Гід для новачків по дієті.
Почнемо зі знайомства: автор і головний представник райдужної дієти – професор і нутріціолог Дінна Мініч. Хто, як не творець може дати найточніше та найємніше пояснення своєї знахідки?
Райдужна дієта – це барвиста, розумна та інтуїтивна система, яка підводить під спільний знаменник те, що ви їсте і як ви живете, з єдиною метою – подарувати вам енергію та гармонію.
Читайте також: КЕТОТАРІАНСЬКА ДІЄТА: ЩО ЦЕ І З ЩО ЙОГО ЇДЯТЬ
Ми повинні вас попередити, що Дінна не дає чіткої формули: вам доведеться підлаштовувати своє харчування під потреби організму самостійно. В основі райдужної дієти – “кольорові цілісні продукти та природні добавки”, тобто. фрукти, овочі, зелень, ягоди та бобові. Звучить надто розмито? Конкретизувати своє меню ви зможете, відштовхуючись від того, які системи здоров’я (а їх, як квітів у веселці — сім) вас найбільше хвилюють.
Згідно з Мінічом, існує сім систем здоров’я, які репрезентують усі органи організму. Кожній системі відповідає свій колір. Наприклад, система вогню відповідає за травлення і стосується таких органів, як шлунок, жовчний міхур, підшлункова залоза, печінка і тонкий кишечник. Для того, щоб усе з перерахованого вище працювало, як швейцарський годинник, вам потрібно їсти більше жовтих продуктів: бананів, ананасів, лимонів, імбиру. А ось «система правди» знаходиться у надниркових залозах і пофарбована в червоний колір (відповідно, у вашому раціоні великий відсоток повинні становити грейпфрут, кавун, вишня, помідор).
Все просто: коли основу вашого раціону складають овочі та фрукти, втратити зайву вагу не так складно. Кілограми тануть на очах! До того ж, ви будете у великих дозах отримувати вітаміни та корисні мікроелементи. І хоч Мініч радить віддавати перевагу продуктам певних кольорів, залежно від проблем зі здоров’ям, вона все ж таки наполягає, що у вашому раціоні має бути весь спектр веселки.
Читайте також: НОРДИЧНА ДІЄТА: ЩО ЦЕ І З ЧИМ ЙОГО ЇДЯТЬ
Цілком закономірно, що наукових досліджень про тему райдужної дієти ще проводилося і навряд варто їх чекати. Дієтологи та лікарі відзначають позитивний вплив на здоров’я та самопочуття систем харчування, заснованих на рослинній їжі, але кажуть, що раціон, що складається з кольорових фруктів та овочів, не можна назвати повноцінним. Звідки черпати той самий білок? Чи можна їсти м’ясо? Чи здатний банан вилікувати від гастриту? На ці запитання поки що немає відповідей. А поки вплив райдужної дієти на організм вивчено погано, радимо не відчувати її на собі в чистому вигляді або відчувати лише як розвантаження.