UA
RU

Спирт у косметиці: за чи проти?

Редагувати переклад
Сушить спирт шкіру чи може приносити користь?

спирт у косметиці користь чи шкода

Репутація у спирту у косметиці не найвища. Нас лякають тим, що він сушить шкіру та користі від нього мало. Але це зовсім так. Розповідаємо, чи варто боятись кошти зі спиртом і наскільки цей компонент шкідливий чи корисний.

Читайте також: 5 косметичних засобів, які потрібні кожній двадцятирічній

 

Усі види спирту різні 

Усі види спирту відрізняються як назвами, а й властивостями. Вони можуть мати зовсім різні структури з різною молекулярною вагою. Саме це визначає, як кожен тип впливає на шкіру та взаємодіє з іншими інгредієнтами. Метанол, гліцерин, етанол – лише невеликий перелік кількох видів спирту. 

Спирт у косметиці: за чи проти?

Нерідке явище в косметиці - спирт як розчинник або емульгатор. Спирти з низькою молекулярною масою, наприклад, ізопропіловий або етанол, діють як розчинники, поглинаючи та розчиняючи інші речовини. Їхня головна властивість — швидке випаровування. Тому вони підходять навіть для жирної шкіри і не залишатимуть небажаних слідів. Вони також допомагають іншим компонентам на кшталт ретинолу чи вітаміну С проникати у шкіру. 

Читайте також: Як вибрати крем для шкіри навколо очей?

Деякі види спирту можуть бути навіть зволожуючими!

Високомолекулярні або жирні спирти (цетиловий, стеариловий і цетеариловий) сприяють створенню емульсій і надають пом'якшувальну дію на кінчений продукт. Такі спирти одержують із жирних кислот у рослинних оліях, звідки й пішла назва «жирні» спирти. 

Серед головних властивостей варто виділити захист шкіри, вбирання вологи та посилення природного захисного бар'єру шкіри. 

Спирт у косметиці: за чи проти?

Недоліки спирту у косметиці

Якщо перебрати зі спиртом у косметичних засобах, негативних наслідків не уникнути. Навіть здатність знежирювати шкіру може негативно позначитися на ліпідному бар'єрі, що зробить шкіру сприйнятливішою і чутливішою. Оскільки «жирні» спирти роблять із рослинних джерел, вони, як пальмова чи кокосова олія, можуть закупорювати шкіру. 

Читайте також: Чому наша шкіра потребує антиоксидантів

Який вид спирту підходить різним типам шкіри?

Для жирної шкіри: засіб із низькомолекулярним спиртом у складі, наприклад, етиловим.

Для сухої шкіри: засоби з високомолекулярними спиртами, які більше зволожують шкіру. Підійде цетил чи стеарил.

Для чутливої ​​шкіри: навіть зволожуючі засоби зі спиртом у складі можуть бути небажаними, особливо за наявності шкірних захворювань. 

Фото: gettyimages.com

Статті на тему