UA
RU

Рот на замок: як не заїдати проблеми?

Редагувати переклад
Про те, як позбутися згубної звички читайте у матеріалі.  

як не заїдати проблеми

У Urban Dictionary є таке цікаве слово - sadghetti (від англ. sad і spaghetti), що означає "є спагетті в пригніченому або сумному настрої". Погодьтеся, коли нам сумно чи самотньо, багато хто з нас намагається заїсти свої проблеми – спагетті, морозивом, шоколадом чи чіпсами.

Що таке «емоційне переїдання»?

Емоційне переїдання – це захисний механізм, у якому мозок людини намагається позбутися тривоги у вигляді улюбленої їжі. Згадайте, як у дитинстві батьки заспокоювали вас жуйками та заохочували цукерками. З тих пір ви підсвідомо шукаєте втіхи в їжі. 

Деякі з вас скажуть: "Що в цьому поганого, якщо це допомагає мені позбутися смутку?" Наша відповідь: заїдання стресу – це глухий шлях! Cпеціалісти стверджують, що емоційне переїдання є замкненим колом: спочатку ви намагаєтеся забути про проблеми за допомогою частування, потім набираєте зайві кілограми, які викликають у вас ще більше занепокоєння. І так далі, по колу. Більше того, за деякими даними, у 75% випадків ожиріння було спричинене депресією!

Читайте також: 5 СПОСІБІВ СПРАВИТИСЯ З ЩОДЕННИМИ СТРЕСОРАМИ

Стрес-аналіз

Якщо ви почали помічати, що стали частіше влаштовувати перекушування, поспостерігайте за собою. Можливо, ви ненавмисно заїдаєте свої проблеми. Спробуйте завести щоденник харчування. Докладно фіксуйте час та кількість з'їдених калорій. А головне – описуйте настрій та обставини, які спонукали вас кинутися до холодильника. Через тиждень проаналізуйте записи, спробуйте зрозуміти, що саме вас турбує, і постарайтеся позбавитися причини вашої депресії.

Тепер, коли ви визначилися з джерелом поганого настрою, що викликає емоційне переїдання, ви швидше зможете стати щасливими. Зараз важливо не просто перестати використовувати перекушування як захисний механізм, а позбутися власних комплексів і полюбити себе.

як перестати заїдати нерви

Духовна практика

Деякі психологи стверджують, що фізичні навантаження – найкращий спосіб відновити душевну рівновагу. А активні заняття спортом або медитація допомагають боротися з депресією. Але, на жаль, вони не можуть підвищити вашу самооцінку!

Щоб подолати свої комплекси та невдоволення життям, потрібно навчитися любити себе. Пам'ятаєте, як у радянському фільмі героїня Ірини Муравйової повторювала мантру «Я найчарівніша і найпривабливіша, всі чоловіки від мене без розуму»? Повірте, доза самолюбування – дуже ефективний спосіб боротьби зі стресом.

Читайте також: ВИЗНАННЯ ДНЯ: НІЖ НА САМОМ СПРАВІ ЗАЇДАЮТЬ СТРЕС ДІЄТОЛОГИ

підвищення самооцінки

Перший крок отримати впевненість в собі - Припинити постійно порівнювати себе з іншими. Замість того, щоб сумувати та лаяти себе за те, чого ви не досягли, скористайтеся досвідом того, хто зумів здійснити свої мрії. Запросіть у кафе подругу, яку ви вважаєте успішною, та попросіть поділитися своїм досвідом. Або ви отримаєте цінну інформацію, яку зможете застосувати у своїй ситуації, або переконайтеся, що у неї все не так уже й безхмарно. Вона незаміжня, у неї цікава робота, вона колесить світом. А у вас сім'я, кредит, обов'язки. Не виключено, що в розмові з подругою з'ясується, як сильно вона вам заздрить. Такі штуки справді підвищують самооцінку. Адже, як правило, ми не цінуємо, що маємо!

Якщо ви зіткнулися з реальною проблемою (зрада близької людини, скорочення на роботі, крах особистого життя), візьміть тайм-аут. Автор книги The Paradox of Choise, доктор Баррі Шварц, радить у таких ситуаціях дати своєму мозку відпочити, щоб потім взяти новий старт. У журналах зазвичай радять поїхати до іншого міста чи країни. Але реалістичніший підхід – розпочати справу, яка не дозволить повертатися думками до проблеми. Ви можете знайти собі нове хобі: почніть вивчати іноземну мову, підіть до танцювальної школи, стрибніть з парашутом, запишіться на урок живопису, робіть косметику ручної роботи. Так ви відчуєте себе оригінальною та цікавою особистістю. Люди потягнуться до вас, а ви перестанете їсти проблеми.

Статті на тему