UA
RU

Звички, які погано впливають на здоров'я мозку

Редагувати переклад
Про здоров'я краще дбати з молодих років. 

Звички, які погано позначаються на здоров'я мозку.

Відсутність прогулянки та надмірне захоплення алкоголем може спричинити ризик розвитку хвороби Альцгеймера та інших захворювань, пов'язаних з головним мозком. Розповідаємо, як уникнути проблем у старості та які звички змінити зараз. 

Читайте також: Чотири речі, які допоможуть покращити роботу мозку

 

Малорухливий спосіб життя

Нормальне старіння призводить до змін у мозку, які уповільнюють когнітивні функції. Через війну знижується пам'ять, гострота уваги, погіршується мова. Але певні повсякденні звички можуть ще більше погіршити старіння мозку. Хоча вчені і не підтвердили жоден «рецепт» для доброго когнітивного здоров'я, але деякі дослідження пропонують методи, які корисні як для здоров'я в цілому, так можуть позитивно впливати на мозок. 

Заступник директора Національного інституту з проблем старіння США Марі Бернард зазначає, що фізична активність впливає на фактори ризику серцево-судинних захворювань, на сон, що зрештою позначається на здоров'ї мозку. 

«Додаткові практики, такі як підтримка соціальної активності, лікування депресії та відмова від надмірного вживання алкоголю, теж можуть бути корисними», — додає експерт. 

Звички, які погано позначаються на здоров'я мозку.

Недбале ставлення до слуху

Здавалося б, яке відношення слух має до здоров'я мозку та відсутності у старості хвороби Альцгеймера чи деменції? Виявляється, найпряміше. 

У 2011 році Університет Джонса Хопкінса та Національний інститут з проблем старіння США провели дослідження, яке показало, що літні люди з поганим слухом значно частіше страждають на деменцію. Можливо, боротьба за слух перевантажує мозкову діяльність і призводить до соціальної ізоляції, що теж дається взнаки негативно. 

У досліджуваних ризик деменції з легкою, помірною та тяжкою втратою слуху в два, три і, відповідно, п'ять разів вищий. 

Читайте також: 9 занять, які покращать пам'ять, креативність та ментальне здоров'я

Вживання алкоголю

В дослідженні, проведеному в 2012 році в Ратгерському університеті, використовувалися щури для моделювання помірного та тяжкого пияцтва. У гризунів виробництво нервових клітин у гіпокампі - області мозку, що бере участь у певних типах навчання - скоротилося майже на 40%.

"У довгостроковій перспективі цей тип поведінки може мати несприятливий вплив на навчання та пам'ять", - сказав аспірант і автор дослідження Меган Андерсон. 

Нехтування здоров'ям серця

Звички, які погано позначаються на здоров'я мозку.

Що добре для серця, то й для мозку. Джеймс Хендрікс, директор відділення глобальних наукових ініціатив Асоціації з боротьби з хворобою Альцгеймера, зазначає: 

Якщо серце піддається стресу і напрузі, а мозок не отримує правильного кровотоку, він старітиме швидше.

Дослідження 2017 року підтвердило цей зв'язок. Було виявлено, що у людей середнього віку з ризиком судинних захворювань, таких як гіпертонія або діабет, ймовірність деменції з віком підвищується.

Читайте також: Як очистити свій мозок від непотрібної інформації

Відсутність бажання отримувати нові знання

Здається, що коли школа та університет позаду, нові знання не потрібні, а процес навчання, на щастя, ніколи більше не досягне. Виявляється, що одним з кращих прогностичних параметрів наявності або відсутності хвороби Альцгеймера та недоумства у міру старіння може бути освіта. Про це говорить Джеймс Хендрікс. 

Звички, які погано позначаються на здоров'я мозку.

Проживання біля магістралей

Автомагістралі викликають високий рівень забруднення, що, на думку дослідників, може негативно впливати на здоров'я мозку.

У дослідженні, проведеному в 2015 році в журналі Stroke, взяли участь люди, які мешкали поблизу основних доріг. Вчені дійшли висновку, що вплив "дрібних твердих частинок" при забрудненні повітря викликає серйозну стривоженість.

Тривалий вплив забрудненого атмосферного повітря викликає структурні зміни в мозку, які можуть передувати когнітивним порушенням та явним цереброваскулярним ушкодженням,

- пишуть дослідники. 

Фото: unsplash.com

Статті на тему