UA
RU

Чому створення стрижки — це справжнє переплетення психології, архітектури, геометрії та мистецтва?

Редагувати переклад
Створення якісної форми - це орієнтир на природність та унікальність особистості. 

Чому створення стрижки - це справжнє переплетення психології, архітектури, геометрії та мистецтва?-Фото 1

Індивідуальні особливості клієнта надихають нас, а знання та глибокий аналіз дозволяють створити цілісний образ. Так само, як кожна людина має індивідуальні мірки для підбору одягу, такі ж принципи існують у створенні стрижки і кольору волосся. Як це працює у світі перукарського мистецтва?

Перший етап при знайомстві майстра та клієнта – це вивчення психотипу, пропорцій тіла та особи людини. Психотип людини вказує на те, з яким стилем вона почуватиметься комфортно.

Пропорції тіла вказують, який контур і силует стрижки буде гармонійнішим для певної статури. У вивченні жестів звертаємо увагу на те, як людина зміщує своє волосся.

Існує два типи клієнтів — «відкритий» та «закритий». Відкритий типаж - це люди, які люблять грати волоссям, максимально зміщують волосся від обличчя, відкриваючи його. Закритий типаж - як правило, це люди, які люблять класику, масивні лінії (рівний зріз), і, навпаки, воліють максимально прикривати обличчя волоссям.

Чому створення стрижки - це справжнє переплетення психології, архітектури, геометрії та мистецтва?-Фото 2

Чому створення стрижки - це справжнє переплетення психології, архітектури, геометрії та мистецтва?-Фото 3

І, орієнтуючись на просторову вісь, шукаємо баланс – розглядаємо форму особи, форму голови – її ширину та висоту, крайову зростання волосся, щільність зон, рух волосся.

Читайте також: 5 процедур, які допоможуть пережити зиму

Вивчаємо що саме хочемо підкреслити у рисах особи — у кожному людині є риси зовнішності, які надихають те що, щоб їх виділити.

Наступний етап – це спілкування між майстром та клієнтом. Один із найважливіших моментів, які слід обговорити — який образ клієнт хоче бачити на собі у фіналі? Що йому не подобається зараз?

Чому створення стрижки - це справжнє переплетення психології, архітектури, геометрії та мистецтва?-Фото 4

Чому створення стрижки - це справжнє переплетення психології, архітектури, геометрії та мистецтва?-Фото 5

Вислуховуючи ваші побажання та орієнтуючись на ресурси волосся, майстер вибудовує форму та образ, спрямовуючи вас до кінцевого результату. При спілкуванні важливо вибудувати близький психологічний контакт між майстром і клієнтом.

Розпитуючи про історію вашого волосся, майстер спочатку з'ясовує певні тригери клієнта - який досвід був у нього в минулому, чого він боїться, що приносить йому дискомфорт зараз (у стрижці, кольорі, щоденному носінні форми).

Далі клієнт висловлює свої побажання — який результат він бажає побачити у фіналі і, найчастіше, дівчата показують певну фотографію, на якій вказаний бажаний образ. І найважливіший момент - майстру слід з'ясувати, що саме подобається клієнтці на цій фотографії. Подобається образ загалом, або певна деталь - довжина волосся, текстура волосся, об'єм, контур стрижки, чубчик, проділ або колір?

Чому створення стрижки - це справжнє переплетення психології, архітектури, геометрії та мистецтва?-Фото 6

Коли клієнт пред'являє майстру свої побажання, завдання майстра - вивчити ресурси волосся і зі свого професійного погляду направити клієнта до потрібного і правильного силуету і правильного, гармонійного образу.

Клієнту слід не бояться висловлювати свої побажання, свої страхи, свій невдалий досвід щодо волосся у минулому – адже ці моменти допомагають майстру розставити вірні орієнтири та привести вас до бажаного результату.

Чому створення стрижки - це справжнє переплетення психології, архітектури, геометрії та мистецтва?-Фото 7

Адже волосся – це неповторний матеріал і наша мета – зібрати цей матеріал у лінію, що складається в єдине ціле у будь-якій динаміці форми. З кожним новим візитом до майстра людина несе в собі нове самовираження. Важливо, коли майстер враховує цей момент та вміє щоразу адаптувати форму щодо нового образу клієнта.

Адже справжня цінність професіонала — це вміння щоразу створювати щось нове і допомагати клієнту розкривати всі свої межі самовираження.

Зміни починаються з внутрішнього посилу та бажання, а майстер, у свою чергу, спрямовує вас і втілює це бажання у реальну форму у вигляді гармонійної форми та нового образу.

Автор: Мілана Лук

Перукарня: серпанок

Фотограф: Ліза Приходько

Статті на тему