UA
RU

Користь або шкода: Вся правда про інтимні засоби гігієни

Наскільки вони корисні для нашої мікрофлори та яку загрозу приховують ви дізнаєтесь із нашої статті.

Користь або шкода: Вся правда про інтимні засоби гігієни-Фото 1

Напевно, у вашій ванній кімнаті стоїть пляшка із засобом для інтимної гігієни і, можливо, ви навіть використовуєте його щодня. Але чи знаєте ви так воно корисно для вашої мікрофлори і до яких негативних наслідків може привести його використання. Ми дізналися у експертів усю підноготну мило для інтимної гігієни і готові нею з вами поділитися.

Читайте також: ЖІНОЧЕ ЗДОРОВ'Я: 15 МАЛОВІДОМІ ФАКТІВ ПРО МЕНСТРУАЦІЮ

Експерти в галузі жіночого здоров'я вже давно дійшли висновку, що піхва — це орган, що самоочищається, який не вимагає особливих засобів з різними запахами, щоб залишатися чистим. 

Користь або шкода: Вся правда про інтимні засоби гігієни-Фото 2

Останнім часом на ринку краси спостерігається бум на інтимні серветки, що чистять. Вони порівнюють себе з серветками для обличчя (які, до речі, дуже ефективні у спеку) і оперують такими термінами, як «антисептична дія», «м'який ефект» та «низький рівень pH». Для нас як для споживачів ці слова говорять про те, що продукт дійсно безпечний. Але чи це так?

Читайте також: ЇЖЕ БІЙ: ЯК ПЕРЕСТАТИ БАГАТО Є ПІД ЧАС ПМС

Марія Кантер, уриногеніколог у FPMRS та представник Американського конгресу акушерства та гінекології, стверджує, що жодних засобів для інтимної гігієни нам не потрібні. Для догляду за піхвою цілком достатньо чистої води, трохи більше.

Дівчата можуть бути стурбовані запахом чи інфекцією. Вони не хочуть почуватися зніяковілими від того, як вони пахнуть, тому починають використовувати всі засоби для інтимної гігієни. Але все, що потрібно, це вимити водою піхву, і тільки зовнішню частину.

Користь або шкода: Вся правда про інтимні засоби гігієни-Фото 3

Навпаки, використання інтимного мила може завдати шкоди вашому здоров'ю. Це тому, що воно вимиває добрі та погані бактерії з піхви, які гармонійно живуть разом і створюють здорову мікрофлору.

Добрі бактерії захищають нас від інфекцій. Не рекомендується використовувати засоби для інтимної гігієни, тому що вони можуть порушити цей баланс, знизити рівень рН і навіть допомогти проникнути деяким з бактерій у піхву. Це може поставити під загрозу імунну систему та спровокувати появу інфекції,

— каже Марія Кантер.

Якщо ви все ж таки не можете уявити прийняття душу без інтимного мила, тоді щиро радимо вам вивчити, що саме входить до складу засобу. Переконайтеся, що воно не містить шкідливих хімічних речовин, таких як спирт, який може дратувати піхву. Також воно має бути збалансованим по рН, щоб воно не порушувало інтимну мікрофлору. Оптимальним варіантом може бути звичайне дитяче мило з екстрактом ромашки. 

Фото:unsplash.com

Статті на тему