UA
RU

Перевірено на собі: 5 дієт, які працюють і не шкодять здоров'ю

Редагувати переклад
Найкращий час скинути зайву вагу та поправити своє здоров'я – сьогодні.
Перевірено на собі: 5 дієт, які працюють і не шкодять здоров'ю.

Ми постійно прагнемо схуднути і позбутися зайвих цифр на терезах. Така вже наша природа! Напевно, у кожної дівчини так відбувається: взимку починаємо новий рік і плануємо скинути пару кілограм після свят, після ми підбираємо собі ідеальну дієту з першими пролісками, щоб встигнути до літа привести себе у форму, влітку ми намагаємось “вскочити в останній вагон” та екстрено. схуднути, щоб гарно виглядати у відпустці і лише осінній період - час безтурботний. 

У пошуках ідеального раціону харчування для схуднення ми перепробували безліч різних дієт, оцінили їх ефективність та вплив на наше здоров'я та готові озвучити наш топ-8 дієт, які не тільки добре прибирають зайві кілограми та не травмують стан здоров'я, але ще й смачні.

інтервальне голодування

Інтервальне голодування - це дієтична стратегія, яка передбачає конкретно позначені прийоми їжі та голодування. Існує кілька видів такого голодування, залежно від вашої витривалості та цілей. Найбільш поширений тип - 16/8, який включає обмеження споживання калорій на 16 годин, відповідно, 8 годин залишається для прийому їжі. Також можна використовувати метод 5:2 – це спрощений варіант і передбачає обмеження калорій до 500-600 два дні на тиждень.

Така дієта може призвести до значної втрати ваги в тому випадку, якщо ви не перенабираєте калорії в дозволений час. 

В огляді кількох досліджень було показано, що переривчасте голодування спричиняє втрату ваги на 3–8% протягом 3–24 тижнів, що є значно вищим, ніж при використанні інших методів. Той самий огляд показав, що такий спосіб харчування може зменшити коло талії на 4–7%. Інші дослідження показалищо переривчасте голодування може збільшити спалювання жиру при збереженні м'язової маси, що покращує метаболізм.

В цілому, такий спосіб харчування підходить усім, хоча винятком є ​​люди з діабетом, розладом харчової поведінки, а також вагітним і мамам, що годують.

Перевірено на собі: 5 дієт, які працюють і не шкодять здоров'ю.

Рослинні дієти

Дієти на основі рослинної продукції стають все популярнішими, та й позитивно впливають на здоров'я та зовнішній вигляд. Плюс, веганство та вегетаріанство вкладається в концепцію усвідомленого споживання та етичного ставлення до тварин.

Також існує флексітаріанська дієта, яка є рослинним раціоном, але дозволяється вживання продуктів тваринного походження в помірних кількостях. Веганська дієта йде ще далі, обмежуючи всю їжу тваринного походження, а також молочні продукти, желатин, мед, сироватку, казеїн та альбумін.

Який би варіант ви не вибрали, рослинна дієта не завдає істотної шкоди нашому організму. І ви будете приємно здивовані, скільки цікавих та поживних страв можна приготувати з овочів та фруктів, не підключаючи при цьому м'ясо та інші тваринні продукти. Рослинні дієти сприяють зниженню ваги, оскільки вони багаті на клітковину, яка може допомогти вам довше залишатися ситими, і містять мало висококалорійних жирів.

Низьковуглеводні дієти

Низьковуглеводні дієти - одні з найпопулярніших дієт для схуднення. Серед них ми виділили собі дієту Аткінса та кето-дієту. В основу їх раціону увійшло скорочення вуглеводів на користь білків та жирів. Білок може допомогти приборкати апетит, підвищити метаболізм та зберегти м'язову масу. У дієтах з дуже низьким вмістом вуглеводів, таких як кето, ваше тіло починає використовувати жирні кислоти, а не вуглеводи для отримання енергії, перетворюючи їх на кетони. Цей процес називається кетозом і є більш ефективним у боротьбі із зайвою вагою.

Також дослідження показують, що дієта з низьким вмістом вуглеводів може знизити фактори ризику серцевих захворювань, включаючи високий рівень холестерину та артеріального тиску. Вони також можуть покращити рівень цукру в крові та рівень інсуліну у людей з діабетом 2 типу.

До речі, нутріціологи пропонують безліч варіантів неймовірно смачних рецептів з кетораціону, які точно варто спробувати. Для натхнення прогуляйтеся Пінтерестом.

Читайте також: Кава з цикорієм: Користь та шкода

Перевірено на собі: 5 дієт, які працюють і не шкодять здоров'ю.

Палео-дієта

Ще один тип харчування, на який варто звернути увагу, - це палео-дієта. Суть її полягає у вживанні їжі, яка не піддавалася термічній обробці або, простіше кажучи, свіжою. Віддавайте перевагу овочам та фруктам, які не оброблені пестицидами, вибирайте м'ясо без антибіотиків, а також обмежте вживання оброблених харчових продуктів, таких як зерно, цукор та молочка. Цей режим харчування базується на виборі органічних продуктів, бажано локального виробництва.

численні дослідження показали, що палео-дієта може допомогти схуднути та зменшити шкідливий жир на животі. Наприклад, в одному 3-тижневому дослідженні 14 здорових дорослих, які дотримуються палео-дієти, втратили в середньому 2,3 кг і зменшили коло талії - маркер жиру на животі - в середньому на 1,5 см. 

Вибираючи цю дієту, ви не тільки зменшите показник на терезах, але й зміцните здоров'я, а також перейдете на "зелений бік".

Перевірено на собі: 5 дієт, які працюють і не шкодять здоров'ю.

Середземноморська дієта

Улюблена дієта, на якій я готова сидіти хоч все життя. Безмірне бажання жити біля моря та насолоджуватися його дарами, породило ідею харчуватися як мешканці Середземномор'я. І хоча, спочатку, ця дієта була розроблена для зниження серцево-судинних захворювань, вона також показала позитивну динаміку показників зниження ваги.

Середземноморська дієта рекомендує їсти багато фруктів, овочів, горіхів, насіння, бобових, цільнозернових продуктів, риби, морепродуктів та оливкової олії першого холодного віджиму. Такі продукти, як птах, яйця та молочні продукти, слід вживати у помірних кількостях. Тим часом кількість червоного м'яса обмежена. Крім того, середземноморська дієта обмежує вживання рафінованої олії, трансжирів, обробленого м'яса, додавання цукру та інших продуктів із високим ступенем переробки.

Згодна, можливо ця дієта не найефективніша і не підходить для швидкого зниження ваги, проте її раціон не може не радувати. Плюс, нутріціологи дозволяють додати на вечерю келих червоного вина з італійського або французького виноградника.

Якщо ви наважитеся знову сісти на дієту, тоді протестуйте ці з нашого топу. Упевнені, що ви будете задоволені результатом і завжди ситим.

Фото: unsplash.com

Статті на тему