UA
RU

Найпопулярніші міфи про метаболізм

Редагувати переклад
Виявляється, наш метаболізм ще той темпераментний затятий!

Метаболізм має пряме відношення до швидкості, з якою організм спалює калорії та перетворює те, що ми споживаємо, на енергію, яка використовується для підтримки функцій організму. Звучить просто, але насправді все набагато складніше. Особливо, якщо врахувати кількість міфів, що витає у Мережі. Ми готові розвінчати найголовніші! 

Найпопулярніші міфи про метаболізм-Фото 1

1. Чим менше їжі, тим краще метаболізм

Логічно, що чим менше в організм надходить їжа, тим швидше відбувається обмін речовин, але у нашого тіла своя логіка. Наслідуючи її, вам потрібно їсти постійно. І це не жарт! Для того, щоб накопичувати енергію та використовувати її протягом цілого дня, вам потрібно підживлювати організм їжею. Тому не варто впихувати у себе великий сніданок — достатньо обмежитися вівсянкою з фруктами або тостами з цільнозернового хліба, зате ніяк не можна забувати про перекушування. Ви помітите, як зміниться ваше тіло після того, як ви зменшите обсяг основних прийомів їжі, але додайте перекушування. 

Головне правило каже: якщо не голодні - не їжте!

Різке зменшення кількості калорій може збентежити ваш організм, тому не варто сідати на жорсткі дієти. Якщо вже ви і вирішили слідувати певній системі живлення, проведіть підготовку та зробіть перехід максимально плавним. Якщо ви раптом почнете споживати менше калорій, метаболізм почне сповільнюватися і менше спалювати їх порівняно з тим, що було раніше. 

Найпопулярніші міфи про метаболізм-Фото 2

2. Чим більше кардіо, тим краще метаболізм

Поки ви помираєте на біговій доріжці і зі страхом думаєте про майбутній «забіг» на велотренажері, а заради одного — прискорення метаболізму, ми готуємо спростування теорії про те, що кардіо має пряме відношення до метаболізму. На жаль, багато хто плутає поняття «спалювати калорії» та «прискорювати метаболізм». Кардіо-тренування дійсно хороші для спалювання калорій, але точно не є оптимальними для прискорення метаболізму. 

Якщо вас цікавлять тренування, орієнтовані безпосередньо на метаболізм, то фахівці рекомендують вправи на опір, яких багато в важкій атлетиці. Якщо у вас немає можливості займатися в залі, тоді вам підійдуть такі вправи, як планка, присідання та HIIT (інтервальні тренування).

Найпопулярніші міфи про метаболізм-Фото 3

3. Чим інтенсивніше тренування, тим краще метаболізм

Чим більше ви тренуєтеся, тим більше спалюєте калорій? Якщо вірити цифрам на екранах тренажерів, то це справді так, але є нюанси. Експерти кажуть, що не варто вимагати від свого тіла неможливого: воно відповість вам запальним процесом, стресовим станом та гормональним дисбалансом, що є катастрофічним для вашого метаболізму. 

Що робити у такому разі? Радимо поєднувати високоінтенсивні тренування з менш інтенсивними, наприклад, з йогою. 

Найпопулярніші міфи про метаболізм-Фото 4

4. Що менше в раціоні жирів, то краще метаболізм

"Знежирені" дієти - це не панацея від зайвої ваги. Рішенням відмовитися від жирів ви піддаєте своє здоров'я великому ризику, а ще ви точно не досягнете головної мети - скидання ваги. Відсутність цих компонентів харчування в раціоні ви компенсуватимете цукром і вуглеводами, а вони, як відомо, головні вороги стрункості. Маленьке уточнення: зараз ми говоримо виключно про корисні жири. 

Отже, чим корисні жири? Вони «відповідають» за красу волосся, шкіри та нігтів, а також захищають вас від зниження когнітивних здібностей та інших ознак старіння. 

Статті на тему