з'являються в області живота, стегон, грудей та сідниць. Це зони, які найбільше схильні до зростання і зміни своїх параметрів.

Все починається з того, що в глибоких шарах шкіри відбувається розрив волокон, що складаються з колагену та еластину. Після розриву травмована тканина починає гоїтися, і в результаті на цьому місці утворюється рубцева тканина. Якщо не вдаватися в деталі, розтяжки можна фактично назвати шрамами: на місцях їх утворення не росте волосся і відсутні сальні та потові залози. Більше того, ці рубці вважаються атрофічними - вони розташовані нарівні зі шкірою, але тканина під ними атрофована. Стрії можуть бути червоного або синюватого відтінків, але з часом вони блідне і можуть бути зовсім непомітними.

Читайте також: ДІВЧИНА ПЕРЕТВОРИЛА СВОЇ РОЗМІРКИ У ТВОРЕННЯ МИСТЕЦТВА

Серед найчастіших причин появи розтяжок можуть бути наступні:

  1. зміни гормонального тла;
  2. вагітність;
  3. трансформації у підлітковому віці;
  4. стрімке скидання або набір ваги.

Поспішаємо зруйнувати стереотип про те, що розтяжки найчастіше є у повних людей і чомусь вважаються індикатором набору зайвої ваги. Це зовсім не так. Вони можуть з'являтися на тілі і у худих людей, до речі, навіть у великих кількостях, ніж у людей із зайвою вагою.

розтяжки як позбутися

Як запобігти їх появі?

Насамперед необхідно підтримувати еластичність шкіри за допомогою постійного зволоження. Чим більше ми живимо шкіру, тим більше пружною і еластичною вона стає, і тим менш піддається будь-яким неприродним деформаціям. Причому для цього можна використовувати будь-які креми, не обов'язково з позначкою від розтяжок. Головний та важливий нюанс у виборі крему – склад. У ньому мають бути добрі зволожувачі, такі, наприклад, як гіалуронова кислота.

Досі немає жодної підтвердженої дослідженнями думки про те, який засіб найкраще допомагає, а даних про ефективність різних інгредієнтів у боротьбі з розтяжками — мало. Тому перевірений спосіб покращити ситуацію – добре зволожувати шкіру.

Щоб позбутися розтяжок раз і назавжди, засіб повинен стимулювати вироблення колагену, посилювати кровотік і робити шкіру еластичнішою. Наприклад, деякі дані стверджують, що ефекту допоможуть досягти азіатська центелла, мигдальне масло і гіалуронова кислота. Також відомо, що масло какао та оливкова олія не надають на розтяжки позитивного ефекту.

Серед компонентів, які використовують у косметиці для профілактики розтяжок є третіонін – одну з форм вітаміну А. Вважається, що має великий потенціал у цьому питанні, але він протипоказаний вагітним жінкам.

Крім догляду за собою, одна з найочевидніших порад – контролювати свою вагу. Деякі люди генетично схильні до розтяжок, і в такому разі практично неможливо уникнути їхньої появи.

Читайте також: ЗІРКИ, ЯКІ ПІДТРИМЮЮТЬ БОДИПОЗИТИВІЗМ

Як позбутися наявних розтяжок?

Почнемо з того, що позбавлятися розтяжок необов'язково, оскільки вони жодним чином не впливають на здоров'я. Це необхідно, якщо ви хочете скоригувати ваше тіло і надати йому більшої естетичності. Ми радимо в першу чергу звернутися до лікаря-косметолога - результат вас порадує і буде більш ефективним, ніж домашні процедури. Найлегше позбавлятися від стрій, коли вони ще ранніх стадіях формування та рубцювання і мають червоний або синюватий колір. Крім того, що менший розмір розтяжки, то легше мати з нею справу. Незважаючи на це, процедури можуть принести покращення на будь-якому етапі, навіть якщо у вас вже давно. Для того щоб просто згладити рельєф, можна вдатися до підручних засобів, таких як скраби та пілінги. Вони можуть стати частиною ваших косметичних ритуалів та суттєво покращити стан шкіри.

Лікар-косметолог може запропонувати різні процедури. Наприклад, часто вдаються до мезотерапії. За допомогою внутрішньошкірних ін'єкцій вводяться стимулятори синтезу колагену та речовини, які зволожують шкіру.

Але найефективнішими у боротьбі з розтяжками на даний момент вважаються лазерні процедури. Раніше було популярне лазерне шліфування, але зараз його замінює лазерна наноперфорація. Суть методики в тому, що запускається реакція синтезу колагену та зростання нової тканини, а також відновлюється кровообіг. В результаті розтяжки суттєво зменшуються у розмірах.

розтяжки це

Чи потрібно їх позбуватися?

Не обов'язково. Багато лікарів вважають, що варто стримати свій запал і, якщо розтяжки практично непомітні і малі, просто їх не чіпати. Наприклад, прихильники бодіпозитиву вважають, що потрібно полюбити свої розтяжки, оскільки вони мають більшість людей – близько 90%. Їм вторять деякі модні журнали, які не прибирають розтяжки з тіл моделей за допомогою фотошопу. 

Виходить, що розтяжки навіть і не можна назвати проблемою: вони є хіба що косметичним дефектом, що не впливає на ваше здоров'я. Можна спробувати зменшити їх за допомогою лазерних процедур, оскільки більшість косметичних засобів практично безсилі у цьому питанні. Набагато ефективнішою буде профілактика появи стрій, до яких належать контроль ваги та постійне зволоження шкіри.

Статті на тему