UA
RU

ПРАВИЛА ПРИДБАННЯ ПАРФУМІВ В ІНТЕРНЕТІ: ЯК ВИЯВИТИ ШАХРАЇВ

Редагувати переклад
Розбираємось, чи можна вірити продавцям, які пропонують Dior та Gucci за 400 грн. Та ще й третій парфум у подарунок. 

 

ПРАВИЛА ПРИДБАННЯ ПАРФУМІВ В ІНТЕРНЕТІ: ЯК ВИЯВИТИ ШАХРАЇВ-Фото 1

Набір headshots and corporate/press shots for Odette Toilette, shot by NegativeSpace

Усі жінки різні, як і їх смаки. Хтось не може встояти перед розкішною спідньою білизною, хтось обожнює мініатюрні сумочки, а хтось страшенно реагує лише на вигляд нових туфель на підборах. Проте, незважаючи на протилежні інтереси, є дещо унікальне, від чого не може відмовитися жодна жінка, — шикарні брендові парфуми. 

Аромати нагадують про щасливі миттєвості, дозволяють подорожувати у мрійливих спогадах, переносять крізь епохи та години, а ще є ідеальним примірником для… шахраювання. Про те, як не потрапити на крючки аферистів, поговоримо у новому матеріалі Marie Claire. 

Дешева рибка  

Згадайте, чи зустрічалися вам рекламні оголошення, які закликають придбати “оригінальні парфуми” за смішною ціною. У таких випадках продавці часто апелюють відомими назвами парфумерних магазинів, наприклад, BROCARD – звичайно ж, неправомірно, без жодного на ті дозволу. В оголошеннях стверджується, що тільки тут і зараз у вас є унікальна можливість придбати справжній Guerlain Aqua Allegoria, "зі складу" або як "залишок", що (можна собі це уявити) стоїть в магазині нікому непотрібний і забутий. Ціна при цьому декларується фантастичною. Хто ж пошкодує 400 грн на придбання парфуму, про який ви так довго мечтали? 

ПРАВИЛА ПРИДБАННЯ ПАРФУМІВ В ІНТЕРНЕТІ: ЯК ВИЯВИТИ ШАХРАЇВ-Фото 2

 

Проте, заманивши онлайн-клієнтів ну гучне ім'я, шахраї надають шлях на фейковий сайт, який зовсім не схожий на оригінальну онлайн-майданчик. Тут і криється найбільша опасность. Такі сайти є підставними, фейковими, одноденними, які точно не мають нічого спільного із відомою косметично-парфумерною мережею. У кращому випадку, придбавши аромат за допомогою такого посилання, ви отримаєте дешеву підробку. У найгіршому — позбудіться зовсім не лишніх грошей, так і не дочекавшись бажаного придбання. 

Та чи можна на око визначити аферистів? Керівник digital-напрямку «Брокард-Україна» Юлія Левченко впевнена, що сайт-фальшивку неможливо перепутати із оригіналом. По-перше, звертайте увагу на домен. Якщо побачили згадки про kiev.uain.ua, cc, biz, швидше за все, перед вами — сайт аферистів. Також перевіряйте, чи правильно написано назву магазину: BROCARD шахраї можуть найменовувати безліччю схожих, але неправильних назва — Brocart, Brokard тощо. Також важливо, щоб оформлення сайту було якісним. 

Не будемо нагадувати про те, що справжню нішову (та й навіть мас-маркет парфумерію) не можна придбати за копійки. Такі пропозиції є лише пасткою для тих, хто бажає зекономити.

Тіньові пропозиції в інтернеті 

Для того, щоб реалізовувати славетні та культові аромати, потрібно отримати авторизацію від брендів. Цього не хочуть робити більшість продавців у мережі. І справді, зачем створювати для себе труднощі, якщо можна торгувати парфумами нелегально? Надійними є, наприклад, сайти Brocard.ua, Letu.ua (два офіційні сайти мережі BROCARD), Bomond.ua, Aromateque.ua.

ПРАВИЛА ПРИДБАННЯ ПАРФУМІВ В ІНТЕРНЕТІ: ЯК ВИЯВИТИ ШАХРАЇВ-Фото 3

Аромати відомих брендів, які вам пропонують за зниженими цінами, можуть бути справді оригінальними, проте яка ціна такої економії? Пам'ятайте на будь-який парфум, який ви купуєте, обов'язково має бути сертифікат якості, який у разі чого стане вашою гарантією безпеки. Онлайн-майданчики, які продають парфуми без авторизації брендів, не мають подібних документів, тому там ви купуєте аромати на свій страх та ризик. 

Дехто відповість, що нічого страшного в подібній схемі не вбачає, проте купувати у сертифікованих продавців парфуми важливо не тільки з відчуття шани до країни (офіційні торговельні майданчики сплачують налоги), але й задля безпеки. Аромати, які ви можете отримати від “сірих гравців” парфумерного бізнесу, можуть бути простроченими чи підробними, і в разі проблем захистити вас ніхто не зможе. 

Прокоментувати цю ситуацію можна таким чином:

Закон України казати, що кінцевий реалізатор зобов'язаний мати і, на вимогу зацікавлених осіб, — надати, документи, згідно з якими можна було б простежити всю цепочку переміщення товару (від виробника і до кінцевого продавця). Спробуйте отримати таку інформацію у продавців фальшивих сайтів та подібних до них бізнесменів.

ПРАВИЛА ПРИДБАННЯ ПАРФУМІВ В ІНТЕРНЕТІ: ЯК ВИЯВИТИ ШАХРАЇВ-Фото 4

Ліцензія, та яка? 

Часто на сайтах з дешевою продукцією вказують, що вона зроблена за ліцензією або є репліками.

Поняття «ліцензія» у сфері продажу справді існує. Воно означає, що власник оригінального товару надає право сторонній особі продавати товар під своєю торговою маркою. Або передає іншим інформацію про технології виробництва і дозволяє виробляти товар за цією технологією на своєму виробництві.

Поява такого терміну в описі парфуму може справді підвищувати рівень довіри до продавця, якщо не до кінця розумієш, як саме створюється парфум. Запам'ятайте: брендова парфумерія та «ліцензія» — це явища несумісні. Жодний поважний бренд ніколи не надасть права комусь іншому виробляти свій парфум. Надто кропітка робота передує появі оригінального аромату. Рецептура такої парфумерної композиції залишається таємницею, яка крім автора відома лише обраним одиницям. 

Про термін «репліка» навіть нічого додати. Читайте як підробка.

ПРАВИЛА ПРИДБАННЯ ПАРФУМІВ В ІНТЕРНЕТІ: ЯК ВИЯВИТИ ШАХРАЇВ-Фото 5

Кінцевий результат 

Отже, ми пропонуємо не довіряти небаченим атракціонам щедрот в інтернеті і купувати бажані парфуми лише в тих мережах, які мають право продавати світові бренди і можуть підтвердити оригінальність продукції.

 

Якщо хочете зекономити, завжди можна дочекатися акцій. У BROCARD, наприклад, досить часто з'являються вигідні варіанти, серед яких легко можна знайти свого фаворита, навіть Lalique Exclusive Collections або Zarkoperfume за пів ціни. Просто слідкуйте за надійними сайтами, щоб завжди бути в курсі таких щедрих пропозицій. 

Статті на тему