UA
RU

Святкове застілля: Поради щодо правильного харчування

Редагувати переклад
У свята хочеться оточити себе не лише близькими людьми, а й ароматними пирогами, салатами з майонезом та смаженим м'ясом. Як пересилити свій потяг до шкідливої ​​їжі?

Святкове застілля: Поради щодо правильного харчування-Фото 1

Плануйте наперед

Головний ключ до задоволення свят без порушення режиму — це планування. Вирішіть, як ви справлятиметеся з великою кількістю шкідливої ​​їжі. Ми пропонуємо кілька способів: 1) підрахунок калорій; 2) більш посилені тренування; 3) щоденник харчування. Отже, якщо ви не можете встояти перед маминим пирогом - з'їжте маленький шматочок і підрахуйте калорії, щоб не вийти за межі встановленої добової норми. Зрив був неминучим? Тоді доведеться трохи натиснути у спорті. А щодо третього пункту, то він не менш важливий двох попередніх. Як відомо, емоційна залежність від їжі сильніша, ніж фізична, а ведення щоденника допоможе вам контролювати своїх головних «харчових ворогів» та навчитися з ними боротися. Швидше за все, почуття сорому за зрив зупинить вас тоді, коли ваша рука потягнеться за шматочком торта.

Приділіть час на спорт

Ми знаємо, що в період свят часу не вистачає і на більш суттєві речі, ніж спорт. Але є у цьому і свій плюс. Наприклад, у пошуках ідеальної сукні та подарунків для всіх-усих ваша активність автоматично підвищується (ми впевнені, що вам вдасться навіть перевищити норму в 10 тисяч кроків). Також ви можете ініціювати що-небудь по-справжньому зимове: катання на санках або лижах, бій сніжками, ліплення смішного сніговика. Нехай це і не зможе замінити вам кардіо на біговій доріжці або силові вправи зі штангою, але на зимові свята можна дозволити трохи розслабитися. 

Читайте також: ЯК НЕ ПЕРЕЇДАТИ НА СВЯТА: ТРИ ПРОСТИХ ПРАВИЛА

Не ходіть за покупками голодними

Це надзвичайно важливий пункт. По-перше, напишіть список продуктів і дайте собі слово не купувати нічого зайвого, по-друге, перед виходом обов'язково перекусіть. Дієтологи радять їсти продукти, багаті на білок і клітковину - вони дарують заряд енергії та надовго утримують почуття ситості. До них відносяться яйця, горіхи, грецький йогурт, селера, горіхова паста. 

Вставайте із-за столу

Звучить просто, але іноді це завдання просто нездійсненне. Ви вже наїлися і навіть переїли, але все ще чекаєте на улюблену страву чи десерт? Примусьте себе встати і пройтися квартирою або допоможіть прибрати зі столу, або пограйте з котом. Загалом будь-яким обманним шляхом виманіть себе з кімнати зі святковим столом. Не переживайте, трохи пізніше, коли ви зголоднієте, зможе поласувати тістечком, котлетами, Цезарем або іншим стравою-фаворитом.

Будьте обережні з коктейлями

Жодне свято не обходиться без парочки алкогольних коктейлів. Якщо ви відзначаєте Новий рік вдома, то вам не варто боятися прихованих калорій у напоях, адже ви можете контролювати процес їх приготування. Якщо ж ви святкуєте у клубі, барі чи ресторані, будьте дуже обережні. Експерти радять вибирати горілку з содовою або ром із дієтичною колою, а уникати Піна колади, Дайкірі та Лонг-Айленду. Усі коктейлі, які містять цукор чи суміш із різних видів алкоголю також у чорному списку. 

Джерело фото: unsplash.com

Статті на тему