UA
RU

Сонцезахисний крем: на які ділянки наносити та як правильно це робити

Сонячні опіки можуть спіткати вас не тільки на пляжі, тому подбайте про захист своєї шкіри.
сонцезахисний крем

Напевно ви хоча б раз «згоряли» на сонці, і вам знайоме відчуття печіння, болю та сверблячки ураженої ділянки тіла. Сонячні опіки можуть бути хворобливими та неприємними, і становитиме серйозний ризик для вашого здоров'я. Статистичні дані досліджень показують, що щорічно діагностується близько 15 000 нових випадків злоякісної меланоми (найсерйознішого виду раку шкіри), але колосальні 86 відсотків випадків можна запобігти, якщо вжити запобіжних заходів на сонці.

У той час як більшість людей не виходить на пляж без сонцезахисного крему та капелюха, у повсякденному житті також не варто забувати про захист шкіри, адже прогулянка магазинами або біг підтюпцем можуть стати потенційно небезпечною обставиною для вашого шкірного покриву.

Читайте також: ГОЛОВНІ МІФИ ПРО ЗАХИСТ ШКІРИ ВІД СОНЦЯ

Ми розповімо вам, як правильно і на які ділянки потрібно наносити сонцезахисний крем, щоб бути в безпеці та не переживати через рак шкіри.

сонцезахисний крем для тіла

Про ці ділянки ми забуваємо, а дуже дарма

  • Повіки. Ми звикли, що сонцезахисний крем наноситься на ту область тіла, яка найчастіше засмагає: руки, ноги, тулуб, рідше за обличчя. Але як щодо повік? Дивно, але на рак повік доводиться 5-10% всіх випадків раку шкіри, та все ж багато людей забувають захищати їх.

Сонцезахисний крем у поєднанні з сонцезахисними окулярами – найкращий захист. Вибирайте якісні окуляри, які захищають від UVA- та UVB-променів та закривають велику область навколо очей.

  • Верх голови або проділ. Рак шкіри може розвинутися на шкірі голови і залишатися непоміченим, тому досить складно помітити.

Чоловіки або жінки з рідучим волоссям повинні носити капелюх і наносити сонцезахисний крем прямо по лінії росту волосся.

  • Кінчики вух та за вухами. Не забудьте нанести сонцезахисний крем на вуха. Це зони підвищеного ризику. Вуха є третім найпоширенішим місцем на тілі для розвитку базальноклітинного раку.
  • Тильна сторона рук та гомілки. Ваші руки - сама схильна до сонця частина тіла, тому не зупиняйтеся на ремінці для годинника при нанесенні сонцезахисного крему. Крім зневодненої, зморшкуватої шкіри, у вас може бути підвищений ризик появи пігментних плям, якщо ви їх вчасно не захистите.

Так само не забувайте захищати ноги. На відміну від рук, вони не відкриті цілий рік, тому більш схильні до сильного опіку.

  • V-зона чи декольте. У той час як ваші плечі і спина зазвичай є першою областю, про яку ви думаєте, декольте часто ігнорується, а це насправді одна з найчутливіших до сонячних променів областей.

Найпростіший спосіб забезпечити належний захист цієї області – нанести сонцезахисний крем перед тим, як одягнутися. Регулярно користуйтеся кремом із високим рівнем SPF, щоб уберегти цю зону.

Читайте також: АВТОЗАГАРА: ЩО МИ ПРО НЬОГО НЕ ЗНАЛИ І ЯК ВІН ПРАЦЮЄ

сонцезахисний крем на літо

Як правильно наносити сонцезахисний крем

Тепер ви знаєте, які ділянки тіла гостро потребують захисту від ультрафіолетових променів. Але важливо правильно наносити сонцезахисний крем, щоб він почав діяти. Ось кілька практичних порад:

Рада №1

Для того, щоб крем повністю розкрив свій спектр дії, йому необхідно хоча б 30 хвилин. Тому, перш ніж ви вийдете під пряме сонячне проміння, намажтеся засобом і дайте йому вбратися в шкіру. Але якщо ви поспішайте, тоді робіть ставку на сонцезахисний крем на мінеральній основі: він швидше розчиняється, а ефект такий самий.

Рада №2

Достатньо одного сонячного опіку, щоб подвоїти ймовірність меланоми. Хоча ваша косметика може містити SPF, багато хто не забезпечує захист від ультрафіолетових променів, які спричиняють передчасне старіння. Перевірте упаковку своїх косметичних засобів і запасіться тими, куди входить захист від сонця.

Рада №3

Жодний сонцезахисний крем не забезпечує 100-відсотковий захист від сонячних опіків. Виберіть SPF 30 для широкого спектру застосування, який захищає від ультрафіолетових променів та опіків.

Все просто – головне знати, які зони потребують захисту та наносити сонцезахисний крем перед кожним виходом на вулицю.

Фото: unsplash.com

Статті на тему