Масел не треба боятися, з ними треба дружити! На що здатні ці золоті еліксири, розповімо прямо зараз.
Ви помічали, що з настанням холодів майже всі ваші креми-переможці перестають давати необхідне зволоження? Відбувається це не тільки тому, що температура знижується, на вулиці хльосне крижаний вітер, а в приміщенні сушить кондиціонер. Але й через те, що у складі легких літніх засобів недостатньо жирів.
Що дійсно необхідно шкірі у холоди – так це підтримка ліпідних (жирових) систем, які зміцнюють її захисну мантію та не дають волозі випаруватися.
Найкраще з цим завданням справляються олії. Вони за своєю природою ліпофільні, тобто споріднені до жирів і легко проходять крізь поверхневий гідроліпідний шар шкіри, надаючи поживний ефект без створення плівки.
Наталія Чуйко, лікар дерматокосметолог, каже:
«Олії дійсно чудово проникають у міжклітинні простори, а також через пори та вихідні протоки сальних залоз. Найчастіше вони зустрічаються у складі кремів чи сироваток як емульсії типу “масло у питній воді” чи “вода у маслі”. Чисті масляні композиції в косметології практично не використовуються, тому що більшість корисних для шкіри інгредієнтів – водорозчинні і вводяться саме у водну, а не в масляну частину емульсії (наприклад, пептиди, деякі вітаміни та ін.). У комплексі із чистою олією вони просто неефективні. Рекомендую використовувати тільки косметичні олії, а не олію з супермаркету. Воно не проходить спеціальне очищення, містить домішки, які можуть зробити шкіру чутливішою і не прибрати, а лише посилити її сухість через збільшення проникності шкірного бар’єру».
У очищенні олив також немає рівних. Чому? Згадайте урок хімії: «Подібне розчиняється у подібному». Шкірний жир, змішаний з тональними засобами та пилом, при контакті з маслом відокремлюється від шкіри швидко та делікатно. При цьому поверхневий ліпідний шар залишається цілим і неушкодженим (багато засобів для вмивання його змивають, відкриваючи доступ бактеріям та екстремальній сухості). Такий спосіб очищення дає шкірі масу бонусів. Наприклад, очищувальна олія Facial Cleansing Oil, Malin+Goetz встигає виконати відразу три справи: очистити шкіру, заспокоїти її (за це відповідає ромашка) та одночасно зміцнити (вітаміни А та Е).
А масло-трансформер Hydra Life, Dior, яке при змішуванні з водою перетворюється на ніжне молочко, дарує не тільки відчуття комфорту при вмиванні, але й помітно підвищує пружність шкіри за рахунок вмісту мигдальної олії.
Користуватися такими засобами потрібно за простою схемою: наносите продукт на суху особу, проводьте легкий масаж, після чого додаєте пару крапель води. Коли олія перетвориться на білу емульсію, продовжуєте умивання, а потім все змиєте.
Читайте також: Топ-5 найкращих продуктів з гіалуроновою кислотою
Для глибокого очищення шкіри можна спробувати найпопулярніший Instagram-тренд – Skin gritting (словом grits англійці називають забруднення в порах).
Суть методу: спочатку ви очищаєте особу засобом для вмивання на олійній основі (підійде Midnight Recovery Cleansing Oli, Kiehls), потім наносите глиняну маску (відмінний варіант – Porcelain Mask Astringent, Christina), після чого знову розподіляєте масло по обличчю, активно проводячи масаж, і на завершення все змиваєте.
[mc_gallery id=91504]
Результат вражаючий! Масло легко розчиняє чорні крапки, які є не чим іншим, як окисленими в порах пробками з жиру, бруду і пилу. Глина доводить процес очищення до досконалості та стягує пори. Мінус один – для чутливої шкіри такий підхід може бути занадто агресивним.
Читайте також: Спонж конняку: що це таке та які проблеми допоможе вирішити
Олії також можуть стати незмінною частиною вашої щоденної антивікової програми. Застосування тандему «масло-крем» дає ефект, у якому мікроскопічні молекули першого працюють, як служба доставки.
Вони «провалюються» глибоко в дерму, проносячи з собою активні інгредієнти зволожуючого засобу (наприклад, ретинол, гліколеву або гіалуронову кислоту, вітамін С) безпосередньо до фібробластів, які виробляють колаген.
Таким чином, ви отримуєте максимальну користь від обох продуктів. Яскравий тому приклад – суха олія для обличчя Glow Oil, Medik8. У його складі вже є вітамін С, який у комплексі з 12 ефірними оліями легко проникає у дерму, помітно надаючи сяйва її поверхні, освітлюючи тон та мінімізуючи ознаки старіння. Підходить навіть для чутливої шкіри.
Ще один продукт – Abeille Royale Youth Watery Oil, Guerlain – Містить мікрокапсули масла мирри, які вивільняються глибоко в шкірі, роблячи її гладкою і пружною. Маточне молочко у складі забезпечує харчування, а бджолиний мед запускає процес регенерації клітин.
Фахівці Clarins розробили сироватку Double Serum, в яку помістили рекордну кількість рослинних антивікових інгредієнтів – цілих 18! Всі вони змішуються з маслом перед нанесенням (з двох окремих відсіків), активуючи всі життєво важливі функції шкіри – регенерацію, насичення киснем, харчування, зволоження та захист.
Читайте також: Як правильно проводити детокс шкіри
«А якщо у мене жирна чи проблемна шкіра? Як на неї вплинуть олії? – Запитайте ви. Шкіра стає жирнішою через порушення її природного кислотного балансу. Тому потрібно підібрати масло, компоненти якого спрямовані на відновлення рH, зволоження та зниження активності сальних залоз. Олія-догляд «Французький розмарин», Academie – саме з таких. За рахунок масел ялівцю та розмарину воно оздоровлює шкіру, відновлюючи її баланс, а в комплексі з перцевою м’ятою очищає та знімає запалення.
Олії краще наносити тільки перед сном або двічі на день. Орієнтуйтесь на власні почуття. Їх можна використовувати як у комбінації із сироваткою, так і з кремом, і навіть застосовувати догляд із кислотами. Єдине, з чим не варто міксувати цей продукт, це зволожуючі засоби з SPF. Така комбінація зменшить ефект захисту від сонця.