UA
RU

Поширені помилки при використанні ефірних олій

Редагувати переклад
Використовуєте олію чайного дерева у боротьбі з висипаннями та наносите прямо на шкіру? Тоді ви ризикуєте нашкодити своїй красі та здоров'ю.

Поширені помилки при використанні ефірних олій-Фото 1

Ефірні олії – відносно недорогі помічники, яких можна використовувати і для догляду за собою, і з побутовою метою. Але не всі олії однаково корисні та безпечні. Деякі, як виявляється, можуть бути шкідливими для здоров'я. Щоб уникнути побічних ефектів та несподіваних результатів, розповідаємо, як не потрібно використовувати ефірні олії та яких помилок варто уникати.

Читайте також: Як ефірні олії допоможуть позбутися тяги до шкідливих продуктів

 

1. Наносити масло у чистому вигляді на шкіру

Ефірні олії дуже концентровані, тому наносити їх на шкіру у чистому вигляді не можна. Це може бути чревате роздратуванням або алергією. Перед використанням ефірну олію варто розбавити так званою базовою олією, щоб нейтралізувати її негативну дію. Це може бути кокосове масло жожоба, авокадо, виноградних кісточок. Базові або олії-носії сприяють основним маслам – ефірним – глибше проникати у шкіру та посилюють їх дію. Також вони не викликають алергії, тому їх можна використовувати без побоювання. Єдине, на що варто звертати увагу – сумісність із вашим типом шкіри. 

Поширені помилки при використанні ефірних олій-Фото 2

2. Плутати чисті олії з синтетичними

Коли мова заходить про ефірні олії, то не у багатьох постає питання їхньої натуральності. Вони ж апріорі не можуть бути іншими, хіба ні? Насправді можуть. Олії варто розділяти на чисті та синтетичні. Перші видобувають шляхом дистиляції з рослин та інших природних джерел, а також методом холодного віджиму. Для створення синтетичних масел використовують лише екстракти.

Синтетичні олії досить просто відрізнити від натуральних. По-перше, вони коштуватимуть набагато дешевше. Але це не стосується тих олій, які не потребують складних методів добування. Наприклад, цитрусові. А ось олії троянди, жасмину чи ванілі не можуть коштувати дешево. Також слід звертати увагу на виробника. Якщо фірма не викликає довіри, масло може бути синтетичним. 

Читайте також: 7 неочевидних способів застосування ефірних олій

3. Наносити на певні ділянки шкіри

Дуже популярна порада щодо позбавлення від небажаних висипань - нанести ефірну олію на потрібну ділянку шкіри. Багато олії, наприклад, цитрусові, мають високу фототоксичність. Це означає, що якщо завдати їх перед виходом на вулицю, то шкіра може постраждати від негативного впливу ультрафіолету. Олія чайного дерева, яке часто рекомендують використовувати у боротьбі з дрібними локальними висипаннями, також може завдати шкоди, якщо її неправильно застосовувати. Воно може викликати почервоніння чи алергію.

Поширені помилки при використанні ефірних олій-Фото 3

4. Неправильно використовувати аромадифузор

Аромадифузор — пристрій, який розпорошує повітря ефірні олії, змішані з водою. Щоб використовувати його переваги на максимум, варто регулярно очищати ароматефузор. Це допоможе продовжити термін служби пристрою, запобігає змішуванню різних масел у погіршення запахів. Особливо важливо не забувати про чищення, якщо ваш дифузор використовує для роботи воду. 

Читайте також: 15 способів, як можна використовувати кокосове масло

 

Загальні рекомендації щодо використання ефірних олій:

  • вибирайте олії перевірених фільм;
  • під час використання ефірних олій, перш за все, орієнтуйтесь на свій тип шкіри;
  • не наносите концентровані олії безпосередньо на шкіру та локальні висипання. Це може спричинити непередбачену реакцію;
  • розбавляйте концентровані олії базовими;
  • для ароматерапії використовуйте дифузор;
  • регулярно очищайте аромадифузор, щоб покращити його роботу та якість повітря у приміщенні.

Джерело фото: gettyimages.com

Статті на тему