Закрити
UA
Краса

Шість ознак того, що ви у стресі

Поділись:

Стрес впливає на наше психологічне та фізичне здоров’я сильніше, ніж хотілося б. 
posts-to-db-Фото 1

погана шкіра

Стрес давно вважається одним із найлютіших ворогів нашої шкіри. Гормони стресу, такі як кортизол, ініціюють запальні процеси у шкірі, що призводить до появи таких проблем, як псоріаз, атопічний дерматит, алопеція, розацеа та акне. Ви почуваєтеся ще більш ранимою через неідеальну шкіру, що ще сильніше посилює ваш моральний стан.

Проблеми з травленням

Наш мозок і система травлення з’єднані так званим блукаючим нервом, тому, коли ми відчуваємо стрес, то маємо цілу низку проблем зі шлунком. Ні для кого не секрет, що стрес є однією з причин розвитку синдрому подразненого кишечника, також він здатний порушити мікрофлору кишечника та зменшити кількість корисних штамів бактерій. 

Читайте також: БУДЬТЕ УВАЖНІ: 6 ФІЗИЧНИХ СИМПТОМІВ СТРЕСУ

Непереносимість їжі

Коли клітини, що «встилають» шлунково-кишковий тракт, пошкоджуються, це дозволяє великим білкам з їжі проникати в кровообіг (це явище називається «негерметичний кишечник»). Це позначається на імунній системі та провокує появу запальних процесів. Стрес не лише порушує баланс захисних бактерій у кишечнику, призводить до синдрому негерметичного кишечника, а й збільшує ризик непереносимості їжі. 

posts-to-db-Фото 2

ослаблення імунітету

Кортизол пригнічує імунні клітини, а це означає, що наша здатність боротися з мікробами, вірусами та іншими загарбниками знижується, що робить нас більш сприйнятливими до інфекцій. Дослідження показали, що люди, які зазнають постійного стресу і страждають на почуття тривожності, частіше хворіють.

Читайте також: ГОЛОВНІ ОЗНАКИ, ЩО СТРЕС ВПЛИВАЄ НА ВАС БІЛЬШЕ, НІЖ ВИ ДУМАЄТЕ

Безсоння

Як би ви не втомлювалися протягом дня, у нічний час ви відчуваєте труднощі зі сном. Якщо перед тим, як лягати в ліжко, ви, навпаки, відчуваєте приплив енергії – це говорить про те, що у боротьбу зі стресом увімкнулися надниркові залози. Гормони стресу призводять до гіперзбудження, що призводить до порушення балансу між сном та неспанням.

Знижене лібідо

Стрес – це «вбивця пристрасті», оскільки він безпосередньо пов’язаний із статевими гормонами. Гормон стресу кортизол будується на тих же «цеглинах», що й статеві гормони естроген, прогестерон та тестостерон. Якщо рівень кортизолу підвищується, рівні цих трьох гормонів знижуються, що може негативно позначитися на лібідо. 

Джерело фото: unsplash.com