UA
RU

Пребіотики та шкіра: що потрібно знати?

Редагувати переклад
Дайте своїй шкірі те, чого вона потребує.

Швидше за все, ви чули про пробіотики, «хороші» бактерії, що містяться в ферментованих продуктах, таких як грецький йогурт та чайний гриб. Вони покращують здоров'я кишечника, травлення та шкіри. Але чи не плутаєте ви їх із пребіотиками? А заплутатися тут справді легко. Давайте спочатку розберемося, у чому відмінність пробіотиків від пребіотиків, а потім з'ясуємо, який вплив вони мають на шкіру.  

різниці і пробіотики різниця

gettyimages.com

Пробіотики та пребіотики: у чому різниця?

У 1995 році вчені запропонували ввести термін «пребіотик», який позначатиме речовини, що є джерелом їжі для пробіотиків. Простіше кажучи, пробіотики позитивно впливають на організм, а пребіотики — це їх «корм». 

У той час як пробіотики найкраще визначати як корисні бактерії, пребіотики є групою важкозасвоюваних вуглеводів, що містяться в довгому списку продуктів, таких як артишоки, спаржа, банани, корінь цикорію, часник, цибуля, морські водорості та цільні зерна. Вони багаті на клітковину і, оскільки вони не засвоюються організмом безпосередньо, то проходять через травну систему, перетворюючись на харчування для мікроорганізмів (пробіотиків), що знаходяться в кишечнику.

Читайте також: БРАТИ МЕНШІ: ЧОМУ БАКТЕРІЇ ЗАРАЗ У ВСІХ НА СЛУХУ

Як працюють пробіотики та пребіотики?

Не тільки кишечник має мікробіом (сукупність мікроорганізмів). У шкіри він також є. Мікробіом покликаний підтримувати захисний бар'єр шкіри здоровим та неушкодженим. Яку роль грають у цьому пребіотики? Вони живлять «хороші бактерії» і запобігають колонізації патогенних організмів. 

Це може призвести до меншої кількості запалень і позбавлення таких проблем шкіри, як прищі і навіть екзема. Пребіотики найбільш ефективні у поєднанні з пробіотиками, оскільки вони сприяють процвітанню корисних бактерій, які вже живуть в екосистемі шкіри.

Пребіотики є попередниками пробіотиків і роблять останніх стабільнішими. Ідеально, якщо ви придивитеся собі засоби для очищення шкіри, що містять ці корисні компоненти. З їхньою допомогою ви готуєте шкіру, викорінюєте шкідливі мікроорганізми і залишаєте хороші, тобто. створюєте відмінну базу для подальших процедур догляду,

— каже косметолог Джошуа Росс із SkinLab.

пребіотики для шкіри

unsplash.com

Де шукати пребіотики?

Сьогодні такі бренди, як Algenist, Elemis та La Roche-Posay сміливо використовують It-інгредієнт у косметичних лінійках, тим самим оголошуючи про поширення моди на пребіотики не лише у сфері здоров'я, а й у сфері догляду за шкірою. Ви можете знайти пребіотики в різних продуктах, у тому числі засобах для обличчя, що очищають, продуктах для вмивання, масках, містах, зволожуючих засобах, сироватках, лосьйонах для тіла, кремах і дезодорантах. Насамперед вам варто звернути увагу на такі пребіотики, як олігосахариди, галактоолігосахариди та фруктоолігосахариди. Усі вони є цукрами, які живлять добрі бактерії. Найкраще вибирати засоби по догляду за шкірою, які містять натуральні та органічні інгредієнти, та уникати потенційно шкідливих добавок, таких як парабени та фталати.

Читайте також: ВІТАМІНИ І ХАРЧОВІ ДОБАВКИ: КОРИСТЬ І ШКОДА

Чи варто куштувати косметику з пребіотиками?

Відразу можемо вас заспокоїти: пребіотики – безпечний інгредієнт косметики для догляду за шкірою та підходить для дівчат із різними типами шкіри. Звучить добре, але є одне "але": будьте обережні, щоб не купити підробку. Тільки продукти з гарною репутацією справді безпечні для здоров'я шкіри. 

До речі, не всі косметологи є затятими прихильниками пребіотиків у косметології. Їхня точка зору базується на тому, що дія пребіотиків, як складових косметичних продуктів, поки що не вивчена до кінця. Тому двічі подумайте перед тим, як витрачати гроші на кошти з пребіотиками, коли є перевірені, але більш бюджетні варіанти. 

Коментар експерта: 

Пребіотики та шкіра: що потрібно знати?

Євгенія Кузьменко
Лікар-косметолог з авторською методикою лікування та догляду за проблемною шкірою.
Фахівець з ін'єкційних методик та широкого спектру косметологічних послуг.

Тема, яку можна довго проходити на лекціях в університетах, але до ладу все одно нічого не зрозуміти. Зате вони у нас на кожному кроці та в кожному магазині з молочними продуктами. Йогурти, кефір та інша «молочка» рясніють наклейками, які так і кричать: «Купи мене, я ж такий корисний!». Але чи добре те, що ми приймаємо всередину, використовувати ззовні? 

Прибуток - Це корисні для мікрофлори кишечника бактерії, які позитивно впливають на стан організму людини. Джерела пробіотиків – це кефір, йогурт, а також спеціальні харчові добавки та лікарські препарати. 

А пребіотики - це харчові речовини, які погано перетравлюються і цим надають позитивний фізіологічний ефект на людину, селективно стимулюючи необхідне зростання або активність кишкової мікрофлори.

Дізнавшись про ці два важливі компоненти життєдіяльності людини, логічним буде питання: «Чи потребує цього наша шкіра?». Для мене відповідь очевидна – ні!

Я прихильник того, що кожен компонент повинен робити свою справу і не треба вигадувати велосипед. І нехай наші бабусі та мами намазували обличчя сметаною та робили маски з кефіру, сподіваючись таким чином відбілити та зволожити шкіру, чи варто вдаватися до цих методів зараз, у 21 столітті? Відштовхуючий запах, забиті пори і розквіт акне - ось і все, що на вас чекає. 

Нехай корисні речовини потрапляють у наш організм у потрібній кількості з їжею – це принесе більше користі для шкіри, травлення та здоров'я загалом. 

Статті на тему