UA
  RU

  Середземноморська дієта: що це та з чим його їдять

  Редагувати переклад

  Розповідаємо як жити довго та смачно харчуватися.


  середземноморська дієта

  Напевно, ви неодноразово чули про середземноморську дієту і можливо пробували її в роботі. Ми вирішили детально розглянути всі складові цієї дієти та розкрити секрет довголіття та молодості мешканців Середземномор'я. 


  Як вона з'явилася?

  У далекому 1950 році американський фізіолог Ансель Кейз поставив собі завдання дізнатися, як спосіб життя впливає на стан здоров'я. Першочергово його цікавили фактори, які викликають серцево-судинні захворювання.

  Читайте також: ОБМІННИЙ ПРОЦЕС: ТОП-6 МІФІВ ПРО МЕТАБОЛІЗМ, ЯКІ ЗАВАЖАЮТЬ НАМ СХУДНІ

  Було взято сім країн із різних куточків планети: Японія, США, Фінляндія, Греція, Італія та Югославія (Сербія та Хорватія). У ході дослідження з'ясувалося, що люди, які проживали біля басейну Середземного моря, могли похвалитися довгожителями, а випадки серцево-судинних захворювань були в рази менші, ніж у штатах. Причому рівень охорони здоров'я та рівень життя в цілому нижчий, ніж США. Таким чином, світ дізнався про середземноморську дієту, яка дарує молодість та міцне здоров'я.


  оливкова олія

  На чому будується дієта?

  В її основу ліг не підрахунок калорій та обмеження жирів та вуглеводів, основа основ цієї дієти – вживання певної групи продуктів у різні проміжки часу.

  Що необхідно включити до свого раціону, так це мінімум дві порції овочів і три порції фруктів. Також рекомендується з'їдати три порції зернобобових культур та порцію горіхів. Ці продукти збагачені клітковиною, яка знижує ризик серцевих захворювань та злоякісних пухлин.  Наступний важливий компонент – це оливкова олія. Воно є основним джерелом ліпідів, тому зменшує імовірність появи інсульту.

  Також середземноморська дієта має на увазі вживання риби або риб'ячого жиру. Її необхідно їсти хоча б тричі на тиждень. Цей продукт збагачує організм омегою-3, який необхідний підтримки життєвого циклу клітин серця. Плюс, морепродукти містять йод, який просто необхідний для зростання і регенерації тканин.


  Читайте також: БІЙ З МІГРОЮ: ЧОМУ БОЛИТЬ ГОЛОВА І ЩО З ЦИМ РОБИТИ

  вино

  Алкоголь та інше м'ясо

  Якщо вживати алкоголь у великій кількості, жодна дієта не допоможе. Але в Італії та Греції прийнято випивати келих вина за вечерею чи під час обіду. Ця дієта не забороняє наявність алкоголю у вашому раціоні, але краще обмежитися одним келихом. 


  Те саме стосується і м'яса тваринного походження - воно має бути у вашому раціоні, але вибирайте м'ясо з найменшим вмістом жиру, а ось яйця рекомендують їсти два-три рази на тиждень.

  Не їдою єдиною

  Як видно, середземноморська дієта - це ключ до довголіття і краси, але він не буде повним, якщо вести малоактивний спосіб життя. Те саме дослідження Анселя Кейза довело, що жителі біля моря вдвічі більше рухалися і менше курили. 

  Сидячий спосіб життя нерозривно пов'язаний із ризиками для здоров'я, а помірна фізична активність знижує і ризики для серцево-судинної системи, і ймовірність цукрового діабету.

  Фото:stocksnap.io

  Статті по темі:

  МІЦНІ ТА ЗДОРОВІ: ЯК ВИБРАТИ ВІТАМІНИ ДЛЯ ВОЛОССЯ

  Кажуть вчені: кава допомагає скинути зайву вагу

  ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ З ТІЛОМ, КОЛИ ВИ їсте достатню кількість овочевої

  Статті на тему